Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

O jídle.

Hermelínové oči..

7. listopadu 2018 v 8:36 | Přemysl Čech
Dříve jsem měl rád hlavně volská oka, dnes k tomu přidávám hermelínové oči.Mrkající

Bramborová placka, rozkrojený hermelín na dvě "oči" , feferonková tatarka a přízdoba.. :-)

Vypečená (upečená) polévka..

4. listopadu 2018 v 10:46 | Přemysl Čech
To jsem si tak jednou říkal, co bych si měl uvařit za polévku a napadlo mě ze srandy, že by hlavně měla být "vypečená", tedy ve smyslu vychytralá.. Ale najednou se mi to uhnízdilo v hlavě, že jsem vlastně ještě nikdy nezkoušel upečenou polévku a abych se těch myšlenek zbavil, tak jsem se do ní rovnou pustil.. Nakrájel jsem zeleninu na kostičky, dal méně vody, jako když vařím polévku a dal péct do trouby.. Samo sebou stav vody jsem kontroloval a občas promíchal. Když bylo hotovo přidal jsem kyselou smetanu a mohl jsem koštovat. Byla opravdu trochu jiná, jako když ji vařím, měla prostě tu pečenou příchuť. Ale už ji dělat nehodlám, ne proto, že by mi nechutnala, právě naopak, ale trhalo to mé srdce šetřílka elektrického proudu, protože spotřeba byla minimálně dvojnásobná.. Ale zato už vím, jak chutná upečená polévka.

Kobliha nikdy u mně nezlihá..

25. září 2018 v 8:19 | Přemysl Čech
Přátelé, když jsem šel před dvěma roky v pátek v Brodě na autobus, míjel jsem dočasné pekařství "ANO" a byla mi nabídnuta kobliha. V první chvíli jsem chtěl odmítnout, protože tyhle smažené sladkosti opravdu nemusím, ale pak mě napadlo, že z Babišovy koblihy jsem ještě nikdy nezkusil udělat amaroun. A přátelé zjistil jsem, že ten šťavnatý amaroun se šlehačkou a čokoládou vyrobený z té koblihy je mnohem chutnější, jako ta samotná dusivá kobliha. ANO, hned bylo líp.Úžasný

Byla to přímo lahůdka.. Takové kdyby Babiš rozdával, tak dostane určitě přes 50% hlasů.. Smějící se

Melounové amarouny..

30. listopadu 2017 v 17:10 | Přemysl Čech
V srpnu jsem si koupil meloun a v suchu chodby jsem ho uchoval do Martina a tak jsem si ho rozkrojil místo pečené husy.. Byl výborný a šťavnatý, jako bych ho načínal v létě.. Problém je v tom, že se mi za chvíli přejí a být sám na takovou dávku bylo pro mě skoro nadlidský výkon.. A tak jsem jej časem ochucoval alkoholem, dělal z něj štávu, no a v neposlední řadě jsem zkusil z něj udělat ty mé oblíbené amarouny. Netušil jsem zda se povedou, když z něj tak tekla šťáva, tak jsem zkusil dva typy. Zde jsou..


Tvarohovo-melounový se šlehačkou a čokoládou..A tento je piškotovo-melounový v úpravě ksicht.. Musím říct, že oba byly svělé. Alespoň dle mé chuti.

Ředkvičkový koktejl.

22. listopadu 2017 v 9:18 | Přemysl Čech

Stačí několik ředkviček, kyselá smetana, mléko a oporavdu malá špetička soli a máte nesladký a dobrý koktejl z mixéru..

Jídla podle snů..

15. srpna 2017 v 17:21 | Přemysl Čech
Přátelé, jedno ráno tento měsíc mě probudil sen, jaký jsem snad ještě nikdy neměl.. O jídle přemýšlím v bdělém stavu, ale ještě nikdy jsem jídlo nevymyslel ve snu.. To bylo tak. Zdálo se mi, že jsem byl v nějaké kuchyni restaurace asi na konci směny a kuchařovi zbylo něco surovin, jako hrášek, karotka, cibule, paprika, nakládané okurky, uvařená vajíčka, salám a podobně.. A já si uvědomil, že musím už utíkat na autobus, tak jsem mu jen řekl, aby mi to nechal, že až se vrátím, tak z toho udělám plněné trubičky na slano.. Bus jsem stihl na poslední chvíli a když jsem vystupoval, tak za mnou doběhl ten kuchař (ve snu je všechno možné) a říkal mi, že jsem měl dobrý nápad, že už ty trubičky udělal.. Měl je zabalené po třech na tácku ve folii, tak trochu zklamaně, že mě předběhl, jsem si tedy jedno balení vzal a on šel zatím nabízet lidem dál.. No a já jednu ochutnal a to byla taková lahoda přátelé, že jsem se v tom snu rozběhl za ním a slyším se, jak mu říkám: "Jsou skvělé, nedal by jste mi prosím ještě jedno balení pro mou manželku ........" A když jsem její jméno dořekl, tak jsem se probudil. Teda ne žádnou hrůzou, spíš docela úsměvným překvapením.. No kde ta se tam vzala, kdybych byl o třicet roků mladší, tak se nedivím..
Ale podstatné je to, že jsem se rozhodl to jídlo udělat.. Trubičky jsem z praktických důvodů nahradil lístkovým těstem a božská mana byla na světě.. Přátelé nic lepšího jsem krom amarounů od jídla zatím nevymyslel.. To se jedlo samo, akorát přejedení na noc nebyl ode mě asi moc dobrý nápad, kor v těchto vedrech.. Už mám i několik poznatků na vylepšení.. A určitě to zařadím mezi mé jídelní trvalky.. Pojmenoval jsem to jídlo po té manželce ze snu.. Protože bylo přímo snové..

No a neuběhly ani dva týdny a zase se mi zdál sen. Jen jsem v něm neochutnával cizí mňamku, ale přímo jsem ji v tom snu dělal.. A ku podivu se opět nejednalo o mé oblíbené amarouny, ale o takové plněné vepřové závitky, podobné španělským ptáčkům, ale pečené v remosce a v tom snu mi moc chutnaly.. Tak jsem je hned další den, co jsem koupil vhodné suroviny, zkusil udělat. Jeden plněný párkem, sýrem, okurkou a debrecinkou, druhý bez párku, ale zalitý rozšlehaným vajíčkem a samosebou vhodně okořeněné.. Obé bylo skvělé, ale to druhé lepší, tedy to bez párku s vajíčkem..


A ty rolky z vepřového masa v průřezu..


Můžete mi věřit, byl to skvělý oběd a ještě budou dva.. Tak nějak vařím pro víc, než bych měl.. Mrkající

Recept na kalorickou bombu..

3. června 2017 v 10:20

Prostě skvělé..

Amaroun a la Babiš..

24. listopadu 2016 v 8:28 | Přemysl Čech

Dostal jsem před volbami u stánku ANO jednu dost už suchou koblihu, tak jsem se rozhodl z ní udělat šťavnatý "Babišův amaroun".. Konečně se to dalo s chutí sníst..Smějící se


Materiál...

A výsledek.Mrkající

Segedínské kedlubnové zelí z lehce amarounovými knedlíky..

24. listopadu 2016 v 8:20 | Přemysl Čech

O mých oblíbených jídlech..

3. března 2016 v 15:30 | Přemysl Čech
Většinou se tu prezentuji amarouny, tak dnes pro změnu zde nabídnu pro oči ty jidla "normální"..


Cuketa v těstíčku a příloha..Mrkvové rizoto..Škvarkové rizoto..


Pizza se zelí..Přírodní treska s bramborovým salátem..Rýžový salát na způsob bramborového s pikantní sekanou..Zelí s masem a bramborové knedlíky..Pikantní fazole s kolínky a sýrem..Bramborák v úpravě "ksicht"..Hermelín ve vajíčku s bramborem..Zeleninové rizoto se sýrem a zeleninovým salátem..Brokolicový nákyp z mikrovlnky..Brokolicový nákyp z trouby..Hermelín v bramboráku..Čočka s vejci v úpravě "ksicht"..

No a to je prozatím všechno, příště sem dám mňamky.. :-)

O trnkové marmeládě..

14. prosince 2015 v 17:26 | Přemysl Čech
Dnes u nás bylo velice krásně a tak jsem se rozhodl jít konečně na trnky.. Už několik týdnů jsem se po nich koukal, že bych zkusil z nich něco vyrobit, když u nás letos tak moc zaplodily.. A tak mimo jiné jsem vyrobil marmeládu.. Kdybych měl mini pálenici, asi bych zkusil trnkovici, ale nemám, tak jen to se dá..


Nasbírané vyhlíží skoro, jako kanadské borůvky..Pak jsem je povařil s cukrem a propasíroval pře sítko..A byla z toho tahle marmeláda.. Konečně po tolika létech přemýšlení, jak asi chutná jsem si to splnil a už to vím.. Bude výborná do zmrzliny a amarounů.. Úžasný

Opět něco z mého kuchtění..

22. července 2015 v 18:01 | Přemysl Čech

Meruňkové amarouny pro muže.. :-)Borůvková zmrzlina se šlehačkou a strouhanou čokoládou.. :-)

Amaroun á la sacher..

25. května 2015 v 8:34 | Přemysl Čech

Amarouny..

17. května 2015 v 9:12 | Přemysl Čech
Mé nejnovější amarouny...

Španělský ptáček s rýží.. Smějící seA jako zákusek borůvkovo - banánový amaroun s čokoládovým přelivem, zdobený ananasem, banány a šlehačkou.. Mrkající


Přeji dobrou chuť.. Usmívající se

Kopřivový amaroun..

28. dubna 2015 v 21:33 | Přemysl Čech

Dnes jsem vytvořil nejzdravější amaroun z kopřiv..

 
 

Reklama