Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Duben 2018

Bazén a pálení čarodějnic..

30. dubna 2018 v 14:16 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Před dvěma roky na Facebooku..

Tak jsem si konečně dnes při svém obvyklém čtvrtečním plavání došel na to, proč všem mužům, co chodí pravidelně plavat se prolamují břicha a ženám se zvětšují prsa.. Je to prostě stylem plavání na prsa a kraulem, kdy břicho i ta prsa se díky zemské přitažlivost a slabému nadlehčování chlorové vody propadávají směrem ke dnu.. Proto jsem dnes změnil styl na plavání na zádech, jako že motýlkem, ale v mém podání je to spíš pramice.. Doufám, že břicho zapadne zase zpátky do těla.. Usmívající se:-)
No a proč vám píši o plavání u básničky o čarodějnicích? No protože právě dnes bylo v bazénu neobvykle hodně žen a snažily se, co nejvíce nasáknout vodou, aby se staly nehořlavé.. Ono sichr je prostě sichr.. Mrkající:-)
Jinak přeji všem kamarádkám, co osedlají koště a nebo vysavač klidný let bez turbulencí a pokud se nějaká staví u mě, doplním ji palivo..Úžasný

O zábavném Brně a jeho robertkovi.

28. dubna 2018 v 21:52 | Přemysl Čech |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé, Brno je nejzábavnější město a najdete tam, co nikde u nás v Česku, ne-li na světě.. Tak pojdme zrovna na to se podívat, co všechno my Brňané umíme vymyslet.. A protože toho je hodně, první část věnuji nejen kultuře, ale i Robertům a jejich náhražce - robertkům, protože dnes mají svátek..Přátelé, tak to je jediný památník na světě vibrátorům - robertkům, který se příznačně nachází na náměstí Svobody, protože tato erotická pomůcka konečně osvobodila ženy od mužů a mohly se tak důsledně emancipovat. Také když se chvíli zastavíte a pozorujete, co se kolem něho děje, tak nejvíce se kolem tohoto památníku pohybují ženy, šahají na něj s láskyplnným výrazem a se slastným výrazem z něj loví kuličky..Dalším památníkem, tentokrát na Švédy, kteří obléhali kdysi Brno, je tato "jizva" po dělové kouli, která je udržovaná díky památkářům, protože usilují o její zapsání na seznam UNESCO..Brněnská operní a baletní scéna se rozhodla, že když mohou být letní kina, vybudovat i letní divadlo na střeše.. Po dobu přestavby musela se z bezpečnostních důvodů přestěhovat.Zpívají a tančí tedy teď v cirkusovém stanu a připraveno je i jezírko kvůli baletu "Labutí jezero"..Tady Brno vybudovalo podzemní garáže a nad nimi měl stát koncertní sál pro filharmonii. Ala jak se zjistilo, ty garáže mají tak fantastickou akustiku a tak blbě se do nich zajíždí auty, že byla prosazena změna. Koncerní sál bude v podzemí a garáže se postaví nahoře, do těch se bude určitě dobře jezdit a filharmonici nebudou muset tak dlouho čekat..Zatím totiž musí koncertovat na ulicích a to, jak jistě uznáte není tak úplně ono..Kor když jim tam tvrdě konkurují flašinetáři..Brno je také městem módy díky veletrhům a tak Brňanky často chodí vizionářsky oblečené dávno před tím, než ta módní vlna vůbec vypukne..Přátelé, jsou bohužel mimo Brno zlí lidé, kteří se Brňanům za ty inovace posmívají.. My milovníci tohoto města máme proto jedinou odpověď a ta se nachází na kostele sv.Jakuba.. Snad jste pochopili jakou. Úžasný

A to je pro dnešek opět FŠECKO.. Mrkající

Rozdíl mezi pesimistou a optimistou..

28. dubna 2018 v 7:58 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Před dvěma roky..

Dneska jsem byl po delší době kvůli tomu nakopnutému malíčku konečně plavat. Když jsem se nakonec vytahoval na bazénové hrazdě, tedy, jako že cvičil, tak jsem si uvědomil zcela jasný rozdíl mezi pesimistou a optimistou..
Pesimista, když se vytahuje a jde to ztuha nadává - "Do prdele, zase jsem přibral.." Zamračený:-(
Optimista při tom stejném si pomyslí - "Ale naložil jsem si dnes dobře.. " Usmívající se

O nejpodivnějším domě v Brně..

23. dubna 2018 v 17:57 | Přemysl Čech |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé - dům co najdete v Brně, tak si troufám říct, že nenajdete žádný jiný jemu podobný nikde na světě.. Ta prapodivná obytná stavba se nachází v Černých Polích a najít ji také umění.. Když se na ni zeptáte místních, tak každý ví o co jde, ale každý vás pošle trochu někam jinam. A tak se stalo, že k domu jsem nešel nejkratší cestou, ale jak říkají vojáci - přískoky.. Chvíli doleva, chvíli doprava a tak se stalo, že jsem ušel snad o dva km víc, než bylo potřeba. Ale nakonec jsem mohl zvolat - BINGO! Přede mnou se objevil ten fialový dům, vlastně svým způsobem obyvatelný artefakt ze kterého trčí ruce, jako by chtěli chytit něco padajícího z nebe.. Vzhledem k tomu, že na nimi létali ptáci je docela zřejmé čeho asi zatím nejvíc chytily, ale pro Brno je to dobré. Každé hovno, co nedopadne na něj se počítá..Mezi rukama se nachází strom na kterém mohou ptáci hnízdit a dlaně mohou využívat, jako balkon..

Ale teď už vážně přátelé. Tohle je tak zvaný Kristkův dům. Umělec a surrealista Lubo Kristek, když se vrátil z dlouhodobé emigrace (od r.68) v roce 2015 takto dům v místech, kde v dětství žil, přetvořil na jakýsi výtvarný cyklus nazvaný Sisyfiade, aneb Balvan v čase..Tyhle hodiny skutečně jdou a bylo potřeba dobrého vyvážení hodinového stroje, protože do dvanáctky klade "Sisyfos" odpor a po dvanáctce naopak ručičku tlačí dolů.. Je tim názorně znázorněno tlačení kamene do kopce a před vrcholem jeho pád pod kopec a jistá chvilková svoboda a volnost Sisyfose, když jde pro něj, aby jej zase mohl tlačit do kopce..Obrovské ruce trčící k nebi mají chránit strom..Strom s hnízdem a se skořápkami vajec ze kterých se osvobodili ptáci..Někdejší lokálka Tišnovka, která podle umělce vlastně nikdy nikdy nezanikla a vede k nebeské dálnici.. Vedle ní jsou dva ptáci, co se osvobodili ze skořápek..

Dům se stal i filmovou scénou pro film Sisyfiade a snímek o umělcově celoživotním díle k jeho 75.narozeninám s názvem "Ab ovo."

A to je přátelé o tomto zvláštním domě v Brně už fšecko..Usmívající se

Takhle jednou v neděli..

22. dubna 2018 v 17:19 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

Čarování..

18. dubna 2018 v 7:48 | Přemysl Čech |  Dědečkův Horác.

Nebudete mi to věřit, ale u nás vytékají kytky ze zahrádek do potůčku kouzelnou rourou.. Můj vnuk Horác ji začaroval jednou pampeliškou, protože on je totiž momentálně kouzelník.. Tak musím vyprávět večer i kouzelnické pohádky, třeba včera večer si vyžádal pohádku o kouzelném šuplíku.. To jsme se zase nasmáli, když jsme zjistili o co šlo..Mrkající

Lednice pro zážitky..

17. dubna 2018 v 22:30 | Přemysl Čech |  Výlety.
Nevím, jak vy, ale já už za život navštívil tolik zámků a hradů, že mi ty jejich interiéry připadají všechny podobné a tak do téhle "historie" prakticky vůbec nechodím, spíše se zajímám o okolí zámku, jak tomu říkám - "kolemzámčí".. V Lednici bývám celkem často, tak že do zámku už nikdy nechodím, občas zajdu do skleníku, občas vyšlápnu na minaret a co mě z těch všech míst, ze které se vybírá mnohdy dost nehorázné vstupné (psal jsem o tom v prvním článku), tak jediné místo, které bych možná navštívil na zámku, by byl okruh umělé jeskyně a technického zázemí, protože právě to by mohlo být zajímavé, tak zvanou grottu.. Možná by stála za hřích a není až tak drahá i expozice v zámecké konírně, ale to by tak bylo všechno. Ale samotný park, pokud jdete po svých skýtá mnoho zážitků i tak, dá se také dojít do Janova hradu, umělé to zřícenině s možností vstupu, samo sebou za peníze.. Ale co je teď na jaře v Lednici nejkrásnější a zcela zadarmo jsou vodní ptáci a hlavně jedno z největších hnízdišť volavek ve střední Evropě. Doporučuji dalekohled a fotoaparát s velkým přiblížením, protože nejvíc ptáků je k vidění na ostrovech a ty nejsou tak úplně bezprostředně blízko..

Tak se můžeme vydat od zámku do "terénu"..


Mě hned na počátku cesty vítal čáp.. Dítě žádné nenesl, tak jsem byl v klidu.. Pravda, byl bych v klidu i kdyby nesl..Přátelé, před vstupem do anglicky pojatého parku je lvice a lev.. Co pamatuji od doby své mladosti a školních let, tak se tu všichni, kdo se sem chtějí vrátit fotí. Muži se lvicí a ženy se lvem. Ale důležité je hlavně nebát se a svěřit svou dlaň do jejich tlamy, což je známka přátelství a důvěry a takoví návštěvníci mají zaručeno, že je lvice se lvem opět po čase s láskou přivítá.. A já se do Lednice rád vracím, proto jsem opět "přemohl strach" a strčil ruku lvici mezi zuby..Pro jistotu jsem strčil dlaň do tlamy i lvovi..Přátelé, tak tohle je skoro cimrmanovská kuriozita Lednice a jejich dětí.. To je totiž jediný svah, kde se dá v zimě sáňkovat.. Asi nejkratší na světě.. Zato, když zamrznou rybníky, tak se tu můžete vydat na procházku parkem na bruslích..No a po té trávě kolem mě v klidu prošla tuším kavka.. Ale já se s ní jen pozdravil a šel jsem dál hledat hlavně ty vodní ptáky..No a koukám, zase čáp.. V Lednici bude asi letos populační exploze.. Potom jsem jich viděl ještě několik a musím říct, že tolik čápů jsem v Lednici ještě za život nepotkal.. Asi se jim tam zalíbilo, stejně, jako těm volavkám a kormoránům.. Ale ty kormorány jsem tam letos ještě neviděl..Už fakt nevím, je to čáp a nebo volavka..? Nějak mě ti čápi zblbli hned na začátku..Tady je ale pro změnu na stromě tatínek a synek ho marně hledá.. Nakonec přece jen našel..Na hladině si to plulo spoustu ukecaných ptáků.. Pořád někoho hledali.. Samečci samičky a samičky samečky..Na strome byly dvojdomky..A také slušivé volavčí vilky..A pak se dostanete k minaretu a máte tři možnosti, buď pokračovat v cestě po rovině dál, nebo se dát na komplexni prohlídku a nebo jen vystoupat do výšin.. Kdo má peněz dost a bolavé nohy doporučuji prohlídku, kdo má dobré nohy a peněz méně doporučuji vyšlapat tu "horu" až na vrchol, protože je z ní krásná vyhlídka a kdo má špatné nohy a chudou peněženku, tak může jít klidně dál po rovině..Projde kolem zajímavého místa, kde se lidé rádi fotografují..A po čase svižné chůze jsou u bufetu od kterého vyšli.. Tam je možnost doplnit energii kávou a sladkostí či tučností..

A to je už od kávy přátelé pro dnešek opět fšecko..

Ta láska holubí..

15. dubna 2018 v 17:19 | Přemysl Čech |  Básničky za víčky.

Všechno je jednou poprvé..

15. dubna 2018 v 8:16 | Přemysl Čech |  Dědečkův Horác.
Stalo se před 3 roky..

Všechno je jednou po prve. Tak například se Horác poprvé u mě vyčural do nočníku, do kterého kdysi čurala i jeho maminka.. Na příští návštěvu mi slíbil ovno a já mu zase slíbil, že koupím červenou řepu, aby bylo dobře vidět.. Úžasný:-)
No a hlavně byl v úterý po prve ve velkém bazénu a zrovna s dědečkem.. Brouzdaliště jej prostě neuspokojovalo a moc do něho nechtěl.. Co na tom, že v tom velkém bazénu byla daleko studenější voda, ten vítězoslavný úsměv, že nás s mamkou ukecal byl ale nádherný.. Usmívající se


Lednice pro spořivé..

14. dubna 2018 v 19:48 | Přemysl Čech |  Výlety.
Přátelé, do Lednice se lze vydat a krom za cestu neutratit ani korunu. Stačí si sebou vzít jídlo a pití a otočit se prdýlkou k těm předraženým restauracím..
Dnes bych vás rád zavedl tam, kde jsem prožil tři moc krásné roky a to na zdejší vysokou školu. Ono totiž málo lidí napadne jít se právě sem podívat, ale při tom tu zcela zadarmo uvidíte dost hodně. Je tu i poměrně klid od turistů, studenti jsou mladí, krásní i pohodoví a zaměstnanci ochotní a příjemní. Pokud se chováte slušně pustí vás skoro kamkoliv. Prostě naprosto příjemné místo pro prohlídku, ale až tak za měsíc, někdy od poloviny května.. Teď ještě na zahradách moc nic neuvidíte.
Je tu však jedno omezení, do prostor skleníků a školních zahrad mimo té akademické se o víkendu pravděpodobně nedostanete, ale ono je stejně lepší Lednici navštívit ve všední den.. Určitě navštivte krom skleníků, kde se ale raději nejdříve ohlaste, zahradu "Labyrint přírody a ráj zahrad".. Je to vlastně 11 kompozičně provázaných zahrad a byla teprve loni v létě pro veřejnost otevřená. Ne jen, že uvidíte spostu krásných květin a dřevin, ale ještě se máte možnost i něco dozvědět.. Nachází se až za skleníky na ploše přes 16 tisíc m2.. Fotografie z této části jsem ale nedělal, protože se zahrada po letošní prodloužené zimě teprve začala probouzet..
A ostatní až u fotek..


Pokud půjdete z náměstí, pak běžte původní silnicí, co vede směrem na Valtice a ne po obchvatu. Jednak je to klidnější cesta a také uvidíte studetské koleje "Zámeček".. V této budově byla založena v roce 1895 - Vyšší zahradnická škola, jako první ve střední Evropě.. V létě slouží k ubytování turistů.. Na konci Valtické ulice pak narazíte na VŠ.Zde je vchod na děkanát a je tu i aula..Vnitřní výzdoba..Hezké, ne?Kouzelné zrcadlo vedle vchodu do auly. V něm prý každý vypadá, jako student.. Tak nevím.. No menší v něm přinejmenším jsem a student mohu být furt..Za školou je akademická zahrada, kde mohou studenti relaxovat, studovat, setkávat se a na této lavečce i mít zlaté myšlenky..Součástí zahrady jsou vysoké topoly, aby bylo na první pohled vidět, že se jedná o vysokou školu..Tomuto domu jsme za studií říkali "Mičurinuv dům." Koukám, že stále vytrvává..Když projdete brankou do zahrady dostanete se do části pro praktickou část studia a výzkumu.. Jsou zde skleníky, zázemí a ony loni otevřené zahrady..Ve skleníku jsou třeba provozní pokusy různých odrůd rajčat..Z další části skleníku..Něco barev pro oči..Součástí areálu v místě skleníku je i informační středisko, kde je možnost se na cokoliv zeptat. Slečna, či paní, se kterou jsem se v něm bavil, byla velmi ochotná a příjemná. Za budovami, které vidíte je ona nově vybudovaná tématická zahrada..

A na závěr dvě malé zajímavosti..


Přátelé, vidíte to krásné zámecké okno? Tak za tím bydlela má budoucí manželka v době, kdy jsem se s ní seznámil.. I tady totiž tenkrát byly studentské koleje..A teď kouknite, vidíte to maličké okýnko nahoře? Tak tam jsem tenkrát bydlel já.. Cítíte také tu, přímo genderovou, nespravedlnost.. Ale těší mě, že možná jednou u toho okýnka bude malá krásná cedulka - "Zde žil jeden z mnohých potomků Járy Cimrmana".. A dole bude dalekohled, aby si ji lidé mohli přečíst..Úžasný
A to je přátelé zase pro dnešek FŠECKO. Mrkající

Lednice pro bohaté..

13. dubna 2018 v 16:59 | Přemysl Čech |  Výlety.
Přátelé, nemám na mysli napěchovanou ledničku kaviárem, ale Lednici na Jižní Moravě, která je obcí, přesto, že tam často bývá víc lidí, jako v okresním městě.. Ale ti tam nebydlí, ti tam jezdí utrácet peníze a ceny jsou tam na to bohatě nastavené.. Už jen proto, že zahraniční klientela nebydlí vůbec daleko.. Proto od jisté doby se stala tou Lednicí pro movitější turisty, ale my chudí se tam díky tomu cítíme daleko lépe, protože tam vyhledáváme jiné věci a nemusíme se s bohatci někde mačkat. Ale o Lednici pro chudé, to bude až příště, dnes se budu věnovat těm, co si mohou dovolit proluftovat peněženku..

Tak aby jste byli v obraze, v Lednici samé a v areálu zámku s parkem je celkem 15 "atrakcí" a za všechny se platí.. 4 okruhy zámkem, skleník, jízdárna s výstavou, minaret, výstava - Lednice dávná, výstava - Svět divočiny, muzeum hraček, cesta lodí, cesta povozem, Janohrad, předvádění dravých ptáků a blízké lázně.. Ale o těch také až jindy. No a , co je opravdu velký zážitek pro peněženku je místní pohostinnost v restauracích.. Jídla tu začínají od 150 korun, polévky od 60.. Praha mimo centra by mohla blednout závistí. Pokud by průměrná rodina - 2+2 všechno chtěla absolvovat, tak za všechny vstupy, plavbu, povoz a oběd zaplatí dohromady kolem 5 tisíc korun bez nákladů na cestu a pouze s obědem bez nějakých dalších vymyšleností, jako kávy, zmrzliny, svačiny, suvenýrů a podobně. Pokud se spokojíte jen s prohlídkou celého zámku, skleníku a minaretu a bez jídla, tak vás to vyjde, jako rodinu 2+2 na 2100 Kč..

No a teď už k fotografiím..


Něco z běžných předsezoních cen v místních restauracích.. Mimochodem jsou o 100% vyšší, jako u nás v lázeňském městě Luhačovice. V okolí zámku nic moc levnějšího nenajdete, jen samoobslužný bufet v sezoně, ale ani tam moc neušetříte..Jinak pokud jsme u těch možností na utrácení, tak je jich tu mnohem víc..Krásně opravené původní konírny a jízdárna na výstavní prostory a kulturní centrum se sálem.. Největší zajímavostí těchto budov je to, že... Ale to až v příští reportáži..Pokud by někdo chtěl si o nich něco přečíst..Zámek je opravdu z gruntu krásně opravený a s ním i zámecký skleník. Ten je koncipovaný, jako obytný a tak v něm neočekávejte nějaké moc velké sbírky různých rostlin, jedná se spíše o "zasklený park z teplomilných rostlin". Takovým bonbonkem je v něm 300 až 500 let starý cykas, nejvzácnější skleníková rostlina u nás ..Ony 4 zámecké okruhy.. Ten první je asi díky schodišti nejznámější a také je do něj nejdražší vstupné..Za skleníkem jsou katakomby, které sloužily k uchování teplomilných rostlin (používaných na dotvoření letní výzdoby parku) přes zimu.. Byly udělámy tak, aby světlo přicházelo ze severu a slunce tak nezpůsobovalo výkyvy v teplotě. Bohužel to už k tomuto účelu neslouží a ani nebude, protože z toho má být po opravě galerie, tedy další místo na placení..Místo toho bylo postaveno toto obludné zázemí, které se postupně rozpadá..Skleník byl optimisticky postavený tak vysoký, aby jím projelo nákladní auto, jenže nakonec byl rozdělený na dvě patra..Velká zajímavost Lednického parku a to minaret vystavěný v maurském stylu.. Je zde expozice nádherného interiéru a pak krásná vyhlídka z vrcholu minaretu..Když jsem šel do parku kolem přístaviště, zrovna vyplouvala zcela prázdná loď.. Říkal jsem si, asi zkušební plavba..Obrázek by se mohl jmenovat - najdi loď.. Ano, ta střecha je z ní a jistě tušíte, že v této části je za ty peníze, co si za cestu zaplatíte opravdu "krásná vyhlídka".. A ta loď se vracela, jak jsem po pár metrech zjisti opět prázdná.. Ptal jsem se pracovníků od lodí kdy začnou s pravidelnou plavbou a oni mi odvětili, že přece vidím, že loď už je v provozu. Tak jsem se nesměle zaptal proč vyplula prázdná a bylo mi sděleno, že měla jednak odjezd a i když nikdo nedošel, tak stejně Franta (lodník) musel jet na oběd.. No vědět to před tím, tak jedu s Frantou na ten oběd lodí také.. Smějící se


A teď přátelé kontrolní otázka, víte proč je v Lednici tak hodně teplo? Nevíte? Místní pod dojmem, že jsou v lednici, tak aby jim nebyla zima tak furt topí, hlavně dřevem, toho je tu všude dost..


A mají ho všude.. Před domem..


A taky třeba i na balkoně.. Fakt tam byl hic, jako v peci.. A to už je přátelé pro dnes fšecko, příště zase o Lednici pro nás chudé.. Věřte mi, že i skoro bez peněz tam uvidíte víc, jako za ty prachy, co by tam rádi z vás na každém rohu vyždímali..Mrkající

Pane vy jste vdova?

12. dubna 2018 v 9:17 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Stalo se před 5 roky..

Včera se mi opět potvrdilo, že když se někam rozjedu z náhlého "pominutí" mysli, čeká mě tam něco neobvyklého..
První, co mě tam mile zaskočilo bylo jaro.. To druhé byl podzim..
Když jsem přišel k chrámu a k sousedící budově katolického gymnázia, překvapily mě ty proudy žen, které mezi bazilikou a školou proudily.. Zjevně se nejednalo o studentky, protože to byl můj ročník a výš, některé i daleko výš.. Když jsem se rozhodl "proudit" s nimi nějak divně po mě koukaly..Trochu jsem znejistěl, protože byly ve zjevné přesile, odhaduji, že jich bylo minimálně ke stu.. Opravdu jsem to nechápal, protože MDŽ už bylo a den matek teprve bude.. Teprve až když jsem davem došel k prezenčním listinám jsem pochopil a vůbec bych se nedivil, kdyby se mě přítomný arcibiskup J.G. zeptal - PANE VY JSTE VDOVA??? Rozpačitý

P.S. Ale musím konstatovat, že ani kdybych nebyl pod dohledem, tak bych si nevybral, přes to, že výběr byl obrovský..Úžasný


O blbém místě..

11. dubna 2018 v 21:14 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.

Kdysi jsem dával na FA fotku hospody na blbém místě a napsal jsem, že opravdu blbější název nemohli majitelé vymyslet.. Oni vůbec nepočítali s podvědomou reakcí potencionálních zákazníků.. Možná, že kdyby se jmenovala "Restaurace na výborném místě" mohla se ještě dodnes těšit zájmu zákazníků.. Ale majitel přiznal, aby název byl zajímavý, že je na blbém místě a kdo by tak asi na blbé místo chtěl chodit??
Tak už je zavřená.. A nikomu se tak už jaksi nechce otevřít něco nového.. Pořád to už bude blbé místo..


:-(
Lepší je místo vychválit, než se snažít být rádo by vtipným názvem restaurace, protože je pravděpodobné, že se to časem vymstí..

A také si o jakémkoliv dnu, byť je to třeba málo oblíbené pondělí nemyslete, že je to blbý den, aby jste si náhodou neudělali blbý celý týden. Nikdy nepodceňujte své podvědomí..Úžasný

Pár obrázků z letního jara v arboretu..

10. dubna 2018 v 17:50 | Přemysl Čech |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Dnes nebudu, jak jindy často ukecaný, to si plánuji pro článek o Brnu a bude to bomba až uvidíte, co všechno se dá v Brně vidět, dnes jen dávám beze slov několik obrázků ze včerejšího arboreta v Brně..Ale, že jsem mlčel, jako ty ryby z jezírka arboreta? Tak na přídavek jednu orchidej ze skleníku..


A to už je pro dnešek přátelé FŠECKO. Úžasný

Říkanka..

8. dubna 2018 v 8:59 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky