Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Politika.

O naserati.

12. listopadu 2010 v 13:11 | Přemek

Napoleon made in Česko...
Ministr Bárta se opravdu stal miláčkem bulváru našeho vědomí... Tváří se, jako Napoleon, ale je v podstatě bývalý slídil. A moc se snaží, aby se na to zapomělo. A tak i tropí přímo švejkovské žertovné historky se svým autem. Ze svatby jede polem svým luxusním Maserati, divné,... že by měl v krvi nějaké to promile? Kdo ví, možná, že trest za jízdu bez značky je úlitbou za ticho kolem alkoholu. A třeba nebyl alkohol a pak nebylo ani žádné pole, jen prostě smůla, že policista byl "nelojální" vůči nadřízenému, který vědom si svého postavení, si s "blbostma" hlavu nelámal. Nebo, že by se už připravoval na funkci ministra zemědělství?
Jisté je, že taková kuriozita, jako, že ministr dopravy dojde o řidičské oprávnění se může stát pouze v našel českém Absurdistánu. A tak snad celý svět se baví. Horší je, že takový to člověk ovládá peníze na stavbu infrastruktury. Má rodinou VV firmu s VV ženou v parlamentu a v pozadí své bývalé slídily. Lidem začíná docházet ta účelovost VV strany. Pozdě, ještě přes tři roky se budeme muset "bavit" kousky jejich čelných členů. Pak už po nich ani pes neštěkne a oni to ví. Ale víme to my? Že nás jednou to všechno naserati?

O "negátorech"

10. listopadu 2010 v 11:25 | Přemek

Za posledních 20 roků v našem státě vlády, ruku v ruce s poslanci, vybudovaly velmi nepřehledný systém, ať už právní či správní a to jenom proto, že zřejmě každá nová "česká politická elita" trpí pocitemí, že jedinou správnou cestou vpřed je negace předešlého a vytvoření něčeho nového, co se po pracném vypilování může opět znegovat. Nějak si už, i jako pouzí řadoví občané zvykáme na ten "opilecký" postoj v tomto státé, na to - "ode zdi ke zdi"... A tak místo evoluce státu, řešíme teď problémy, co zanecávají revoluce. Stává se to vždy, když zdravý rozum ustoupí myšlenkám "negátorů"
A tak nám tu právě oni ve jménu politické revoluce, zavedli nesmyslné kraje, právní řád byl obohacený o tolik balastu lidové tvořivosti poslanců, že už se v něm málo, kdo vyzná a stát i firmy musí zaměstnát mnohem víc právníků, než by bylo za normálního stavu nutné a nevrátili jsme se ani ve zdravotnictví k osvědčenému pokladničnímu systému z první republiky. Místo toho byl vybudovaný nepřehledný systém, který umožńuje tunelování peněz ve zdravotnictví a vyžaduje zbytečně obrovské náklady na další úředníky a nejrůznější kontrolní pracovníky. A tak peníze určené na léčbu a stavbu nemocnic, mizí v černých děrách byrokracie a jejího luxusního zázemí.. Vytvořený sociální systém, díky předvolebnímu i povolebnímu populizmu je spíše nemorální a to jak vůči těm, co jej doopravdy potřebují, tak i vůči těm, kteří jej nepotřebují.
Bohužel politici asi napříč svých politických ideí milují své nepřehledné a korupční prostředí, které uživí i spoustu "ekonomických pijavic... A pak jim nezbývá nic jiného, než vlastním a pilným úsilím vybudovaný státní dluh přenést na občany státu, zatím co "negátoři" si v poklidu užívají svých nedietních peněz. Vždyť stačí přece jen říct "Národe drž dietu!..."

O tom, že korupce není erupce.

28. října 2010 v 12:49 | Přemek
Přátelé erupce se u nás naštěstí nevyskytují a je to v podstatě diskontinuální proces, kdežto korupce je u nás plošná a kontinuální.. Ještě, že naši politici s ní před volbami vždy chtějí bojovat a nemohou jistě za to, že po volbách se chudáci musí potýkat z Alzheimrem... Často si ani nemohou vzpomenout, co to slovo vůbec znamená a tak akorát při náhodném přistižení, najednou obživne zázračně jejich paměť a vzpomenou si na to, že si jen půjčili sto tisíc na skromný dárek pod stromeček. Až by normálním lidem muselo být politiků líto, že mají před tím krásným svátkem, tak hluboko do kapsy... Možná i proto, neboť mají jaksi ty kapsy hlubší, jak řadoví občané.. preventivně, do hlubší kapsy se vleze více nevratných půjček, že ano?
A tak nemůžeme být vůbec překvapení, že na celosvětovém žebříčku korupce, jsme si opět "polepšili" směrem dolů. Proč se tedy divit, že už jsme dohnali i Jižní Afriku. Možná to souvisí s tím globálním oteplením a možná s tím, že korupci mohou vyřešit pouze ti, co na ni tak nějak, i když třeba nepřímo, profitují.. Kapři si přece svůj rybník nevypustí. A tak se dovídáme o korupci pouze účelově, někdo je chráněný a někdo zrovna ne a ten má pak smůlu. Jak je vidět z posledních kauz, naši cifršpioni mají zmapované, kde co, ale nechají odlovit jen nevhodně zmutované kapry a kapřice.. Z těch vhodných možná pumpují penízky na provoz spřátelených stran či lobingu.. A tak, než to způsobí erupce v dalších volbách, může tu korupce dál kvést... Ale erupce jen na oko, protože korupce tu je na vlastní oči a mlsně šilhá po tom, jak předstihne tu Afriku.

O tom, kdo žije v kapitalismu a kdo ještě stále ne.

27. července 2010 v 17:51
Někdy mám opravdu pocit, že lidé, kteří by měli být jakousi vyvolenou chloubou národa, která tento národ povede k lepším kapitalistickým zítřkům, se zapoměli kdesi hluboko v socialismu a zatím spíš na truc národu směřuje ke komunismu a někteří už v něm i tak trochu žili či žijí...
Řeč je o parlamentu a senátu. Je to určitě příjemné a vysněné místo k práci. Vždyť plat je tam značně nadprůměrný, vzdělání není nutné, odpovědnost skoro žádná, docházka podle chuti, pracovní nasazení některých velmi bídné, levné stravování i opíjení, lukrativní zahraniční cestování a rekreace za cenu, za kterou vás neubytují ani v nejlevnější ubytovně... Plná penze za 241 Kč.
A pořád si to chtějí nějak omezit a pořád chudáci neví, jak na to. Ale když on je ten přechod ze socialismu do kapitalismu tak těžký. A tak, protože je to už dlouho do očí bijící, asi nějakou maličkou korekturu udělají...aby se neřeklo...

A tak mi připadá legrační další návrh žaloby pana senátora Štětiny, který si už udělal v senátu hobby s podávání žalob a výkřiků směrem ke KSČM. Jednak je to zápas s větrnými mlýny a kdyby se mu to i náhodou povedlo, krom jména se nic nezmění. Naopak by to pomohlo sociální demokracii, protože by se najednou zlepšil koaliční potenciál přejmenovaných komunistů.
A co by bylo na celé věci nejpikantnější je, že když se zruší organizace, která vyprodukovala socialismus, pak by se měly zrušit i poslední "výspy" socialistické práce u nás - parlament a senát a stanovit jim nové podmínky v duchu kapitalismu... Nelze jeden komunismus potírat a druhý si pěstovat...

O vládě ABL.

18. července 2010 v 23:00 | Přemysl Čech
Tak už to máme přátelé černé na bílém, nebude nám vlastně vládnout koalice, ale bezpečnostní agentůra. Dělá to určitě pro naší lepší bezpečnost a hlavně proto, aby se nemohlo říct, že jsme policejní stát. My budeme přece bezpečnostní stát. Jo, VB se nám obklikou vrací zpátky do života.
Já osobně považuji pana Nečase za bezvadného člověka v době bezvadných lidí. Bohužel má smůlu v tom, že ta doba je jiná a chtějí o ni rozhodovat docela nebezvadní lidé.
Už jen kolik založení a prosazení nové strany muselo stát peněz, už jenom proto je jasné, že investované peníze se musí vrátit. A tak je potřeba vytvořit novou síť, síť na peníze. A rybáře je potřeba rozmístit na místa, odkud je na úlovek přinejmenším dobře vidět. A když nebude, Kalousek jistě posvítí baterkou. Konečně, občané už se složili na politiky tolikrát, tak proč ne zrovna teď.
Ale třeba se pletu a Kalousek je filantrop, ABL je dobročinou organizací a ABL - N vláda bude nezištně skvělá.
A Radek John nebude muset rozkrývat svou vlastní kauzu na vlastní oči.

O tom, že často dluh, pouze chvíli táhne pluh...

9. července 2010 v 18:30
Tak nám ministerstvo financí oznámilo, že státní dluh na jednoho Čecha je 118 000 Kč. Všiměte si, že tento dluh dokonce souhlasí i s mým jménem, ještě, že mi rovnou, jako TOPinky neposlali úředníci šek. Zároveň jsem se dočetl, že získat sociální byt je v Česku téměř nemožné...
A pak jedu autobusem a na nedávno "vybydlené" oděvní továrně je obrovská reklama v tomto znění: ŽIVOT JE HOŘKÝ, BOHUDÍK.... Mělo tam být spíš bohužel... Umístit takovou reklamu na továrnu, ze které byli propuštění nedávno živitelé rodin je směšně cynické. Píši o třech věcech, které nemají zdánlivě větší souvislost, ale to je omyl. Přinejmenším každý propuštěný člověk se podílí proti své vůli na zvýšení státního dluhu tím, že je nucen poníženě natáhnout ruku, než najde novou práci. Také každý člověk, který chce bydlet se podílí chtěně na svém dluhu. V této společnosti se nakonec nebudeme vůbec moci věnovat rozvoji, ale budeme se podřizovat splátkovým kalendářům.. Vládnout nebudou politici, ale banky, které z dluhů žijí a protože u nás jim je to málo, tak si strhávají nejrůznější i nejhrůznější poplatky. Ocitáme se jako společnost v pasti ze které snad ani není úniku. Propracováváme se do situace, kdy všichni budou dlužit všem. A co je na vině? Primitivní kapitalismus. Ten právní - bezprávní systém, který stál už náš stát miliardy jen na soudních arbitrážích, ta obrovská nekompetentnost státní správy, která se po každých volbách obměňuje, odpor ke strategickému plánování a jistým vizím, nepoučitelnost z nedostatků, zpackaná privatizace si samy řekly o takový dluh, ale teď už nemá cenu brečet nad cizím hrobem, ale je potřeba začít proti dalšímu zadlužování bojovat.
On tu vlastně náš daňový systém vytvořil paradox. Podnikatelé ve vlastním zájmu, zvláště pak v době nezaměstnanosti se v každé oblasti tiše domluví na jakémsi mzdovém stropu a tak, když jste nespokojení, nenajdete stejně v místě lépe placenou práci. A právě malá výplata hlavně tomu celému systému podřezává větev. O co jde, jednak lidé chtějí, alespoň trochu důstojně bydlet, jednak na ně neustále útočí cílená reklama a to všechno je vede do dluhové pasti. Takový člověk je časem rád, že alespoň splácí úroky a k tomu kousek dluhu. Peníze tak mizí do finančních produktů a ne do výrobků... Zvláště pak těch s vyšší přidanou hodnotou. Lidé nakupují nuceně levné šmejdy často bezcelně načerno dovezené za podplacené účasti státu, protože ani platy tam za moc nestojí, tak každá korunka dobrá. Když se nekupují výrobky vyráběné u nás či v zahraničí, musí se továrna zavřít, propustit lidé, aby měli na sociálce ještě míň a ještě míň mohli nakupovat. Na továrnu, aby se nějak využila, se umístí velká reklama, která je nabádá, že hořkost piva je ta pravá, teď ještě za co si ji koupit a proč vůbec, když jí v lidech, co ztratí práci, je až dost. A ti co půjčují peníze si potom koupí ty drahé asociální byty, co se staví. Je to nádherně vymyšlené pro několik desetisícovek lidí, ale bude to mít jednou, pokud se tím něco neudělá asi dost špatný konec.
Osobně bych udělal jedno opatření. Motivoval bych firmy, aby platily svým zaměstnancům vyšší mzdy pomocí daní. Za levnou pracovní sílu by prostě relativně odvedly víc do stáního rozpočku, jako za sílu kvalifikovanější a dražší. Měly by z toho i tu výhodu, že spokojený pracovník odvede většinou lepší práci, víc si jí váží a tak má přirozeně i o ni větší strach. Stát by díky lepší kupní síle vybral větší spotřební daň i DPH a mohl by podporovat stavbu přijatelnějšího bydlení. To by zaměstnalo další lidi. Prostě v ekonomice stejně jako v životě všechno souvisí se vším.

O sedmi statečných krát dvě plus jedna.

4. července 2010 v 12:27 | Přemek.
Přátelé, tak už nám poražení vítězové voleb nastínili svou vládu. Bude mít patnáct členů.
To sociální demokracie, jako poražený vítěz voleb, svou stínovou vládu začíná teprve "stínit"...
A už tu máme první malý poprask, první malé rozčarování....
Ve vládě nebude ani jedna žena a přitom, možná právě i kvůli tomu, že jich do parlamentu tolik kandidovalo a to hlavně díky Věcím veřejným, na to ženy s oprávněnou nadějí čekaly.
Milé ženy, jako by jste nevěděly, že čeští politici vás rádi pustí do svého "servisu" - parlamentu, ale ke skutečné moci nikdy...
A vždy pro to mají bohulibé důvody. Nechtějí vás vystavovat stresu z vládnutí, nechtějí, aby jste rychleji stárly, což zvláště v případě MISSek z VV by jistě bylo škoda. Jooo ženy jsou často pro politiky jen výkladní skříní, ale ne samotným obchodem. Mají lákat, či dělat to na co nemají muži trpělivost,ale ne rozhodovat o penězích, protože politická strana není žádná rodina. Ve straně prostě nedělají stojky muži......A pro zklamané ženy jednu básničku - prasničku....


Když tak ať


Zlobil se manžel zlobil
že jsem mu zvedla jeho hlučnej mobil

A tak už mě vůbec neláká
abych se mu někdy zvohla pro ptáka

A jak je chcíplej zrovna dnes
ať si mu ho zvedá třeba ODS

O politické prostatě a její podstatě.

17. června 2010 v 13:00 | Přemek.
Přátelé, tyto volby se nám vyvedly, zvláště kroužkování ptáků dopadlo skoro na výbornou, na světlo parlamentní se dostalo křoví z konce kandidátek a přišly nové, kosmeticky vylepšené strany, dokoce i se zářivým make upem žen, aby zavedly staré pořádky. Voliči zametli několik politiků pod koberec a několik jich naopak z podkoberce vymetli. Těm zameteným se jistě bude stýskat i po "desinfikovaných" diskuzích v poslanecké kantýně, kde by si cenově užil i nejeden bezdomovec...
A protože mi je líto těchto nešťastníků, posílám jim kratičkou básničku, jako návod, jak s tou nespravedlností voličů naložit.


Ouřední žádost bývalého poslance

Po státu
žádám novou prostatu

Abych vydělal si "many"
musel jsem být hezky vyčuraný

O Pyrrhovu vítězství.

29. května 2010 v 19:01
Tak, jak se čekalo Paroubkova strana zvítězila a zároveň i sama nabídla, díky svému leaderovi, pravici vládu na pozlaceném podnose.. Sama si nahnala své voliče do "Věcí veřejných" a k Zemanovcům a dokonce možná i ke straně TOP, do stran, které se nesnažily o negativní kampaň. Sociální demokracii by nejvíc pomohlo, kdyby pan Paroubek rezignoval, jak se o tom neoficiálně šušká. To on zajistil sociální demokracii ono Pyrrhovo vítězství. Snad si konečně uvědomí, že není tím, co je "nad námi" pro vládnutí vyvolený...
Ano, vůdci musí mít tah a zdravé sebevědomí, ale i pokoru. Tam, kde je nezdravé sebevědomí, chybí právě ta pokora. Přál bych té straně, aby si našla lepšího vůdce, který zpátky sjednotí levicově smýšlející lidi na principu normální lidské slušnosti, schopnosti se domluvit. Nikdo není jen pravý nebo levý, všichni jsme hlavně občany této země.

O Topolánkovi.

25. března 2010 v 21:15
Když jsem psal poslední blog o tom, jak se nabíhá na vidle, netušil jsem, že i v naší politice dojde k tomuto jevu tak brzo, no jsem naiva... Psal jsem o "vyčuraném" Paroubkovi. proč ne o tom, kdo, když stoupal na vrchol, tak mu někteří jeho kolegové v "ústraní" říkakali "Tupolánek".
Tenkrát mi to připadalo od nich jen rádoby vtipné a docela hnusné. Bohužel čas ukázal, že byli vekými prognostiky. Jakkoliv člověk může na něm hodnotit, že je "svůj" a že se falešně nepodbízí, ta jeho pravdivost je naprosto destruktivní a ODS vede tam, kam ji poslal náš prezident, když odmítl být už jejím čestným předsedou.
Vyprávěl mi jeden kamarád filmař, jak na festivalu v Karlových Varech se "zalkoholizovaný" Topolánek na záchodcích sázel s ochrankou, či přáteli o to, kdo víš načurá. Myslím, že teď se mu to povedlo vyhrát, načural hodně vysoko, přímo na sebe. A kdo by chtěl počuraného politika. Náš národ přece volí raději ty "vyčurané.."

O české kopané.

22. ledna 2010 v 4:44
Jedna má kamarádka má velmi pěkné motto, které se naprosto geniálně hodí pro naši politickou scénu. Zní - "Když tě kopou do zadku, uvědom si, že stojíš vepředu." Okopávání, těch, co vedou naši zem se stalo naší národní tradicí a snad i koloritem, bez kterého jsem si to už ani snad naši politiku nedovedl představit. Možná je to proto, že někteří se tak rádi strefují, aby zabránili jiným ve vlezprdelizmu, možná je to jen bavi a možná cítí závist, neb jsou převědčeni, že jejich pozadí by bylo pro celý národ tím nejlepším. Ironií je, že mnohdy se mezi těmito "fodbalisty" vyskytuje víc spoluháčů, jak protivníků, ale to už je takové naše české specifikum a "to si vzít nedáme"...
A pak se stane něco, pro mozky politiků, tak nečekaného, že se to zadře i v jejich, jinak velmi kluzkých mozkových závitech. Dosadí před sebe, na dobu okopávacího treninku, amatera bez politických ambicí a začnou tu svou typickou "hru". Jenže onen amater se ukáže být větším profíkem, jak všichni oni dohromady. Udělá pro ně zcela nepochopitelnou věc. Nepřešlapuje a jde dopředu. Zkoprnělí politici všech barev najednou zjistí, že kopou jaksi už chvíli do prázdna. Pane Fischere - bravo. Dokázal jste to, v co jsem doufal, že v této zemi existují ještě lidé, kterým jde víc o společnost, jak o své vlastní zájmy či ego.

O uklízení MADE IN ČESKO.

7. listopadu 2009 v 10:11
Tak už se nám asi blíží to, čeho jsem se nejvíc obával. Politici, jinak neschopní jakékoliv smysluplné dohody, si v jednom začínají rozumět. Toho Fischera se musíme zbavit a nejraději co nejdál z očí národa. Jeho popularita, schopnost se dohodnout, věcnost, racionálnost a pracovitost se stala trnem v očích obouch současných "buldozerů politiky". A tak už kují plány, kují pikle, jak Fischera dostat z židle.
Kdysi hodně dávno, ještě v socialismu, jsem napsal posměšnou básničku... Hodí se asi stále.


O českém Honzovi.


V práci
dřeli jako draci

Honza řek´si
já budu ten pravý
a pro lepší koryto
šel těm drakům sekat hlavyNoviny Jerevan se zeptali nešich uklízecích politiků, jaký mají vzkaz pro národ. Tady je jejich odpověď na které se lehce dohodli...

O kauze Kindl a český ksindl.

3. listopadu 2009 v 16:56 | Přemek.
Opravdu někdy nevím, kde že to vlastně žiji. Ráno se probudím a říkám si, to se mi snad muselo jenom zdát. V celé civilizované Evropě, když někdo vyštráchá vykutáleného podvodníka, tak ten dotyčný zaleze někam do ztracena a čuší. Ale to zde ne, v této zemi, čím uděláte větší ránu, tím větší si užíváte mediální pozornosti... Snad jenom u nás se z těchto lidí stávají celebrity. To že se jich ujímají různé bulvárky bych ještě pochopil, ale aby dostávali prostor ve veřejnoprávní televizi, to už je přinejmenším zvláštní... Pověřil jsem tedy své novináře z "Jerevanu", aby se na to podívali blíž.
Přátelé dovolte, abych se tímto omluvil p. Kindlovi, že jsem ho podezříval z nekalostí. A co mě na něm nejvíce pozitivně překvapilo, tak jeho skromnost. Nebo se možná jedná i o strach, aby mu někdo neukradl jeho know how. Pan bývalý profesor totiž zjistil svým empirickým výzkumen zajímavý vztah - Čím kratší je studim budoucího právníka, tím i rychleji je potom schopen řešit kauzy, na kterých pracuje. Protože jej osobně velmi trápilo, jak se soudní pře u nás táhnou, jak naše zem prohrává jeden spor za druhým u soudního dvora, rozhodl se nebojácně pro experiment u pečlivě vybraných studentů.
Už z těch známých jmen vidíme, že volil skvěle. Někteří z nich, aby naplnili společenské konvence, se bohužel rozhodli školu si obyčejným způsobem dodělat.. Přátelé, ale takhle se nám ty soudní pře opravdu nezrychlí...

O mravencovi bez politické příslušnosti.

30. října 2009 v 19:50 | Přemek.

Ve svých článcích o mravencích bez politické příslušnosti jsem vždy psal o tom, jak je potřebná pro naši zem vláda nepolitických odborníků, zvláště teď v době krize. Myslím, že čas mi dal za pravdu. Vláda, která vznikne po budoucích volbách bude stejně asi v patové pozici. Dost těžko se jí bude situace řešit, už jenom kvůli populistickým slibům, které strany před volbami vysílají ke svým potencionálním voličům. Myslím, že Jan Fischer, nejen nezklamal, ale i naplnil očekávání v rámci svých možností. Mnohé možná i příjemně překvapil. A tak je spravedlivé, že v popularitě předstihl i zdánlivě neotřesitelného prezidenta. Co bude ovšem teď zajímavé, jak jeho popularity budou chtít využít politické strany v předvolebním boji. Myslím, že bude o něj velký zájem a doufám, že pan Fischer nepodlehne tomu, dělat někomu vějičku a zůstane tu pro naši zem jako nepolitická pojistka při neschopnosti politiků o rozdělení žvance, o který jim stejně nejvíc jde.
Ale jak se ukázalo, už jedna strana určitě p.Fischera lanařit nebude. Ta Paroubkova. Žárlivost na úspěch věcné práce, na popularitu, na slušnost i odbornost není pro jejího ješitného šéfa tím pravým ořechovým. Řekl bych, že největším lanařem bude "šedá eminence" p.Kalousek. Je jedíným v naší politice, kdo pro své zájmy dokáže na vrchol postrčit "slušnou návnadu"..

O právech a neprávech.

10. října 2009 v 10:47 | Přemek.
Myslím si, že v žádné civilizované zemi na světě se nevyplatí kličkování, a to nejen mezi paragrafy, tak jako u nás. Kličkuje prezident, kličkují politici, kličkují zbohatlíci.. Udávají trend pro celou společnost. Vymahatelnost práva u nás je na zoufalé úrovni. Hochštapleři se nepropojili jen s politiky, ale i s institucemi a vybudovali u nás atraktívní cestovní ruch. Vždyť, kde jinde by tak dobře fungovalo praní špinavých peněz, potratová turistika,předávání zkušeností z tunelování, rychlovzdělávání "potřebných" a hra na schovávanou? Mafiánům se u nás říká slušně "investor" a když už se náhodou někdo rozhodne, že se stal "investorem" hodně profláknutým, i tak nemusí mít obavy. Buď uteče i jednotce rychlého nasazení při zatýkání a když ne, tak tu máme právníky, kteří ví, jak na to, aby ve vazbě dlouho nestrádal. A že máme právníky šikovné. No bodejť, když studují na takových prestižních právnických fakultách jako je ta plzeňská s třídou pro "investory" a politiky.. Jen v takovém Absurdistánu, jako je naše zem jde vystudovat práva přes léto a není právních nástrojů, jak to změnit. Ale hlavně není vůle s tím cokoliv dělat. Část politiků a "investorů" se už navzájem prokořenila svými mocenskými a finančními zájmy a jen těžko se budou chtít vzdát své živné půdy...rozpočtu, zbylého majetku.. Snad až nebude z čeho "přečerpávat" budou se z Floridy, Baham i od jinud koukat, jak se v tom marastu plácáme.
 
 

Reklama