Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Objevy novin Jerevan.

O adrenalinovém Oltecu..

14. června 2018 v 17:49 | Přemysl Čech
Přátelé, který z Brňanů a to i těch žijících v Praze, by neznal Oltec, tedy Staré Brno.. Já myslím, že daleko lépe by znělo Starobylé Brno, ale to je věc názoru. V každém případě je v této části Brna nejvíce "vzpomínkových" domů a krásná divoká příroda. Nevěříte? Věřte!

Tak ku příkladu krásné staré pavlačové domy, které by klidně mohly být na seznamu památek UNESCO, tak tyto domy jsou v této části města cizinci nejvíce obdivované, neboť si je fotí, jako o závod..


Jeden z těchto nádherných domů v letní úpravě, kde musel majitel cizincům zakázat parkování, protože vybydlující nájemníci vůbec neměli soukromí..Protože jsem dlouhá léta v této čtvrti žil, tak prostě vím, jak tu lidé lpí na soukromí, zeleni a výzdobě zdí..Svěží květinové záhony směrem k veletržnímu areálu dokreslují lásku místních k zeleni..Za tímto "domkem" je přátelé pravá a nefalšovaná džungle.. Pokud vás zajímá, co je napsáno v okně, pak je tam prosba, aby jste za ním nevenčili své miláčky. Mohli by se vám v porostu nenávratně ztratit..Zeleni to kazí ještě v jednom místě provokativně komín, ale ještě pár roků a ona pohltí i jej..Džungle je i u krásných paneláků.. Děti tam musí pro jistotu nosit GPS lokátor, kdyby se v ní ztratily a domovník musí vlastnit psa cvičeného na vyhledávání lidí v místy neprostupném terénu.. Přátelé, jak těm dětem závidím, to za mého mládí jsme tu nic tak hezkého a tajemného neměli..Přátelé, tak sem chodí starobrňané, tedy oltečáci, na úřad.. Něvěříte?Věřte..Lidi tu mají občanskou vybavenost o jaké se vám ani nezdá, tady třeba kavárna a stará dobrá prodejna smíšeného zboží, kde seženete fšecko, aj...no aj to..Z piva se nejvíc v hospodách čepuje prasák, protože my oltečané nejsme pokrytci..A protože Brňané žijící v Praze chtějí, aby jejich rodné místo bylo i nadále čisté a činané, dalovali Starém Brnu exkluzivní čistící stroj.

A to je pro dnešek přátelé z našich novin Jerevan FŠECKO.. Jen malý dovětek, pokud chcete zažít adrenalin navštivte Staré Brno. Ale pozor, mačeta do džungle, kompas, lékárnička, GPS lokátor, potraviny a voda na týdení přežití nutností. Toaletní papír netřeba, bo bio lopuchových listů je zde dost.Úžasný

O tom, co najdete snad už jen v Brně..

4. května 2018 v 15:34 | Přemysl Čech
Přátelé, pokračuji dnes v podivuhodných věcech z Brna a některé z nich nám závidí celé Česko a možná už brzo celý svět..


Přátelé, Tak tohle je Stránská skála v Brně o které jsem tu už psal v souvislosti s výletem na ni.. Ve svých útrobách neukrýva jen jeskyně, ale i podzemní továrnu z doby okupace Němci.. Vchod do ní je už zavřený a samotnou výrobu v ní už připomínají jen tovární komíny, které z ní trčí na povrch..My brněnští Moravané milujeme jen kvalitní zahraniční zboží a tak moravské fusakle vyvážíme hlavně Pražákům a ty české dovážíme k nám..Každý poštovní holub má na budově vyhrazeno své parkovací místo, my prostě bordel v parkování v Brně nestrpíme..Textilní průmysl z Brna zmizel, ale zato vám zde ušijí niť, jak dlouhou chcete..Aby se obyvatelé města nevěnovali po večerech chlastání, tak se na návrh žen po Brně šíří bary, které neexistují..No řekněte mi kolik měst se může pochlubit zubní ordinací, kde se trhají zuby nonstop..Přátelé, v Brně je věznice už tak přeplněná, že vězni, co mají nastoupit do basy vyfasují tu přenosnou a musí s ní stále chodit a dokonce i sní spát..Aby se brněnští úředníci nerozsedli od sezení, tak jim město vybudovalo skejtpark.. Doufejme, že ho náležitě využívají a díky tomu tak nezakoření k židli..Pro hodně ctižádostivé úředníky a hlavně politiky byly vybudovány cvičné schody, aby se ti vrcholoví lidé naučili nepadat, ale nenápadně sejít zase zpátky dolů a tak kulturně opustit výsluní své kariéry..Brňané milují děsně přírodu a chrání si ji i holýma rukama..Šalina tam jezdí až do lesa..A protože někteří neradi jezdí lesem tou šalinou, vidíte na parkovištích často víc traktorů, jako osobních aut..Aby si pak v tom lese kvalitně pobloudili, tak cesty jim organizuje cestovní agentura ZABLOUDIL..A na samý závěr vzkaz pro všechny kočky, které rády číhají. Myší díra je od půlky dubna opět otevřená..

A to je pro dnešek z našich novin Jerevan opět FŠECKO. Na shledanou někdy příště přátelé..Úžasný

O zábavném Brně a jeho robertkovi.

28. dubna 2018 v 21:52 | Přemysl Čech
Přátelé, Brno je nejzábavnější město a najdete tam, co nikde u nás v Česku, ne-li na světě.. Tak pojdme zrovna na to se podívat, co všechno my Brňané umíme vymyslet.. A protože toho je hodně, první část věnuji nejen kultuře, ale i Robertům a jejich náhražce - robertkům, protože dnes mají svátek..Přátelé, tak to je jediný památník na světě vibrátorům - robertkům, který se příznačně nachází na náměstí Svobody, protože tato erotická pomůcka konečně osvobodila ženy od mužů a mohly se tak důsledně emancipovat. Také když se chvíli zastavíte a pozorujete, co se kolem něho děje, tak nejvíce se kolem tohoto památníku pohybují ženy, šahají na něj s láskyplnným výrazem a se slastným výrazem z něj loví kuličky..Dalším památníkem, tentokrát na Švédy, kteří obléhali kdysi Brno, je tato "jizva" po dělové kouli, která je udržovaná díky památkářům, protože usilují o její zapsání na seznam UNESCO..Brněnská operní a baletní scéna se rozhodla, že když mohou být letní kina, vybudovat i letní divadlo na střeše.. Po dobu přestavby musela se z bezpečnostních důvodů přestěhovat.Zpívají a tančí tedy teď v cirkusovém stanu a připraveno je i jezírko kvůli baletu "Labutí jezero"..Tady Brno vybudovalo podzemní garáže a nad nimi měl stát koncertní sál pro filharmonii. Ala jak se zjistilo, ty garáže mají tak fantastickou akustiku a tak blbě se do nich zajíždí auty, že byla prosazena změna. Koncerní sál bude v podzemí a garáže se postaví nahoře, do těch se bude určitě dobře jezdit a filharmonici nebudou muset tak dlouho čekat..Zatím totiž musí koncertovat na ulicích a to, jak jistě uznáte není tak úplně ono..Kor když jim tam tvrdě konkurují flašinetáři..Brno je také městem módy díky veletrhům a tak Brňanky často chodí vizionářsky oblečené dávno před tím, než ta módní vlna vůbec vypukne..Přátelé, jsou bohužel mimo Brno zlí lidé, kteří se Brňanům za ty inovace posmívají.. My milovníci tohoto města máme proto jedinou odpověď a ta se nachází na kostele sv.Jakuba.. Snad jste pochopili jakou. Úžasný

A to je pro dnešek opět FŠECKO.. Mrkající

O nejpodivnějším domě v Brně..

23. dubna 2018 v 17:57 | Přemysl Čech
Přátelé - dům co najdete v Brně, tak si troufám říct, že nenajdete žádný jiný jemu podobný nikde na světě.. Ta prapodivná obytná stavba se nachází v Černých Polích a najít ji také umění.. Když se na ni zeptáte místních, tak každý ví o co jde, ale každý vás pošle trochu někam jinam. A tak se stalo, že k domu jsem nešel nejkratší cestou, ale jak říkají vojáci - přískoky.. Chvíli doleva, chvíli doprava a tak se stalo, že jsem ušel snad o dva km víc, než bylo potřeba. Ale nakonec jsem mohl zvolat - BINGO! Přede mnou se objevil ten fialový dům, vlastně svým způsobem obyvatelný artefakt ze kterého trčí ruce, jako by chtěli chytit něco padajícího z nebe.. Vzhledem k tomu, že na nimi létali ptáci je docela zřejmé čeho asi zatím nejvíc chytily, ale pro Brno je to dobré. Každé hovno, co nedopadne na něj se počítá..Mezi rukama se nachází strom na kterém mohou ptáci hnízdit a dlaně mohou využívat, jako balkon..

Ale teď už vážně přátelé. Tohle je tak zvaný Kristkův dům. Umělec a surrealista Lubo Kristek, když se vrátil z dlouhodobé emigrace (od r.68) v roce 2015 takto dům v místech, kde v dětství žil, přetvořil na jakýsi výtvarný cyklus nazvaný Sisyfiade, aneb Balvan v čase..Tyhle hodiny skutečně jdou a bylo potřeba dobrého vyvážení hodinového stroje, protože do dvanáctky klade "Sisyfos" odpor a po dvanáctce naopak ručičku tlačí dolů.. Je tim názorně znázorněno tlačení kamene do kopce a před vrcholem jeho pád pod kopec a jistá chvilková svoboda a volnost Sisyfose, když jde pro něj, aby jej zase mohl tlačit do kopce..Obrovské ruce trčící k nebi mají chránit strom..Strom s hnízdem a se skořápkami vajec ze kterých se osvobodili ptáci..Někdejší lokálka Tišnovka, která podle umělce vlastně nikdy nikdy nezanikla a vede k nebeské dálnici.. Vedle ní jsou dva ptáci, co se osvobodili ze skořápek..

Dům se stal i filmovou scénou pro film Sisyfiade a snímek o umělcově celoživotním díle k jeho 75.narozeninám s názvem "Ab ovo."

A to je přátelé o tomto zvláštním domě v Brně už fšecko..Usmívající se

O tom, jak zle se ve Zlíně hledá jaro..

24. března 2018 v 18:53 | Přemysl Čech
Přátelé, pořád jsem přemýšlel, proč Zlín se jmenuje Zlín.. Podle jakého asi zla? Muselo být hodně velké, když na čas ho dokonce pojmenovali po zloduchovi Gottwaldovi.. A už jsem na to došel. Tohle město je prostě zlé na jaro, ale jen na něj, protože léto, podzim a zima v něm probíhá zcela normálně, jako jinde.. Ovšem potkat se ve Zlíně alespoň na chvíli s jarem, to fakt vyžaduje kumšt a mnoho let usilovného hledání.. Ale o mně je známo, že se nerad vzdávám a pořád doufám, že přece jednou to jaro ve Zlíně potkám a budu moci celému světu říct, že Zlín už není Zlín, ale Hodnín.. Jenže toto město tak nějak pořád odolává, a možná i ve snaze, aby se pak nepletlo s Hodonínem, kde jaro bývá pravidelně, i když to už v něm také není, co to bývalo.. Ale dost odborného výkladu a pojďte se podívat, co jsem ve Zlíně zase o tomto pseudojaru našel..


Přátelé, hned na počátku hledání jara ve Zlíně jsem spatřil televizi Barandov, jak o tomto fenoménu zla Zlína vůči jaru natáčela reportáž. Jsou to stateční chlapci v té televizi, když v té jarní sibérii ani čepice neměli, ale potom nemohlo být kameramanovi divno, že mu tekl sopel proudem a musel si ho pořád utírat..V tomto městě je do léta taková kosa, že se tu kácí v parcích, jako o závod stromy, aby se dalo topit v městské teplárně.. Když zelení protestují, tak je místní radnice ubezpečuje, že to bylo nutné, protože stromy dostaly neštovice..Aby město nalákalo do parku se zbytkem stromů své občany, podává v něm v té zimě zadarmo horkou kávu.. Ale marně, všichni Zlíňani koukají na jaro v televizi u radiátoru ustředního topení..Čápi na jaře vždycky Zlín kvůli zimě přeletí někam jinam, tak aby děti poznaly alespoň jak vypadají, mají jich několik vycpaných ve školách a umělecky vytvořených v parku..Aj otužilé macešky tu na jaře chcípají, tak ozdobné záhony jsou alespoň osázeny mrazuvzdornou kapustou..Velikonoční výzdoba klacíky je velmi minimalistická, po svátcích je ihned rozkradena do kamen..Říká se o slavném zlínském tržišti, že tady koupíte FŠECKO. Tak jsem zkusil, zda by se nedalo sehnat jaro, docela rád bych ho Zlínu koupil..Ale potkal jsem jen různé prodavače pseudojara. I prodavač velikonočních pomlázek byl otrávený, jako fšecí ostatní prodávající tady, protože nikdo nic nekupoval.. Lidi se tu raději zmrskají hřejivým slováckým penicilinem, než nějakými pomlázkami..Ten salát, co jsem tu objevil byl přece jen trochu jarní, ale v rámci tohoto města jedině do vytápěného skleníku.. A furt jen zeleň a žádné květy jara..

A PAK TO PŘIŠLO! OBJEVIL JSEM JARO!


Objevil jsem kvítí, ale jak jsem si po chvíli všiml, tak akorát na obrázcích.. To je milí čtenáři celý Zlín. Už si myslíte, že je dobře a on vás zase přesvědčí o svém jménu. Úžasný

A to je přátelé z našich jerevanských novin fšecko a budeme se těšit s nějakou zaručenou zprávou zase příště.. Mrkající

O sexuálně nadržených ženách..

13. března 2018 v 18:08 | Přemysl Čech
Přátelé, poslední dobou jsem zavalený maily sexuálně nadržených žen a občas i chlapů. Naštěstí to chodí do spamu a většinou jednou za týden to vymetu bez jakéhokoliv rozkliknutí, neboť tyhle kontakty způsobují počítačům pohlavní choroby typu aids a to bych nerad.. Ale před dvěma dny jsem nakoukl do spamu a nemohl jsem uvěřit vlastním očím, za pouhé dva dny 48 mailů se sexem, což je každou hodinu jeden. Letěly do prdele, jako namydlené..


Tady je něco z nich, to jen aby jste mi trochu záviděli ten zájem o mě..

Ale ty maily naštěstí chodí už většinou přímo do spamu, tak s tím není problém. Horší občas na Faceboku, tam přicházely ze začátku nabídky dost prostoduché, třeba od krásné exotické ženy s exotickým jménem bydlící ve stejném místě, jako máte uvedené bydliště, nebo je tam přímo odkaz na její hambaté fotky či videa. Tyhle nejen odmítám, ale rovnou je i nahlásím. Pak chodí hodně žádostí od žen z armády USA sloužící v Afghánistánu či přímo USA.. Ty přímo hned neodmítnu, ony zmizí časem samy, když jim napíši, že neumím anglicky.. Další jsou krásné chudé studentky, většinou bez rodičů a ty zase zmizí po tom, co jim napíši, že už jsem také sirotek a ke všemu hodně chudý.. No a teď jsem narazil na novou fintu. Do přátel si mě přidala velmi krásná žena s velmi slušnými obrázky.. Říkal jsem si, že by po čase zase nějaká normální a skutečná osoba? No nevím. Jen mě zaujalo a to mě vždycky zaujme, když někdo, kdo vás nezná a vy neznáte jeho a nejde mu o prodej čehokoliv, tak že ta milá žena uvedla své telefonní číslo. A tak jsem se na netu podíval, zda není v nahlášených, nebylo, tak jsem zkoukl předčíslí a zjistil jsem, že ta hezká žena má telefon do Ghany.. Tam asi tedy telefonovat nebudu také.. Úžasný
Je to zajímavé a někdy i zábavné, ten věčný boj ze virulentním a zlodějským spamem a nebo falešnými profily. Ale alespoň jeden pořád musí namáhat mozek a skleróza pak tolik nehrozí..Mrkající

O maso půstu..

21. února 2018 v 16:51 | Přemysl Čech

Jak začne "maso půst" tvoří se u nás všude fronty v lékárnách na prášky, co zbavují chuť na maso..Mrkající

O dobře utajeném vojenském veletrhu.

8. února 2018 v 15:26 | Přemysl Čech
Milí přátelé, tak jsem se jako zástupce novin Jerevan zúčastnil naprosto utajeného veletrhu vojenské techniky a taktiky, ale bohužel vám kvůli té utajenosti nemohu sdělit kde a kdy se to konalo, snad jen, že to bylo v loňském roce, kdy kvůli kvůli ruským, americkým, čínským a EU špionům jsme o tom nemohli ani ceknout. Teď můžeme alespoň to, i když riziko prozrazení přísně střeženého slováckého tajemství hrozí hlavně na Slovensko. Pokud by k tomu došlo musely by naše vojska začlenit to Slovensko do Slovácka a ví Bůh, že k tomu stejně jednou dojde, protože si nás stejně ostatní země kvůli podobnosti pletou.
Tak tedy dost utajovaného plkání a nyní obrázky k samotnému veletrhu..


Přátelé, tak to je obrněné vozidlo ze švestkového dřeva o němž je známo, že sice hoří, ale nic ho neprobije.. Odborník u něho ťukáním na něj prověřuje podle zvuku, zda je materiál kvalitní a zda požité švestkové stromy neměly "šárku", protože pak by k průniku mohlo dojít..Přátelé, ještě se zdržme u těžké techniky. V rámci veletrhu i probíhala demonstrace toho, jak naše žlutá bojová vozidla poháněná slivovicí likvidují nepřítele. Prostě jedou nenápadně kolem jeho obrněnce a zasypou ho obilím.. Ten už se z toho nevyhrabe..
Jinak si všimnite dvou muslimek tančících na stole, to je také z hlediska utajení a dezinformace náhodných návštěvníku, aby ani netušili o co kráčí..Možná mi to nebudete věřit, ale od hodnosti kapitána se tu vyšší šarže zásadně kvůli tomu utajení pohybovaly v nenápadném civilu. Jinak ve vojsku Slovácka slouží především důchodci, bo na to mají čas a důchodová správa jim to dohodila na přilepšenou..A hlavně na řízení těchto jednoduchých strojů nemusí mít důchodci ani lékařské osvědčení, bo jak z demonstrace techniky vyplynulo, tak ji zvládly i malé děti. Ovšem co na plat, malé děti se musí už ve škole připravovat i na důchod a na tohle poslání..Lépe nemůžete utajit vojenské náborářky, jako když je zamaskujete za jeptišky..No a kde jinde utajeně seznamovat děti s vojenskou technikou, jako na katolické škole. Až budou v důchodu, jako když najdou.. Úžasný

A to už je přátelé z tohoto veletrhu fšecko. Kdyby se někomu snad zdálo, že to město poznal, či dokonce přibližný čas konání, tak ho musím vyvést z omylu.. Kulisy byly kolem opravdu skvělé a částo mátly i mě, tak zkušeného reportéra novin Jerevan.. Mrkající

Jak jsem hledal Růženku a našel Sněhurku..

25. ledna 2018 v 19:10 | Přemysl Čech
No abych to trochu uvedl na pravou míru, tak jsem se spíše rozhodl najít vilu Kacnýřku, která zarůstá, jako kdysi na zámku ta šípková Růženka a přitom je to neobvyklý skvost Luhačovic.
Tak pojďte se se mnou vydat na "Jerevanskou cestu" za tou krásou. A nakonec bude i ta Sněhurka..Přátelé, hned na začátku cesty jsem musel utěšovat jednu uplakanou děvčicu, co prý bude, když ty volby v sobotu vyhraje ten.. No ten.. Snad jsem ji uklidnil slůvkem - NIC. Nehledě na to, že možná budou oba na Hradčanech.. Nevěříte?Jeden bude na těch Pražských a ten druhý si přijede léčit pocuchané nervy z porážky na Hradčany v Luhačovicích.. Snad ji to uklidnilo..
Ale už se musím vydat na cestu za tím domem a možná i šípkovou Růženkou..
Zeptal jsem se na cestu, ovšem ona, že pššššš, ale pak se jí mě zželelo a tak mi řekla jen - běž kolem lišek tou ptačí stezkou.. A tak jsem šel.Lišky jsem potkal přátelé a nemusíte se jich bát, jak mě na městské úřadě řekli, jsou proti vzteklině proočkované..A pak jsem šel po oné ptačí cestě, která je plná budek pro různé ptáky.. Tuhle stezku dobře totiž znám kvůli jedné spešl budce, tak jsem ji i hledal, ale marně.. Tak že pro připomenutí z minula..
Jedná se o tuto atraktivní ptačí vilku.. Zmizela. Až zase na úřadě jsem se dozvěděl, že to bylo na žádost jednoho top nočního ptáčka, protože tvrdil, že se do ní nevleze a ani nikdo jiný z jeho přátel, které má v klubu kokotů.Z vděčnosti pak věnoval luhačovickým ptákům holobudku..Ptáci to tu mají dobré na každém místě, jen se tu místo holubů krmí spíše novinářské kachny..
Jinak tu musíte dávat velkého majzla na cestu, třeba tady je první loď, co se utopila ve štěrku..Taky se musíte dívat pod nohy, lidi tu posílení minerálkami chodí příliš rychle a tak stromy, aby zabránily nejhoršímu nadělaly na cestě příčné retardéry ze svých kořenů..Také je potřeba dávat pozor na padající stromy, když je na léčení obr Koloděj s Golémem.. To se rádi popichují, kdo je silnější..
Přátelé, až půjdete po cestě nenechte se zmást tím komínem, tím směrem to opravdu není, ale kvůli němu se nedá skoro nic vyfotit, protože tam trčí doslova, jako jeden z členů toho již zmiňovaného klubu. Radil jsem úředníkům, aby na něj nechali udělat velký prezervativ v barvě pozadí a nasadili ho. Pak by snad nerušil návštěvníkům ta jinak krásná "panoramata".. Tak se nechám při příští návštěvě příjemě překvapit..
Po dlouhé cestě předlouhé jsem na místě. Bohužel jsem si doma zapomněl meč, abych se mohl k Růžence prosekat a tak to nechám na vás, pokud by jste potřebovali růžovou holku. Mě by stejně asi jen buzerovala..
Přátelé berte ji, vždyť její dům je přenádherný.. Stačí tak 30 milionů a bude zase, jako nový.Jen se podívejte na tu nádheru, no kdo takovou vilu má a Růženku k tomu.?.Ovšem sorry jako přátelé, při bližším pohledu jsem zjistil, že už ji vlastní asi ten klub kokotů.. Tak to už vlastně nemá cenu se zajímat ani o tu Růženku.. Tak raději rychle zpátky domů..
A vyplatilo se přátelé, před nádražím jsem potkal sněhurku.. Slíbila mi, že když ji pustím sem tam do ledničky, tak že mi udělá ráj ze života.. Tak proč bych ji nepustil, že ano.. Ona bude v tichu a já také.. Úžasný


A to je přátelé už naprosto fšecko.Mrkající

O mém výzkumu kdysi na vysoké škole.

16. ledna 2018 v 17:10 | Přemysl Čech
Přátelé, když jsem měl dnes polemiku o alkoholu s kamarádem na faceboku, vzpomněl jsem si na co jsem došel kdysi na VŠ. I když ten poznatek má reálný základ v tom, že jsem si čehosi všiml, tak samo sebou berte tento můj "výzkum" s nadhledem. To bylo tak, člověk byl mladý, měl i junáckou prostatu a spoustu kamarádů, co ho lákali po přednáškách na setkání s kamarádem alkoholem.. No a všichni tenkrát pili nejvíce pivo, čepovalo se hlavně břeclavské a říkalo se mu mezi námi důvěrně "samoser", asi pro jeho chuť i účinky.. Musím se přiznat, že mně pivo nechutnalo nikdy žádné a tak jsem nepoznal rozdíl toho "samoseru" ani od Plzně. Byl jsem spíš na víno a na destilát z vína zvaný koňak.
No a už konečně k tomu, čeho jsem si všiml. Postupem času jsem zjisti, že na mě má alkohol po stránce vylučování úplně opačný účinek, než bych předpokládal.
Začnu tím pivem, které jsem opravdu sem tam pil, ovšem nealkoholické nebo hodně "nízko-tučné", jen abych netrhal partu. No a u něho to bylo jaksi OK. Když jsem vypil půl litru piva, tak se mi ani nechtělo moc na záchod a v podstatě jsem pak časem doma a jen trošičku víc, než toho půl litru i vyčural. Podivnosti nastaly hlavně u druhých dvou sort alkoholu, které jsem i víc preferoval. Tak třeba po vypití půl litru vína už jsem musel navštívit záchod v podniku degustace a rozhodně jsem vyčural nápadně víc, než jsem vypil. No a když jsme měli s kamarády slinu na koňak, či jiný tvrdý alkohol, tak jsem chodil na záchod snad po každé malé štamprli a vyčural jsem nejméně pětkrát víc, než jsem vypil. Tak jsem došel ke svému prvnímu vědeckému poznání a to je, že - líh musí být koncentrovaná voda.. To znamená, že když pijete alkohol, tak v podstatě pijete více či méně koncentrovanou vodu.
Chtěl jsem o tom napsat i diplomovou práci, ale bohužel toto téma mi nebylo schváleno, tak jsem psal o okurkách. Má předchozí zkušenost se mi ale hodila, protože jsem zjistil, že když sním kilo okurek, tak vyčurám litr.. Tím jsem došel k přesnému závěru, že okurky alkohol neobsahují. A to je přátelé dobrá zpráva pro všechny řidiče. Před jízdou si klidně mohou dát okurek kolik chtějí.

P.S. Kdyby se náhodou v nějaké pálenici polámal lihoměr, mohu jim za úplatu zjišťovat obsah alkoholu v destilátu a možná budu přesnější za ty roky kalibrace v mládí, jako ten jejich bývalý lihoměr..Úžasný

O dalších zábavných cedulkách..

12. prosince 2017 v 16:05 | Přemysl Čech
Přátelé, první část o zábavných cedulkách byla převážně z roku 2012 a tato "kapitola" je z následujícího roku, který byl na ně přímo bohatý a začal bych cedulkou, která mě zpětně asi nejvíc pobavila, protože jsem si ji tehdy před léty přečetl jen dost povrchně a teprve teď po poctivém přečtení jsem musel ocenit její humor.. A tak rychle k nápisům, cedulím a inzerátům z roku 2013.


Ten bonus stojí opravdu za to ho chytit, hlavně pro majitele pejsků..Tady se sice nabízí také 1000 Kč, ale za nalezení čechrače peří..Tady máme v nabídce prsa 112, v pase 100, boky 112..Přemýšlím nad tou možnou odměnou..Tento by jistě rád hrabal za tu možnou odměnu..Konečně víme z čeho se dělají bramboráky..U knedlíků to ale není pořád jasné..Taky bych do obývacích prostor nikoho cizího nepouštěl..To do motorestu pustí každého..Dobré vědět..Když se zákusky odlehčí naruby, pak jsou to kalorické bomby asi..Blíží se vánoce, tak aby jste věděli, že políbení pod stromečkem jedině až po topinkách..A po tom políbení zase určitě žihadlo...Nakonec manželka je určitě hezčí, jako maturantky na táblu z Xaverova.. A i když nesnáší vajíčka, určitě snáší vás..Konečně EU začíná podporovat i vyloučené lokality..Pro orientální turisty do Evropy už u nás nabízíme, jako rychlejší dopravní prostředek turbo koberce..Kvůli genderové rovnosti mohou být na mateřské s miminky i muži, stačí si zakoupit kojící podprsenku..No a na závěr důkaz, že pro mladé lidi bylo vždycky práce dost, i v tom roku 2013 za pana Nečase.. Pro dívky v MOULIN ROUGE a pro chlapce v Osevě..

A to už je pro dnešek fšecko děcka.. Úžasný

O kadibudce..

9. prosince 2017 v 19:30 | Přemysl Čech
Přátelé, než sem dám obrázek s otázkou, co mi už dlouho vrtá v hlavě, pár slov o tomto velmi užitečném zařízení..
Je celkem jedno, jak ho nazveme, zda oním kadibudka, či latrina a nebo dřevěné WC.. Musím se přiznat, že od dětství mám k němu docela kladný vztah, protože tam, krom těch horších vlastních zvuků můžete slyšet i zpěv ptáků, šumění stromů, nemusíte myslet na sklápění či zvedání prkýnka, není žádné splachování a většinou před ní nikdo ani nestepuje v rozčílení, že vám to dlouho trvá.. Taky tam vznikají rodinné historky, jako že někomu do prostoru pod otvorem něco spadlo a pak to musel hledat.. Ono také, když se něco ocitne v hovnech, tak je to fakt i na hovno..Úžasný
Jo, jo, třeba můj na čistotu náročný otec, ale rád zachraňující cokoliv, co by se ještě mohlo hodit, v něm hledal hodinky, protože podezříval mého bratra, že je tam upustil. A nejvíc ho asi naštvalo, že je nezachránil, protože brácha je upustil úplně jinam. Ovšem tohle, kvůli věku asi 3 let, znám jenom z vyprávění, ale také je fakt, že i když na latrinu, pokud to není v zimě za mrazů a je to ve vinohradu u mých příbuzných, tak že na ni chodím rád, ale dávám si velkého majzla na to, aby mi do ní nic nespadlo. A taky se musím přiznak tomu, co se letos v ní stalo mně. Jako skoro vždy, když dorazím k rodině na sklep, jdu na ten ekologický záchod a tentokrát to bylo skoro na poslední chvíli, protože ve vlaku se na záchod nějak víc ekluji.. No a ve chvíli, kdy se mi zadařilo, místo tlumeného zvuku z dopadu hovna mezi své kamarády uslyším ránu, jako na buben, až jsem úlekem naskočil. Umělohmotná nádoba pod otvorem byla totiž úplně čerstvě vyprázdněná a tak můj produkt narazil po asi metru letu na dno, jako na buben. Tak mám zase další věc na kterou si musím dávat toho majzla.
Jinak za život jsem těch nejrůznějších kadibudek spatřil nespočet a vždycky mi byla záhadou, tedy u některých z nich, ta jedna jediná věc.


A tou věcí je, proč na dvěřích, tak specifického a jistě užitečného zařízení, bývá vyřezané srdíčko. Má to být snad symbol lásky k vyměšování, nebo k té přírodě okolo, či třeba v tomto případě k "babišce" za budkou, protože nepředpokládám, že by si dva zamilovaní dávali rande právě tady, i když po nějakém tom alkoholu nic není nemožné..
A tak dál přemýšlím proč tam nejsou vyřezané dvě nuly, ale právě to srdce a jsem už smířený, že se to nejspíše do konce života nedozvím. Nakonec, jak se říká - "Člověk nemusí vědět všechno".. Ale třeba to bude vědět někdo z vás.. Mrkající

Úsměvná všehochuť z tohoto prosince.

7. prosince 2017 v 18:23 | Přemysl Čech
Dnes mám pro vás pár srandovních i milých fotek z tohoto měsíce.. Tak třeba si tu nějakou pro sebe z nich pro pousmání vyberete..


Nevadí, že dospělým je zima, kluky hřeje mládí a obdivné pohledy holek..To pán co vykukoval z podzení volal telefonen.. "Tady Bond, sledovaná, i když se maskuje na sněhu v bílém, byla právě spatřena. Mám ji odvést a nebo svést?"V Luhačovicích jsem spatřil tento diamant.. Vzhledem k tomu, že ruka měla 4 prsty, tak nevím zda byl na malíčku nebo prsteníčku..U nás na vsi se sněhuláci nejraději dívají z balkonu..Holčičky se ještě v tomto věku dívají na krásné věci nezištně.. Česem je dospělí pokazí a začnou se také dívat do výlohy a ukazovat, co by potřebovaly..Plyšákům byla zima, tak se choulily k sobě..To tahle otužilá moucha si dnes zbožně četla ve vývěsce na kostele ve Starém Městě..Přiznejte se, kdo se opřel o oplocení HOBBY marketu v témže městě?Přátelé, tahle firma prodává ekluzivní vánoční stromky až z Dánska.. Jsou hezké, ale má to jeden háček, mají dole tak 10 cm kmeny, ty nemohou snad do žádného podstavce vlézt.. Jedině, že by díky té ploše řezu stály samy o sobě.. No zlaté české stromky, co do podstavce vlezou..A to už jsem se přátelé vracel autobusem domů. Schválně si typněte za kterým oknem sedí můj stín.. Úžasný

A to už je pro dnešek fšecko.

O zábavných cedulkách..

6. prosince 2017 v 17:45 | Přemysl Čech
V životě potkáte na ulici spoustu zábavných nařízení, varování, reklam, které jsou někdy směšné samy o sobě, kor když je píše nějaký "myslitel", jiné jsou vtipné díky nápadu autora a některé jsou srandovní v kontextu místa, kde visí..


A protože budou brzo vánoce, tak je dobré začít vhodným dárkem..Také můžete dát manželce pod stromeček (i pod stromečkem) suchou vodní masáž..Přátelé, tuto EU směrnici pro nevstup a vstup na staveniště, než nastudujete, tak vás určitě raní šlak..Na přehradě je finančáky velmi dobré vzdělávat.. Plavací kola sebou..Tak pro pánské seuální labužníky je tu konečně jejich zmrzlina..Není nad to najít u přestupkové komise porozumění..Když na cestu z koňským povozem, tak jedině s audiovizuální technikou..Tak to jste určitě nevěděli.. Ještě aby jste si tak mysleli, že je v ní máslo..Já myslím, že i pro voly je toto upozornění dost důrazné..Někde stačí otevřít skříňku a jste v baru..Něco pro lenochy..A už je to tu zase..Nemělo by tam být napsáno spíš, že trest doživotního vězení?


No a na závěr bych doporučil všem optimistům tento pražský kurz.. Díky němu budete moci se začít věnovat politice v Praze, aby vám bylo blaze..


A to je pro dnešek fšecko přátelé..Mrkající

O Vracovu a jeho pikantnostech..

3. října 2017 v 18:56 | Přemysl Čech
Přátelé, před časem jsem tu psal o krásných vracovských normálnostech a tentokrát se zase mé noviny Jerevan zaměřily na jeho jedinečné a pikantní zajimavosti.. Tak že dnes to bude komentované zpravodajství obrázků, protože takový už pravda bulvár je..


A začněme od radnice. Tu věž, co vidíte, to není veřejná rozhledna, jak by na první pohled vypadalo. Je to něco, jako kapitánský můstek starosty, který odtud může s velkým přehledem řídit vesnici a že ten přehled má svědčí i to, že tato vesnice nemá žádné viditelné slabiny a naopak hodně zajímavostí pro turisty, a to hlavně pro ty, co mají pocit, že už všechno viděli..Tak třeba mnoho obcí má obchod se smíšeným zbožím, ale tady mají MIXLAND, bo vesnice má družbu z Legolandem.. Drogerie tu propaguje Kalouskovu stranu a tescoma tesco..Přátelé a tady v tom SECOND HAND domu mají tak levné oděvy, že jsou vykoupené dřív, než je dovezou..A zde, v tom domku s nebem pod oknem i nad ním, mají prodej náhradních dílů pro auta, která se ukrývají v plevelu před zraky chtivých zlodějů.. Proto je to také jeden z mála autobazarů, který nebyl vykraden..A pokud se týká obchodů, tak ještě jeden, který mě fakt nejvíce zaujal. Je to na zápis do knihy rekordů, protože je to nejdelší prodejna textilu na vesnici, jakou jsem kdy viděl..Ono to díky zkreslené perspetivě tak nevypadá, ale dojít na konec obchodu je docela dlouhá procházka a tak, krom turistické sezony, je velmi často prázdný, protože místní muži tam nechtějí své manželky už pouštět, neboť odtud došly často tak pozdě, že oni už umírali od hladu..Aj služby občanům jsou taty na široké a vysoké úrovni.. Většina masérek má tak úzké dveře, že zdravě kyprá žema má práci se k masérce vůbec prodrat.. Tady projde snad každá, už jen proto, že šířka a výška odpovídá všem protidiskrilminačním euronormám..U veřejného WC mají parkoviště, aby řidiči nebyli o proti chodcům ve svých náhlých potřebách diskriminováni..Asi nikde v Česku nenaleznete restaraci Suez..A to ještě hned vedle Suezského kanálu.. Pravda vyschl, ale ruku na srdce, co v této zemi všechno nevysychá??Přátelé v této střediskové obci se nachází i tajný ústav pro genetickou manipulaci, který hlídají rytíři..Je jich tu přesně 290, jako těch v Blaníku. Že by náhoda?.Jeden hlídá u laboratoře, kde pracuje dosud veřejnosti neznámý vědec profesor Cimrman..Podařilo se mu třeba genetickou modifikací zkřížit okraný keř trubače s fazolí.. Konečně není jen krásný, ale i užitečný..Povedená jsou i jablka plodící ve shlucích a tak sběrač má snadnější práci..A tyto jablíčka jsou zase vhodné pro borůvkáře, aby jejich česací hřebeny byly déle využité..Přátelé a konečně se dostávám k tomu, na co jste asi nejvíce čekali.. Ke sklepnímu hospodářství.. Prosím vás, až tam budete, neberte tuto značku na lehkou váhu.. A pozor, místní vinaři dávají šoférům fouknout do balonku a jak nemají aspoň půl promile, tak si musí zakoupit a vypít flašu vína.. A to víno vás može přijít draho..Na večer mají pro vás připravený baby a na ráno mapu, aby jste zjistili, kde vlastně jste..A nebojte se, že tam nebudete mít kam jít na záchod.. Ty úzké dveře jsou pro turisty z Moravy, bo ti jsou ještě při dvou promilech střízliví a trefí se do normálních úzkých dveří. Ty široké mají pro pijáky amatery z Čech, aby mohli jít i po půl promile na záchod taky..Také pro ty zápaďáky, co se po první láhvi střískají, pohodlný gauč, aby si u ohně při opékání špekáčků nehráli na Husa..Na závěr ještě dvě drobnosti, co trochu kazí dojem.. Tou první je, že ve Vracově nemají pořádný zámek, na tož hrad, tak alespoň se snaží někteří kolem svých dílen a garáží vytvořit dojem zámecké zahrady se zámeckým plotem..Také v obci zrovna nežije žádný umělec tvořící ze dřeva a tak plastiku u jezera museli zadat bobrovi.. Ale mně se nahodou velice líbila, no kde jinde tak šikovného a umělecky nadaného bobra mají?

A to už je přátele absolutně fšecko, tak zase někdy příště s pravdivými novinami Jerevan..
 
 

Reklama