Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Objevy novin Jerevan.

O maso půstu..

Středa v 16:51 | Přemysl Čech

Jak začne "maso půst" tvoří se u nás všude fronty v lékárnách na prášky, co zbavují chuť na maso..Mrkající

O dobře utajeném vojenském veletrhu.

8. února 2018 v 15:26 | Přemysl Čech
Milí přátelé, tak jsem se jako zástupce novin Jerevan zúčastnil naprosto utajeného veletrhu vojenské techniky a taktiky, ale bohužel vám kvůli té utajenosti nemohu sdělit kde a kdy se to konalo, snad jen, že to bylo v loňském roce, kdy kvůli kvůli ruským, americkým, čínským a EU špionům jsme o tom nemohli ani ceknout. Teď můžeme alespoň to, i když riziko prozrazení přísně střeženého slováckého tajemství hrozí hlavně na Slovensko. Pokud by k tomu došlo musely by naše vojska začlenit to Slovensko do Slovácka a ví Bůh, že k tomu stejně jednou dojde, protože si nás stejně ostatní země kvůli podobnosti pletou.
Tak tedy dost utajovaného plkání a nyní obrázky k samotnému veletrhu..


Přátelé, tak to je obrněné vozidlo ze švestkového dřeva o němž je známo, že sice hoří, ale nic ho neprobije.. Odborník u něho ťukáním na něj prověřuje podle zvuku, zda je materiál kvalitní a zda požité švestkové stromy neměly "šárku", protože pak by k průniku mohlo dojít..Přátelé, ještě se zdržme u těžké techniky. V rámci veletrhu i probíhala demonstrace toho, jak naše žlutá bojová vozidla poháněná slivovicí likvidují nepřítele. Prostě jedou nenápadně kolem jeho obrněnce a zasypou ho obilím.. Ten už se z toho nevyhrabe..
Jinak si všimnite dvou muslimek tančících na stole, to je také z hlediska utajení a dezinformace náhodných návštěvníku, aby ani netušili o co kráčí..Možná mi to nebudete věřit, ale od hodnosti kapitána se tu vyšší šarže zásadně kvůli tomu utajení pohybovaly v nenápadném civilu. Jinak ve vojsku Slovácka slouží především důchodci, bo na to mají čas a důchodová správa jim to dohodila na přilepšenou..A hlavně na řízení těchto jednoduchých strojů nemusí mít důchodci ani lékařské osvědčení, bo jak z demonstrace techniky vyplynulo, tak ji zvládly i malé děti. Ovšem co na plat, malé děti se musí už ve škole připravovat i na důchod a na tohle poslání..Lépe nemůžete utajit vojenské náborářky, jako když je zamaskujete za jeptišky..No a kde jinde utajeně seznamovat děti s vojenskou technikou, jako na katolické škole. Až budou v důchodu, jako když najdou.. Úžasný

A to už je přátelé z tohoto veletrhu fšecko. Kdyby se někomu snad zdálo, že to město poznal, či dokonce přibližný čas konání, tak ho musím vyvést z omylu.. Kulisy byly kolem opravdu skvělé a částo mátly i mě, tak zkušeného reportéra novin Jerevan.. Mrkající

Jak jsem hledal Růženku a našel Sněhurku..

25. ledna 2018 v 19:10 | Přemysl Čech
No abych to trochu uvedl na pravou míru, tak jsem se spíše rozhodl najít vilu Kacnýřku, která zarůstá, jako kdysi na zámku ta šípková Růženka a přitom je to neobvyklý skvost Luhačovic.
Tak pojďte se se mnou vydat na "Jerevanskou cestu" za tou krásou. A nakonec bude i ta Sněhurka..Přátelé, hned na začátku cesty jsem musel utěšovat jednu uplakanou děvčicu, co prý bude, když ty volby v sobotu vyhraje ten.. No ten.. Snad jsem ji uklidnil slůvkem - NIC. Nehledě na to, že možná budou oba na Hradčanech.. Nevěříte?Jeden bude na těch Pražských a ten druhý si přijede léčit pocuchané nervy z porážky na Hradčany v Luhačovicích.. Snad ji to uklidnilo..
Ale už se musím vydat na cestu za tím domem a možná i šípkovou Růženkou..
Zeptal jsem se na cestu, ovšem ona, že pššššš, ale pak se jí mě zželelo a tak mi řekla jen - běž kolem lišek tou ptačí stezkou.. A tak jsem šel.Lišky jsem potkal přátelé a nemusíte se jich bát, jak mě na městské úřadě řekli, jsou proti vzteklině proočkované..A pak jsem šel po oné ptačí cestě, která je plná budek pro různé ptáky.. Tuhle stezku dobře totiž znám kvůli jedné spešl budce, tak jsem ji i hledal, ale marně.. Tak že pro připomenutí z minula..
Jedná se o tuto atraktivní ptačí vilku.. Zmizela. Až zase na úřadě jsem se dozvěděl, že to bylo na žádost jednoho top nočního ptáčka, protože tvrdil, že se do ní nevleze a ani nikdo jiný z jeho přátel, které má v klubu kokotů.Z vděčnosti pak věnoval luhačovickým ptákům holobudku..Ptáci to tu mají dobré na každém místě, jen se tu místo holubů krmí spíše novinářské kachny..
Jinak tu musíte dávat velkého majzla na cestu, třeba tady je první loď, co se utopila ve štěrku..Taky se musíte dívat pod nohy, lidi tu posílení minerálkami chodí příliš rychle a tak stromy, aby zabránily nejhoršímu nadělaly na cestě příčné retardéry ze svých kořenů..Také je potřeba dávat pozor na padající stromy, když je na léčení obr Koloděj s Golémem.. To se rádi popichují, kdo je silnější..
Přátelé, až půjdete po cestě nenechte se zmást tím komínem, tím směrem to opravdu není, ale kvůli němu se nedá skoro nic vyfotit, protože tam trčí doslova, jako jeden z členů toho již zmiňovaného klubu. Radil jsem úředníkům, aby na něj nechali udělat velký prezervativ v barvě pozadí a nasadili ho. Pak by snad nerušil návštěvníkům ta jinak krásná "panoramata".. Tak se nechám při příští návštěvě příjemě překvapit..
Po dlouhé cestě předlouhé jsem na místě. Bohužel jsem si doma zapomněl meč, abych se mohl k Růžence prosekat a tak to nechám na vás, pokud by jste potřebovali růžovou holku. Mě by stejně asi jen buzerovala..
Přátelé berte ji, vždyť její dům je přenádherný.. Stačí tak 30 milionů a bude zase, jako nový.Jen se podívejte na tu nádheru, no kdo takovou vilu má a Růženku k tomu.?.Ovšem sorry jako přátelé, při bližším pohledu jsem zjistil, že už ji vlastní asi ten klub kokotů.. Tak to už vlastně nemá cenu se zajímat ani o tu Růženku.. Tak raději rychle zpátky domů..
A vyplatilo se přátelé, před nádražím jsem potkal sněhurku.. Slíbila mi, že když ji pustím sem tam do ledničky, tak že mi udělá ráj ze života.. Tak proč bych ji nepustil, že ano.. Ona bude v tichu a já také.. Úžasný


A to je přátelé už naprosto fšecko.Mrkající

O mém výzkumu kdysi na vysoké škole.

16. ledna 2018 v 17:10 | Přemysl Čech
Přátelé, když jsem měl dnes polemiku o alkoholu s kamarádem na faceboku, vzpomněl jsem si na co jsem došel kdysi na VŠ. I když ten poznatek má reálný základ v tom, že jsem si čehosi všiml, tak samo sebou berte tento můj "výzkum" s nadhledem. To bylo tak, člověk byl mladý, měl i junáckou prostatu a spoustu kamarádů, co ho lákali po přednáškách na setkání s kamarádem alkoholem.. No a všichni tenkrát pili nejvíce pivo, čepovalo se hlavně břeclavské a říkalo se mu mezi námi důvěrně "samoser", asi pro jeho chuť i účinky.. Musím se přiznat, že mně pivo nechutnalo nikdy žádné a tak jsem nepoznal rozdíl toho "samoseru" ani od Plzně. Byl jsem spíš na víno a na destilát z vína zvaný koňak.
No a už konečně k tomu, čeho jsem si všiml. Postupem času jsem zjisti, že na mě má alkohol po stránce vylučování úplně opačný účinek, než bych předpokládal.
Začnu tím pivem, které jsem opravdu sem tam pil, ovšem nealkoholické nebo hodně "nízko-tučné", jen abych netrhal partu. No a u něho to bylo jaksi OK. Když jsem vypil půl litru piva, tak se mi ani nechtělo moc na záchod a v podstatě jsem pak časem doma a jen trošičku víc, než toho půl litru i vyčural. Podivnosti nastaly hlavně u druhých dvou sort alkoholu, které jsem i víc preferoval. Tak třeba po vypití půl litru vína už jsem musel navštívit záchod v podniku degustace a rozhodně jsem vyčural nápadně víc, než jsem vypil. No a když jsme měli s kamarády slinu na koňak, či jiný tvrdý alkohol, tak jsem chodil na záchod snad po každé malé štamprli a vyčural jsem nejméně pětkrát víc, než jsem vypil. Tak jsem došel ke svému prvnímu vědeckému poznání a to je, že - líh musí být koncentrovaná voda.. To znamená, že když pijete alkohol, tak v podstatě pijete více či méně koncentrovanou vodu.
Chtěl jsem o tom napsat i diplomovou práci, ale bohužel toto téma mi nebylo schváleno, tak jsem psal o okurkách. Má předchozí zkušenost se mi ale hodila, protože jsem zjistil, že když sním kilo okurek, tak vyčurám litr.. Tím jsem došel k přesnému závěru, že okurky alkohol neobsahují. A to je přátelé dobrá zpráva pro všechny řidiče. Před jízdou si klidně mohou dát okurek kolik chtějí.

P.S. Kdyby se náhodou v nějaké pálenici polámal lihoměr, mohu jim za úplatu zjišťovat obsah alkoholu v destilátu a možná budu přesnější za ty roky kalibrace v mládí, jako ten jejich bývalý lihoměr..Úžasný

O dalších zábavných cedulkách..

12. prosince 2017 v 16:05 | Přemysl Čech
Přátelé, první část o zábavných cedulkách byla převážně z roku 2012 a tato "kapitola" je z následujícího roku, který byl na ně přímo bohatý a začal bych cedulkou, která mě zpětně asi nejvíc pobavila, protože jsem si ji tehdy před léty přečetl jen dost povrchně a teprve teď po poctivém přečtení jsem musel ocenit její humor.. A tak rychle k nápisům, cedulím a inzerátům z roku 2013.


Ten bonus stojí opravdu za to ho chytit, hlavně pro majitele pejsků..Tady se sice nabízí také 1000 Kč, ale za nalezení čechrače peří..Tady máme v nabídce prsa 112, v pase 100, boky 112..Přemýšlím nad tou možnou odměnou..Tento by jistě rád hrabal za tu možnou odměnu..Konečně víme z čeho se dělají bramboráky..U knedlíků to ale není pořád jasné..Taky bych do obývacích prostor nikoho cizího nepouštěl..To do motorestu pustí každého..Dobré vědět..Když se zákusky odlehčí naruby, pak jsou to kalorické bomby asi..Blíží se vánoce, tak aby jste věděli, že políbení pod stromečkem jedině až po topinkách..A po tom políbení zase určitě žihadlo...Nakonec manželka je určitě hezčí, jako maturantky na táblu z Xaverova.. A i když nesnáší vajíčka, určitě snáší vás..Konečně EU začíná podporovat i vyloučené lokality..Pro orientální turisty do Evropy už u nás nabízíme, jako rychlejší dopravní prostředek turbo koberce..Kvůli genderové rovnosti mohou být na mateřské s miminky i muži, stačí si zakoupit kojící podprsenku..No a na závěr důkaz, že pro mladé lidi bylo vždycky práce dost, i v tom roku 2013 za pana Nečase.. Pro dívky v MOULIN ROUGE a pro chlapce v Osevě..

A to už je pro dnešek fšecko děcka.. Úžasný

O kadibudce..

9. prosince 2017 v 19:30 | Přemysl Čech
Přátelé, než sem dám obrázek s otázkou, co mi už dlouho vrtá v hlavě, pár slov o tomto velmi užitečném zařízení..
Je celkem jedno, jak ho nazveme, zda oním kadibudka, či latrina a nebo dřevěné WC.. Musím se přiznat, že od dětství mám k němu docela kladný vztah, protože tam, krom těch horších vlastních zvuků můžete slyšet i zpěv ptáků, šumění stromů, nemusíte myslet na sklápění či zvedání prkýnka, není žádné splachování a většinou před ní nikdo ani nestepuje v rozčílení, že vám to dlouho trvá.. Taky tam vznikají rodinné historky, jako že někomu do prostoru pod otvorem něco spadlo a pak to musel hledat.. Ono také, když se něco ocitne v hovnech, tak je to fakt i na hovno..Úžasný
Jo, jo, třeba můj na čistotu náročný otec, ale rád zachraňující cokoliv, co by se ještě mohlo hodit, v něm hledal hodinky, protože podezříval mého bratra, že je tam upustil. A nejvíc ho asi naštvalo, že je nezachránil, protože brácha je upustil úplně jinam. Ovšem tohle, kvůli věku asi 3 let, znám jenom z vyprávění, ale také je fakt, že i když na latrinu, pokud to není v zimě za mrazů a je to ve vinohradu u mých příbuzných, tak že na ni chodím rád, ale dávám si velkého majzla na to, aby mi do ní nic nespadlo. A taky se musím přiznak tomu, co se letos v ní stalo mně. Jako skoro vždy, když dorazím k rodině na sklep, jdu na ten ekologický záchod a tentokrát to bylo skoro na poslední chvíli, protože ve vlaku se na záchod nějak víc ekluji.. No a ve chvíli, kdy se mi zadařilo, místo tlumeného zvuku z dopadu hovna mezi své kamarády uslyším ránu, jako na buben, až jsem úlekem naskočil. Umělohmotná nádoba pod otvorem byla totiž úplně čerstvě vyprázdněná a tak můj produkt narazil po asi metru letu na dno, jako na buben. Tak mám zase další věc na kterou si musím dávat toho majzla.
Jinak za život jsem těch nejrůznějších kadibudek spatřil nespočet a vždycky mi byla záhadou, tedy u některých z nich, ta jedna jediná věc.


A tou věcí je, proč na dvěřích, tak specifického a jistě užitečného zařízení, bývá vyřezané srdíčko. Má to být snad symbol lásky k vyměšování, nebo k té přírodě okolo, či třeba v tomto případě k "babišce" za budkou, protože nepředpokládám, že by si dva zamilovaní dávali rande právě tady, i když po nějakém tom alkoholu nic není nemožné..
A tak dál přemýšlím proč tam nejsou vyřezané dvě nuly, ale právě to srdce a jsem už smířený, že se to nejspíše do konce života nedozvím. Nakonec, jak se říká - "Člověk nemusí vědět všechno".. Ale třeba to bude vědět někdo z vás.. Mrkající

Úsměvná všehochuť z tohoto prosince.

7. prosince 2017 v 18:23 | Přemysl Čech
Dnes mám pro vás pár srandovních i milých fotek z tohoto měsíce.. Tak třeba si tu nějakou pro sebe z nich pro pousmání vyberete..


Nevadí, že dospělým je zima, kluky hřeje mládí a obdivné pohledy holek..To pán co vykukoval z podzení volal telefonen.. "Tady Bond, sledovaná, i když se maskuje na sněhu v bílém, byla právě spatřena. Mám ji odvést a nebo svést?"V Luhačovicích jsem spatřil tento diamant.. Vzhledem k tomu, že ruka měla 4 prsty, tak nevím zda byl na malíčku nebo prsteníčku..U nás na vsi se sněhuláci nejraději dívají z balkonu..Holčičky se ještě v tomto věku dívají na krásné věci nezištně.. Česem je dospělí pokazí a začnou se také dívat do výlohy a ukazovat, co by potřebovaly..Plyšákům byla zima, tak se choulily k sobě..To tahle otužilá moucha si dnes zbožně četla ve vývěsce na kostele ve Starém Městě..Přiznejte se, kdo se opřel o oplocení HOBBY marketu v témže městě?Přátelé, tahle firma prodává ekluzivní vánoční stromky až z Dánska.. Jsou hezké, ale má to jeden háček, mají dole tak 10 cm kmeny, ty nemohou snad do žádného podstavce vlézt.. Jedině, že by díky té ploše řezu stály samy o sobě.. No zlaté české stromky, co do podstavce vlezou..A to už jsem se přátelé vracel autobusem domů. Schválně si typněte za kterým oknem sedí můj stín.. Úžasný

A to už je pro dnešek fšecko.

O zábavných cedulkách..

6. prosince 2017 v 17:45 | Přemysl Čech
V životě potkáte na ulici spoustu zábavných nařízení, varování, reklam, které jsou někdy směšné samy o sobě, kor když je píše nějaký "myslitel", jiné jsou vtipné díky nápadu autora a některé jsou srandovní v kontextu místa, kde visí..


A protože budou brzo vánoce, tak je dobré začít vhodným dárkem..Také můžete dát manželce pod stromeček (i pod stromečkem) suchou vodní masáž..Přátelé, tuto EU směrnici pro nevstup a vstup na staveniště, než nastudujete, tak vás určitě raní šlak..Na přehradě je finančáky velmi dobré vzdělávat.. Plavací kola sebou..Tak pro pánské seuální labužníky je tu konečně jejich zmrzlina..Není nad to najít u přestupkové komise porozumění..Když na cestu z koňským povozem, tak jedině s audiovizuální technikou..Tak to jste určitě nevěděli.. Ještě aby jste si tak mysleli, že je v ní máslo..Já myslím, že i pro voly je toto upozornění dost důrazné..Někde stačí otevřít skříňku a jste v baru..Něco pro lenochy..A už je to tu zase..Nemělo by tam být napsáno spíš, že trest doživotního vězení?


No a na závěr bych doporučil všem optimistům tento pražský kurz.. Díky němu budete moci se začít věnovat politice v Praze, aby vám bylo blaze..


A to je pro dnešek fšecko přátelé..Mrkající

O Vracovu a jeho pikantnostech..

3. října 2017 v 18:56 | Přemysl Čech
Přátelé, před časem jsem tu psal o krásných vracovských normálnostech a tentokrát se zase mé noviny Jerevan zaměřily na jeho jedinečné a pikantní zajimavosti.. Tak že dnes to bude komentované zpravodajství obrázků, protože takový už pravda bulvár je..


A začněme od radnice. Tu věž, co vidíte, to není veřejná rozhledna, jak by na první pohled vypadalo. Je to něco, jako kapitánský můstek starosty, který odtud může s velkým přehledem řídit vesnici a že ten přehled má svědčí i to, že tato vesnice nemá žádné viditelné slabiny a naopak hodně zajímavostí pro turisty, a to hlavně pro ty, co mají pocit, že už všechno viděli..Tak třeba mnoho obcí má obchod se smíšeným zbožím, ale tady mají MIXLAND, bo vesnice má družbu z Legolandem.. Drogerie tu propaguje Kalouskovu stranu a tescoma tesco..Přátelé a tady v tom SECOND HAND domu mají tak levné oděvy, že jsou vykoupené dřív, než je dovezou..A zde, v tom domku s nebem pod oknem i nad ním, mají prodej náhradních dílů pro auta, která se ukrývají v plevelu před zraky chtivých zlodějů.. Proto je to také jeden z mála autobazarů, který nebyl vykraden..A pokud se týká obchodů, tak ještě jeden, který mě fakt nejvíce zaujal. Je to na zápis do knihy rekordů, protože je to nejdelší prodejna textilu na vesnici, jakou jsem kdy viděl..Ono to díky zkreslené perspetivě tak nevypadá, ale dojít na konec obchodu je docela dlouhá procházka a tak, krom turistické sezony, je velmi často prázdný, protože místní muži tam nechtějí své manželky už pouštět, neboť odtud došly často tak pozdě, že oni už umírali od hladu..Aj služby občanům jsou taty na široké a vysoké úrovni.. Většina masérek má tak úzké dveře, že zdravě kyprá žema má práci se k masérce vůbec prodrat.. Tady projde snad každá, už jen proto, že šířka a výška odpovídá všem protidiskrilminačním euronormám..U veřejného WC mají parkoviště, aby řidiči nebyli o proti chodcům ve svých náhlých potřebách diskriminováni..Asi nikde v Česku nenaleznete restaraci Suez..A to ještě hned vedle Suezského kanálu.. Pravda vyschl, ale ruku na srdce, co v této zemi všechno nevysychá??Přátelé v této střediskové obci se nachází i tajný ústav pro genetickou manipulaci, který hlídají rytíři..Je jich tu přesně 290, jako těch v Blaníku. Že by náhoda?.Jeden hlídá u laboratoře, kde pracuje dosud veřejnosti neznámý vědec profesor Cimrman..Podařilo se mu třeba genetickou modifikací zkřížit okraný keř trubače s fazolí.. Konečně není jen krásný, ale i užitečný..Povedená jsou i jablka plodící ve shlucích a tak sběrač má snadnější práci..A tyto jablíčka jsou zase vhodné pro borůvkáře, aby jejich česací hřebeny byly déle využité..Přátelé a konečně se dostávám k tomu, na co jste asi nejvíce čekali.. Ke sklepnímu hospodářství.. Prosím vás, až tam budete, neberte tuto značku na lehkou váhu.. A pozor, místní vinaři dávají šoférům fouknout do balonku a jak nemají aspoň půl promile, tak si musí zakoupit a vypít flašu vína.. A to víno vás može přijít draho..Na večer mají pro vás připravený baby a na ráno mapu, aby jste zjistili, kde vlastně jste..A nebojte se, že tam nebudete mít kam jít na záchod.. Ty úzké dveře jsou pro turisty z Moravy, bo ti jsou ještě při dvou promilech střízliví a trefí se do normálních úzkých dveří. Ty široké mají pro pijáky amatery z Čech, aby mohli jít i po půl promile na záchod taky..Také pro ty zápaďáky, co se po první láhvi střískají, pohodlný gauč, aby si u ohně při opékání špekáčků nehráli na Husa..Na závěr ještě dvě drobnosti, co trochu kazí dojem.. Tou první je, že ve Vracově nemají pořádný zámek, na tož hrad, tak alespoň se snaží někteří kolem svých dílen a garáží vytvořit dojem zámecké zahrady se zámeckým plotem..Také v obci zrovna nežije žádný umělec tvořící ze dřeva a tak plastiku u jezera museli zadat bobrovi.. Ale mně se nahodou velice líbila, no kde jinde tak šikovného a umělecky nadaného bobra mají?

A to už je přátele absolutně fšecko, tak zase někdy příště s pravdivými novinami Jerevan..

O procházce v městě koulí..

28. září 2017 v 19:14 | Přemysl Čech
Přátelé, dnes jsem se asi vydal na jih a našel jsem město koulí.. Bylo tam vedro, prostě "baby" léto.. A že tam těch bab bylo. Prý to prý souvisí nějak s těmi koulemi..
Ale musím začít od začátku. Když jsem tam přijel, tak málem se mnou šlehlo to vedro.. Musel jsem se chvíli aklimatizovat pod palmami..


Když jsem se srovnal s teplotou vyrazil jsem hledat ty koule a časem jsem zkonstatoval, že se nachází skoro všude..Tak jsem si také na jednu sáhl, abych zjistil, co na tom jejich ošahávání ty holky mají.. A došel jsem k závěru, že příjemně chladí, tak asi proto..
Přátelé, v tomto městě je tak horko, že i sochy tu musí být nahé, aby se v obleční neroztekly a kor, když musí podpírat barák..
Blondýnky sledující třeba jižanskou kapelu jsou tu vysmáté bo tu nemusí platit městu žádný pobytový poplatek, naopak, když se zdrží dýl, tak jim hotel dává 20% slevu, protože svými vlasy odráží paprsky zpět do vesmíru a snižují tak teplotu. V EU parlamentu už se díky tomuto městu začíná formovat výzva - "Peroxidem vodíku proti globálnímu oteplení!"A ta sleva je snad i za bílé oblečení a klobouky šviháků..A opět cesta podél koulí, kam mě asi dovede..Dovedla mě do míst, kde se lidé baví různými hrami.. Doma je totiž takové horko, že lidé třeba i ty šachy hrají raději venku za větru.. Proto jsou i figurky tak hubené, aby je fučení nepovalilo..Hlavně děti tu musí dodržovat pravidelný pitný a ochlazovací režim v kašnách..Milenci se objímáním v tomto městě vzájemě nezahřívají, ba naopak se ochlazují..A pokud by začali nebezpečně hřát, koule jsou v dosahu..Lavečky tu nejsou klimatizované, tak přes poledne na ně nikdo nesedá, aby se nepřehřáli mezi nohama.. I tak už je neplodnost příliš vysoká..Od té doby, co EU zakázalo hrát nuda-tenis, tak kurty v teple zejí prázdnotou..Pokud je tu socha oblečená, tak musí být umístěná do jezírka, aby se nepřehřála.. Jak teď říkám to slovo - nepřehřála, tak mě napadá, proč se tomuto městu, tak vyhýbá ten pochod PRIDE..

Ale to horko tu má i blahodárný účinek na nás tělnatější, protože zeštíhluje.. Proto tu potkáte i tolik lidí s dietní chybou.. I já tu asi nějaké to deko odhodil.. Vždyť!!
Vždyť u toho zeštíhlovacího podniku, co na tom horku vydělává, se do mě naprosto bezhlavě zamilovala krásná černoška..


Přátelé, doufám, že už víte o jaké to jde krásné koulovaté a hřejivé město.. Těm, co neví, tak ještě jedna nápověda, ale fakt už poslední.. A samo sebou také s těmi koulemi..


Tak snad už je jasno a mé noviny "Jerevan" se s vámi loučí svým pozdravem - "To už je fšecko a fšecko byla pravda..Úžasný

O velkém slaměném neštěstí..

19. září 2017 v 16:07 | Přemysl Čech
Stala se mu opravdu tragická věc a při tom to pro něho všechno začalo docela dobře..Narodil se jako normální vesnický balík. Pravda, měl trochu přes váhu, ale co už.. A taky rychle rostl, tak že musel mít i větší židli, jak ostatní děti v jeho věku..


Sedělo se na ni dobře a hlávně mu na ní bylo teplo na zadku.. Ale ku podivu to na něm nezanechalo žádné následky a normálně se oženil s krásnou,tedy spíš krásně žárlivou ženou.. Občas mu dělala ze života kvůli jiným babám takové peklo, až mu hořela sláma u prdele..
Jednou však jeho žena musela odejet do Františkových lázní, aby se konečně zjistilo, kdo z nich dvou je neplodný, když nemají ještě po deseti létech ani jedno dítě..


Po dvou dnech samoty a hladu vstal ze své židličky a vydal se hledat nějaké vlidné děvče, které by mu navařilo..Když spatřil slunečník věděl, že nemůže být daleko..A když spatřil ji zatoužil být u ní blízko.. Měla rozkošnou hlavu, vzdušné tváře a úsměv přes celou hlavu.. Postavičku se zdála být okem slaměného vdovce ham, ham, daleko lepší, než u manželky, jak už to v těchto případech bývá.. Okamžitě ji sliboval slaměné z nebe a že ji bude hýčkat po těle, když ona bude na oplátku hýčkat jeho pocit sytosti..Láskyplně ji houpal až skoro zapoměl na hlad..Nosil ji kytičky a stále více zapomínal na ten hlad..Tančil s ní v kačením jezeře a hlad už téměř necítil..Zažíval prostě pocit docela jiné, mnohem krásnější, písničky.. Najednou zcela zapomněl na ten hlad i dobré teplé jídlo. Nakonec ona ta slaměná víla také o vaření neměla ani takovou páru, co se vznášela nad tím jezerem.. A tak ač byl hubený, tak hubnul dál..
Jednou však dostal zprávu od manželky, že už se vrací z úspěšné léčby..


Pokusil se narovnat a jít manželce naproti.. Ale jeho zesláblé tělo už ten nápor nevydrželo..Zkroutilo se a zalézalo do země, jako slaměná žížala.. A to byl jeho smutný konec přátelé..To jeho žena se vracela zvesela i s čápem.. Však za necelých devět měsíců se bude hodit. Chlap, ale nikde. Chvíli se po něm rozhlížela, ale pak si řekla proč se tím "mordovat", nakonec to byl jen takový vesnický balík a takových se po žních zase najde..A také přátelé, že se jich dost našlo.. Pro sichr si jich nechala naložit víc, protože jedna nikdy neví, kdy jí chlap chytne láskou a shoří u jiné mrchy..Mrkající

A to je přátelé z té smutné slaměné pohádky už fšecko..Úžasný

O "Žít Brno"..

5. září 2017 v 17:44 | Přemysl Čech
Přátelé, kdo znáte písničku Ivana Mládka ve které se říká, že Brno je zlatá loď a nabádá - za děvčaty z Brna choď, tak věřte, že je to naprostá pravda a rada nad zlato.. A to i o té lodi, protože tam je všechno tak nějak zlaté.. My Brňáci totiž máme i zlaté srdce a někteří jdou tak daleko, že i zlatou žílu.. No a ti bývalí už i svatozář..
A pokud klasik Mládek říká, že za děvčaty máte chodit, myslí to bohužel hlavně prospěchářsky pro sebe, neboť po cestě pěšourem uvidíte tolik zajímavého, že i zapomenete za kterou, že to jdete, tedy pokud nezapomenete dokonce i proč jste vlastně do Brna došli.. Tak se vydejte se mnou na cestu za dívkou X, kterou kvůli Brnu nenajdeme.. A nebojte se vstoupit, tady se myslí na všechno..


Přátelé, Brňané jsou tak geniální, že z nepříjemným hmyzem vůbec nebojují, ba naopak ho krmí na vyhrazených místech a tak vám neleze třeba jinde do kofoly.. Díky tomu je město zcela bezpečné i pro alergiky..Každý vchod do obchodu je pečlivě chráněný před pády meteoritů..A pokoukání je v obchodech nejen pro ženy, ale i pro smyslné pány..Aby se vám malí ratlíci nepletli pod nohami, pitka vody jsou udělané jen pro velké psy..V těsné blízkosti památkově chráněné vily Tugendhat najdete i stejně chráněný prales v jedné zahradě..Na náměstí Svobody svorně usílují o svůj fan klub svědci Jehovi s ne svědkem Horáčkem..Za těmi děvčaty z Brna můžete jezdit i taxikem, ale pěšky je to přece jen levnější..Brno též investovalo do stavby jediného vzdušného zámku u nás a možná i ve světě.. V současné době se na něm začal provozovat i typický brněnský sport a to trubkolezectví.. A diváci se najdou pořád, protože je to pro ně adrenalin... Spadne už dnes?..Brňané si uvědomují, že třeba s Prahou nemohou soutěžit v počtu pasáží, tak alespoň zrychlují jejich budování tím, že ulici zastřeší deštníky..Přátelé asi mně to nebudete věřit, ale v Brně se frézují koleje pro šaliny přímo do silnice.. Pokud by ale tu jezdily tramvaje, jako jinde, tak by to nejspíše nešlo..Na objednávku od německého spolku žen tu byla vyvinuta ochrana pro slečny i paní, která eliminuje nepříjemné pocity z ošahávačů.. Takový pás cudnosti na prsa..Pomníky se začaly v Brně stavět v kooperaci s válcovnou trub v Třinci.. Zajišťují materiál pro stavbu i jeho recyklaci, když představitel pomníku upadne v nemilost..Přátelé v tomto našem městě se nemusíte bát, že vás finančně zrujnuje přespání v nejdražším hotelu.. Jak vidíte, mimo třeba mercedesů a BMW tu parkují i chudí s motorkou..Straně ANO se na radnici daří, protože proti modrým ptákům nasadila dravce..Na co si tu ale musíte dávat bacha, že nohu tu potměšile nastavují okna. Jak je to zjištěno, technická služba okamžitě místo bezpečně ohradí..O tom, jak jsou tu pohotoví svědčí s jakou rychlostí, po posledním pokusu s vodíkovou bombou v Koreji, byl přestěhovaný mléčný bar pro děti do protiatomového krytu..Tuto reportáž z Brna bych rád uzavřel jedním z jeho světců s tou zlatou svatozáří.. Ale aby jste se i vy něčeho podobného "dožili", pak by jste se museli přestěhovat do tohoto města, mít zlaté srdce i ruce a případně i tu zlatou žílu.. Mrkající

A to už je dneska fšecko, příště zase vychválím něco jiného..Úžasný

O tom proč v Kobylí nenajdete kobyly a ryby..

30. srpna 2017 v 17:27 | Přemysl Čech
Přátelé, jednou z nejpodivějších a nejzajímavějších obcí na jižní Moravě je obec Kobylí.. Objevy novin budou následovat teprve ve fotografické příloze, ale teď nejdříve vážně. Obec má poměrně dlouhou historii a právě její název a znak z ní vycházejí.. Jméno získala obec díky tomu, že se zde v dávné minulosti chovaly kobyly, tedy chovné klisny. Ve znaku je ryba, protože ještě kolem roku 1465 se rozkládalo u tohoto tehdejšího sídla jezero o výměře asi 10 km čtverečních, které bylo časem rozděleno na rybníky a začal tu chov ryb. Tak že ještě v 15 století tu byla hojnost koňů a ryb..
A jaká je situace dnes? Právě to pro vás zjistily naše pravdomluvné noviny Jerevan.. Mrkající


Přátelé, když vystoupíte suchou nohou na nádraží v Kobylí v místech, kde ještě v 15. století bylo obrovské jezero plné ryb, tak najednou se si uvědomíte, jak ti lidi v tom 16. a 17. století museli vypouštět skleníkové plyny a pustošit přírodu, že už tenkrát bylo globální oteplení v takovém rozsahu, že v Kobylí je dnes sucho, jako na pijáku v sešitu z první třídy.. A je tu i takové horko, že záchody museli zbavit stropu a nadstřešit je jen volně, aby se alespoň trochu klimatizovaly..A tak ani není divu, že vesnice mající ve znaku rybu, kterou tu nikdo hodně do minulosti neviděl, dostala poslední ocenění - "Vesnice roku" naposledy v roce 200 našeho letopočtu..
Je pravda, že se obec snažila alespoň o močály, ale i ty vyschly hned po jejich založení..Lidé se tu proti globálnímu oteplení brání festovní ochranou oken proti slunku..Restaurace přizpůsobila jídeníček těm parnům a tak podává Mexickou polévku, španělské ptáčky a taštičky sypané mákem, lebo po maku je vám to vedro, tak nějak ukradený.. Já se ochladil zasněženým kotletem a takto zklimatizovaný jsem se vydal do kopce hledat alespoň ty koně.Po krátkém stoupání touto horskou obcí pod výživným slunkem se hodí chvilku odpočinout pod burčákovým keřem..
Doposud jsem žádného koně nespatřil..Šel jsem vzhůru kolem muzea, ale ani tady jsem se o žádném koni nic nedozvěděl..Nevím kolik má motor traktůrku koňů, ale tyhle nehledám..Po cestě za koni jsem spatřil dobrý podnikatelský záměr.. Chlap se ve vinném sklepě ožere pod obraz a aby to doma trochu vyžehlil zakoupí v květinářství své ženě drahou kytici.. Tedy alespoň tak drahou, jak mu drahá ta manželka je..Tady konečně drobný náznak, že někde by ty koně mohli být, ale ani tu se nakonec o kobylí mléko nejednalo..Pomalu se dostávám na vrchol kopce, kterému vévodí místní kostelí.. V duchu lituji farníky od "jezera", kteří musí šlapat do toho nekonečného kopce.. Já ale na ten konec vsi nešel a rozhodl jsem se prozkoumat proti úpalové sklepy.. Je to prosím vědecky dokázané, že ve vinném sklepě ještě nikdo nedostal ten úpal, ba ani úžeh..Po cestě vidím reklamu na maso z KOBYLÍ, což by mohlo vysvětlit, proč nevidět jediného koně živáčka.. Ale zase falešná stopa, šlo o hovězí a vepřové..I ty sklípky kolem kterých jsem šel zase dolů mluví jasně o tom, jaké tu globálně panují vedra.. Ale tady se určitě bude brzo nacházet alespoň to kobylí mléko, jak se říká burčáku..A tak někteří si kvůli izolaci sklepa před slunkem pořizují tlusté došky..Stále scházím dolů a konečně vidím něco, co vzdáleně připomíná koně.. Jak jsem ale já osel přišel blíž zjišťuji, že je to něco, jako můj památníček asi..Když jsem opět dorazil do míst, kde bývalo jezero, viděl jsem pracovníka obce, jak marně doplňuje vodu do vyschlého potoka..


Přátelé, je to marné, je to marné, je to marné, ale v Kobylí na kobylu nenarazíte a na rybu už vůbec ne.. Jestli ano, tak to "plave" po asfaltu a rozhodně necválá.. Koně nahradila kola a ryby mražená treska v místním obchodě.. A lidí to milují, kolům nemusí dávat pravidelně žrát a mražená treska v těch vedrech chladí..


Bohužel své miláčky musí nechat venku na slunci a pak když usednou na rožhavený sic.. Tak v důsledku globálního oteplování ubýváme, ale politici z EU naštěstí ví, jak s tím u nás bojovat.. Úžasný

A to už je zase fšecko, loučím se svým portrétem ze šatny a příště zaručené zprávy zase odjinud.. Mrkající

O senzaci v Holešovu..

17. srpna 2017 v 17:26 | Přemysl Čech
Přátelé, redakce novin Jerevan objevila v Holešově největší senzaci tohoto století, kterou se místní komunita pokusila ututlat, protože nezapadala do rázu, v jakém bylo toto město prezentováno a to, jako jedno z nejpamátnějších měst židovké kultury, už jenom proto, že tu je pochovaný jeden z nejvýznačnějších židovských učenců Šabtaj ha-Kohen, známý víc pod jménem Šach..
Psal jsem tu o tom už v článku -
http://premyslcech.blog.cz/1508/sabtaj-ha-kohen-v-holesove-a-ja-take-na-ko


Nově vyrobená kopie pomníku Šacha.


Co se ale časem a věkem nestalo.. Někdy za předlistopadové doby se na jednom stromě v zámeckém parku objevila silueta krásné ženy.. Místní byli přesvědčeni, že se jedná o biblickou Evu, kterou pak uctívali, ale jen tajně, aby jim komunisti náhodou ten strom nepokáceli..


Na kůře stromu je vidět jasný obrys krásného ženského těla.. A někdo se dokonce na něj snažil i vyrýt jméno Eva..


Zámecký park byl pak kvůli Evě změněn z velké části na jabloňový sad a stranickým funkcionářům naštěstí stačilo vysvětlení, že místní chtějí, aby i zámecké zahrady byly konečně užitečné..


Po listopadu místní šli s propagací Evy a ráje ještě mnohem dál..


V sousedním zahradnictví začali nabízet turistům jabloňové stromky rovnou i s plody..A také granátová jablka, aby šli s dobou..Cenný strom oplotili, aby jej nemohl nikdo zničit..


Jenže pak nastala zvláštní věc. Eva z ničeho nic ze stromu vymizela a místo ní se tam objevil Kristus..
To byla ale pro opečovatele kultu ze Starého zákona docela rána pod pás. Najednou si uvědomili, že pravděpodobně neuctívali ženu Adama, ale Marii, matku Kristovu..


Prostě to byl pro ně šok a zpanikařili, protože dostali strach, že tak posvátné židovské místo by tím objevem utrpělo dost bolestnou ránu.. A tak se rozhodli jednat..Pod záminkou, že strom ohrožuje lidi ho nechali ořezat a postupně ho likvidují.. A tak židovská pověst Holešova se zdála být zachráněna.. Ale nepočítali s jedním a to s profesionálním vyhledáváním informací novinami Jerevan.. Přátelé jste první, co vidíte tyto unikátní záběry pohromadě..Úžasný

A to je pro dnešek fšecko, zase někdy příště se zaručenou senzací na shledanou..Mrkající

O tatíncích známých a otcích neznámých, aneb filmovka..

1. srpna 2017 v 16:47 | Přemysl Čech
Přátelé, než se rozepíši o samé podstatě věci, dovolte mi malou vzpomínku. Když jsem ještě v době střední a vysoké školy bydlel v Brně v rodinném domku, měli jsme tam takového bodrého souseda, který v té době dělal prosperujícího vedoucího zeleniny.. No a on měl asi o tři roky ode mě mladší dceru a tak nějak bylo jeho přáním spojit naše "grunty".. Jenže ani jeho dcera, natož já, jsme k tomu tak nějak nebyli svolní.. On se přesto nevzdával a stále mě zval na besedu u které se pila jeho pálenka, kterou vyráběl z kvasu, "co obchod zelenina dal".. Přátelé, to byla taková síla a pokaždé snad chutnala jinak, někdy se v tom daly najít i tóny rajčat, jindy hrušek, prostě toho, co se před vypálením zrovna v obchodě nejvíc kazilo.. My s bratrem jsme tomu destilátu říkali jeho jménem "NEBOJSOVICA", protože vypít toho víc fakt chtělo odvahu.. Ale naštěstí nedošlo po jejím koštu nikdy k žádnému neštěstí..
No a jednou tak, mě opět pozval a bylo na něm vidět, že mi chce sdělit něco moc zásadního, protože vypadal vykolejený, jako želva v dětském pískovišti.. No a hned mi po první štamprdli jeho drsného nápoje začal vyprávět, že byl ve Znojmě na HODOKVASECH, které se tam různě konaly a různě byly zakázané, jak už to tenkrát bylo s těmi našimi trhlými politiky.. A soused mi s výrazem největšího pohoršení řekl, že na takovou akci už ho nikdo nedostane, protože tam byli všichni ožralí, jak cepy a co bylo ještě horší normálně před 22.hodinou souložili pod památnou rotundou.. Vím, že jsem se ho tenkrát neodvážil zeptat, co ho pohoršilo víc, jestli ta soulož a nebo, že to bylo právě pod jednou z nejstarších a posvátných staveb u nás..
No a proč ta vzpomínka? Protože chci psát o masovách akcích, zvláště pak o jedné.
Přátelé, tyto akce, které se konají alespoň dva dny a víc se dají rozdělit do dvou katgorií..
Ta první je chlastací, to jsou právě ta vinobraní, hodokvasy, prostě ty kam se jedou lidé spíš vydovádět. My máme v novinách Jerevan statisticky ověřeno, že na těchto akcích vzniká nejvíce dětí, kde v kolonce otec je napsáno - neznámý.. Oni ti lidi, jak už jsou večer připití si nějak nestihnou ani vyměnit adresy..
No a pak máme takové ty prvoplánovitě nechlastací akce a to jsou třeba různé filmové festivaly a filmové školy, jako je zrovana ta, co je v Uherském Hradišti.. O těchto akcích nám statistika říká, že tady jsou po většinou otcové známí už jen proto, že zde se lidé teprve seznámí a to dítě si udělají později.. Ale samo sebou může nastat i ta první varianta, protože se chlastá všude..
I když nejsem příznivec masových akcí, ba naopak se jim vyhýbám, tak přesto jsem se rozhodl pro vás zdokumentovat jedno ráno po náročných projekcích do noci.. A ráno u těchto akcí mívá hodně posunutý čas..


Přijel jsem do Uherského Hradiště časně ráno o půl dvanácté.. Všude vymeteno..V občerstvovacím stanu spí poslední zákazník z večera..Ve stanu Respektu nespí ani jeden..V síťové manželské posteli, co byla příliš na očích, také nikdo..Za to sítě v parku byly plné..Na trávníku se ve stínu v tuto polední dobu spalo nejlépe..Osamělí brali za vděk i lehátky na slunění..Po dvanácté se začal park pomalu probírat..A jak je vidět, tak nejspíše je probral hlad..Aby se však lidé probouzeli postupně a netvořily se fronty, sběrné suroviny vymakaně pro sběr a odvoz odpadků nasadily tiché šlapací vozy..Tatínci, co si brali sebou své děti, už byli vzhůru, aby jim ukázali místo díky kterému jsou..Samo sebou je museli i nasytit.. Ovšem holky, který o děti nestály se po těchto místech pohybovaly s úplně jinými miláčky..Některé děti tam byly s virtuálním tatínkem.. Že mi nevěříte a že kecám?Klidně mi to můžete spolknout, protože on adoptoval i mně.. Úžasný

A to je přátelé fšecko a příště zase někdy u zaručeně pravdivé reportáže novin Jerevan.. Mrkající
 
 

Reklama