Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Březen 2018

Různá řešení..

31. března 2018 v 10:38 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Psáno před třemi roky..

Přátelé, je to tak.. no víc než 1 rok a míň, než roky 2, co jsem si kvůli frontě u holiče koupil strojek na stříhání vlasů.. Za ten čas se mi už ne jen jednou zaplatil, byť možná po vlasto-ručním ostříhání vyhlížím, jako jemně chlupatá želva, ale od holičky jsem stejně nevyhlížel líp. No a když jsem se včera opět ostříhal za 5 minut, tak mě napadlo, že za ušetřené peníze (asi 100 KČ) bych si mohl koupit nějakou dobrou sedmičku vína.. Ale pak jsem se zarazil a pomyslel jsem si, co když se kvůli vínu, které mám rád, začnu stříhat každý druhý den a stane se ze mě alkoholik? Ne, to jsem nemohl dopustit a tak jsem si dnes koupil Myslivce.. Byl v akci, není návykový a podporuje už od názvu myšlení.. Přeji vám všem podobně chytré nápady.. Úžasný:-)

"Skvělé nabídky"..

27. března 2018 v 9:47 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.

Nevím proč mi z této adresy - Kamila Bernaskova (kamila.bernaskova@mymonkeyplay.com) pořád chodí zábavné nabídky... Včera třeba na samolepící podprsenku za 490.. Rád bych ctěnou dámu upozornil, že mi stačí dvě náplasti s polštářky v ceně do deseti korun.. Úžasný


Má zavařovací úchylka..

27. března 2018 v 9:43 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.

Má tu ještě někdo takovou úchylku, jako já? Totiž miluji nakládanou mrkev a cibuli, když jsme ještě zavařovali, tak jsem to z okurek vyjedl, jako první.. No a tak jsem si udělal zlepšovák, když dojím kupované okurky, tak do toho nálevu dám nejdříve cibuli, přidám pepř a tak 5 minut vařím v mikrovlnce.. Až sním cibuli, což je rychle, tak do toho nálevu ještě nakrájím mrkev a vařím asi 10 minut v mikrovlnce.. Musím říct, že cibule i mrkev mi chutnají daleko víc, jako původní okurky, i když ty já také rád.. Až bude levný květák, hodlám to vyzkoušet i s ním.Úžasný

Tak už jsem to od té doby vyzkoušel s kde čím, ale úplně nejlepší je silnostěná paprika.. Usmívající seK ránu..

25. března 2018 v 16:16 | Přemysl Čech |  Básničky za víčky.

O tom, jak zle se ve Zlíně hledá jaro..

24. března 2018 v 18:53 | Přemysl Čech |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé, pořád jsem přemýšlel, proč Zlín se jmenuje Zlín.. Podle jakého asi zla? Muselo být hodně velké, když na čas ho dokonce pojmenovali po zloduchovi Gottwaldovi.. A už jsem na to došel. Tohle město je prostě zlé na jaro, ale jen na něj, protože léto, podzim a zima v něm probíhá zcela normálně, jako jinde.. Ovšem potkat se ve Zlíně alespoň na chvíli s jarem, to fakt vyžaduje kumšt a mnoho let usilovného hledání.. Ale o mně je známo, že se nerad vzdávám a pořád doufám, že přece jednou to jaro ve Zlíně potkám a budu moci celému světu říct, že Zlín už není Zlín, ale Hodnín.. Jenže toto město tak nějak pořád odolává, a možná i ve snaze, aby se pak nepletlo s Hodonínem, kde jaro bývá pravidelně, i když to už v něm také není, co to bývalo.. Ale dost odborného výkladu a pojďte se podívat, co jsem ve Zlíně zase o tomto pseudojaru našel..


Přátelé, hned na počátku hledání jara ve Zlíně jsem spatřil televizi Barandov, jak o tomto fenoménu zla Zlína vůči jaru natáčela reportáž. Jsou to stateční chlapci v té televizi, když v té jarní sibérii ani čepice neměli, ale potom nemohlo být kameramanovi divno, že mu tekl sopel proudem a musel si ho pořád utírat..V tomto městě je do léta taková kosa, že se tu kácí v parcích, jako o závod stromy, aby se dalo topit v městské teplárně.. Když zelení protestují, tak je místní radnice ubezpečuje, že to bylo nutné, protože stromy dostaly neštovice..Aby město nalákalo do parku se zbytkem stromů své občany, podává v něm v té zimě zadarmo horkou kávu.. Ale marně, všichni Zlíňani koukají na jaro v televizi u radiátoru ustředního topení..Čápi na jaře vždycky Zlín kvůli zimě přeletí někam jinam, tak aby děti poznaly alespoň jak vypadají, mají jich několik vycpaných ve školách a umělecky vytvořených v parku..Aj otužilé macešky tu na jaře chcípají, tak ozdobné záhony jsou alespoň osázeny mrazuvzdornou kapustou..Velikonoční výzdoba klacíky je velmi minimalistická, po svátcích je ihned rozkradena do kamen..Říká se o slavném zlínském tržišti, že tady koupíte FŠECKO. Tak jsem zkusil, zda by se nedalo sehnat jaro, docela rád bych ho Zlínu koupil..Ale potkal jsem jen různé prodavače pseudojara. I prodavač velikonočních pomlázek byl otrávený, jako fšecí ostatní prodávající tady, protože nikdo nic nekupoval.. Lidi se tu raději zmrskají hřejivým slováckým penicilinem, než nějakými pomlázkami..Ten salát, co jsem tu objevil byl přece jen trochu jarní, ale v rámci tohoto města jedině do vytápěného skleníku.. A furt jen zeleň a žádné květy jara..

A PAK TO PŘIŠLO! OBJEVIL JSEM JARO!


Objevil jsem kvítí, ale jak jsem si po chvíli všiml, tak akorát na obrázcích.. To je milí čtenáři celý Zlín. Už si myslíte, že je dobře a on vás zase přesvědčí o svém jménu. Úžasný

A to je přátelé z našich jerevanských novin fšecko a budeme se těšit s nějakou zaručenou zprávou zase příště.. Mrkající

Dámský velikonoční jarmark v Kunovicích.

20. března 2018 v 17:32 | Přemysl Čech |  Kultura.
Je to už skoro 7 roků, co byl v Kunovicích, v městečku blízko Uherského Hradiště, vybudován "Podnikatelský inkubátor" rekonstrukcí bývalého "Panského dvora". Začínající, či menší podnikatelé a firmy tu mohou získat levnější kancelářské prostory a mají tu i možnost v salonku či sálu udělat svou prezentaci, či se zde mohou setkávat se svými zákazníky. V rámci areálu je krom veškerého sociálního zázemí, počítačových sítí, poradenské služby i restaurace..
Právě v prostorách salonku a sálu se zde konal 3.ročník "Dámského velikonočního jarmarku" a tak jsem měl konečně po těch létech důvod se na opravený "Pánský dvůr" podívat. O těch předchozích ročnících jsem totiž nevěděl.
A proč DÁMSKÝ jarmark, když v menšině prodávali i pánové? No asi proto, že se koná na PANSKÉM dvoře, tak aby se to genderově srovnalo..Mrkající

Tak a teď vás zvu na prohlídku tohoto místa, které v roce 2011 získalo ocenění, jako podnikatelský projekt tohoto roku.. Příjde mi skvělé, když se opraví nějaká stará panátka a zároveň dostane nový smysl života..


Vchod do "Pánského dvoru"..Dvůr je do tvaru "hranatého U" to znamená, že ze předu a z obou boků je stavba a zadní část je nezastavěná..Strana, kde je v přízemí sál..Vystavovalo se tu nejrůznější zboží, tak jako i na ostatních jarmarcích..Na víc hlavně ty nezbytné barvené vajíčka a kraslice, už jen vzhledem k blížícím se svátkům..Má kamarádka z jarmarků vystavovala krom jiného i oblíbený tuk na rty a voňavé šumivky do koupele.. Vnuk už má slíbené daší šumnění.. :-)Děti si mohly zahrát se stavebnicí merkur, co byla hitem mezi hračkami mého mládí a jak se zdá, tak se její hitovost může opakovat..Venku řádilo nevlídno a vítr, tak se stalo, že venkovní stánky až na jeden popadaly.. Majitelé padlých stánků se přestěhovali do sálu a jen jediný pán, co mu stánek nespadl a nabízel vařejky a podobné dřevěné zboží vydržel venku..Venku bylo opravdu nevlídno, ale statečný vilím kvetl parádně na vzdory tomu..Uvnitř zatím hrály a vystupovaly soubory.. Tito pánové měli, jako posilu krásnou "manekýnku", která však odmítala zpívat, ač basista se snažil sebevíc..Dětí v hracím koutku přibývalo, tak jsem jim udělal pá, pá a utíkal na autobus, který mě nechal na zastávce dobře vymrznout, protože měl zpoždění, jako Brno.. On totiž z Brna jel.. Úžasný

A to už je přátelé opět FŠECKO, zase někdy na počtenou.. Mrkající

Chce se mi tančit..

18. března 2018 v 16:44 | Přemysl Čech |  Básničky za víčky.
Přátelé, tyhle básničky z mého pravěku se mi nechce přepisovat, jednoduší je pro mě je ofotit z novin a dát takhle.. Tenkrát mi bylo kolem dvaceti roků, tak že jsem psal ještě s rozjitřenou duší.. Smějící se


O tom, proč nemusím, ale mohu motorky..

16. března 2018 v 17:09 | Přemysl Čech |  Osobní.
Už od dětství trpím poruchou rovnováhy, někdy skoro neznatelnou, někdy silnější. Projevuje se to tím, že někdy neudržím přímý směr a v minulosti jsem byl i párkrát v podezření, že jsem pod vlivem nějaké návykové alkoholické dobroty, já který jsem se přes den prakticky nikdy nenapil, když už, tak až večer doma, když nikdo z rodiny nechyběl a nehrozilo, že budu pro něj muset zajet autem.. A právě pro tu poruchu jsem nikdy nebyl dobrý bruslař, na tož lyžař. A třeba na kole jsem měl svou nejhorší havárii po stránce úrazu při silničním provozu. Nějak jsem zavangloval a spadl z kola tak nešťastně, že jsem si zapíchl motýlek (matice s křidélky na zajištění kola vpředu i vzadu) do lýtka tak nešťastně, že z toho bylo krve, jak o zabíjačce a asi 10 stehů.. Doktor, co mě sešíval kroutil hlavou, jak se něco tak tupého mohlo zapíchnout do tak hubené nohy..
Ale k té motorce. Poprvé jsem na ní jel, co by dítě v 6 létech, když jsem byl na svém prvním pionýrském táboře, k doktorovi s teplotou a vezl mě sám vedoucí tábora. Nikdy na tu jízdu hrůzy nezapomenu. Držel jsem se ho, jako klíště infikované tehdy ještě málo známou boreliózou.. Pak jsem jel párkrát v rámci školy při výcviku v autoškole.
No a když jsem nastoupil do svého prvního zaměstnání v JZD Šakvice do vinohradů, vyfasoval jsem motorku čezetu.. Nakonec jsem s ní zvládl jezdit i v tom terénu, ale před každou jízdou jsem měl obavu, že to bude i má poslední jízda. Opravdu mi přeprava na motorce nedělala žádnou radost, ale nedalo se nic dělat, areál vinohradů byl v rámci 3 vesnic velký a pěšky bych to nezvládal. Ale ta motorka, jako by vycítila, že k ní nemám žádný láskyplný vztah, tak mi dost často vypověděla služby, někdy přes 2 km od střediska a já ji musel tlačit polňačkami na družstvo. Tenkrát jsem tuším nejvíce v životě posiloval.
Ne, motorky pro mě prostě nebyly vynalezeny, ale je zajímavé, že se mi líbí, jako by "umělecké dílo".. Připadají mě velice krásné, prostě sexy.. Klidně bych si ji při velkém bytu dal i jako "artefakt" do pokoje..
Loni jsem na Vaňkovce v Brně obdivoval americké motorky značky "Indián".. Tož pár obrázků těch krásek, jak jsem ty indiánské holky zvěčnil.. Úžasný


A to je pro dnešek zase už FŠECKO, tak někdy příště..Mrkající

O sexuálně nadržených ženách..

13. března 2018 v 18:08 | Přemysl Čech |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé, poslední dobou jsem zavalený maily sexuálně nadržených žen a občas i chlapů. Naštěstí to chodí do spamu a většinou jednou za týden to vymetu bez jakéhokoliv rozkliknutí, neboť tyhle kontakty způsobují počítačům pohlavní choroby typu aids a to bych nerad.. Ale před dvěma dny jsem nakoukl do spamu a nemohl jsem uvěřit vlastním očím, za pouhé dva dny 48 mailů se sexem, což je každou hodinu jeden. Letěly do prdele, jako namydlené..


Tady je něco z nich, to jen aby jste mi trochu záviděli ten zájem o mě..

Ale ty maily naštěstí chodí už většinou přímo do spamu, tak s tím není problém. Horší občas na Faceboku, tam přicházely ze začátku nabídky dost prostoduché, třeba od krásné exotické ženy s exotickým jménem bydlící ve stejném místě, jako máte uvedené bydliště, nebo je tam přímo odkaz na její hambaté fotky či videa. Tyhle nejen odmítám, ale rovnou je i nahlásím. Pak chodí hodně žádostí od žen z armády USA sloužící v Afghánistánu či přímo USA.. Ty přímo hned neodmítnu, ony zmizí časem samy, když jim napíši, že neumím anglicky.. Další jsou krásné chudé studentky, většinou bez rodičů a ty zase zmizí po tom, co jim napíši, že už jsem také sirotek a ke všemu hodně chudý.. No a teď jsem narazil na novou fintu. Do přátel si mě přidala velmi krásná žena s velmi slušnými obrázky.. Říkal jsem si, že by po čase zase nějaká normální a skutečná osoba? No nevím. Jen mě zaujalo a to mě vždycky zaujme, když někdo, kdo vás nezná a vy neznáte jeho a nejde mu o prodej čehokoliv, tak že ta milá žena uvedla své telefonní číslo. A tak jsem se na netu podíval, zda není v nahlášených, nebylo, tak jsem zkoukl předčíslí a zjistil jsem, že ta hezká žena má telefon do Ghany.. Tam asi tedy telefonovat nebudu také.. Úžasný
Je to zajímavé a někdy i zábavné, ten věčný boj ze virulentním a zlodějským spamem a nebo falešnými profily. Ale alespoň jeden pořád musí namáhat mozek a skleróza pak tolik nehrozí..Mrkající

A mít..

11. března 2018 v 16:28 | Přemysl Čech |  Básničky za víčky.

Jak mě zatkla luhačovická pátračka..

9. března 2018 v 17:31 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.

Přátelé, včerejšek jsem prožil na četnické pátrací stanici v Luhačovicích.. Proč?Přátelé a tohle je důvod mého zatčení luhačovickou pátračkou.. Dámy mě udaly, že jsem je obtěžoval pouze společensky a ne sexuálně.. Ale vrchní strážmistr mi dal za pravdu, že tyhle mohou být rády, že alespoň společensky si jich někdo všiml.. Byly z toho holky celé bílé vztekem.. Prý to dají k soudu do Haagu.Nejlepší MDŽ.

8. března 2018 v 7:29 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Přátelé, když je dnes ten den, musím vám povyprávět o asi mém nejlépe prožitém MDŽ v době, když jsem byl ještě na VŠ a s kamarádem zpěvákem vystupoval po studentských klubech, tedy tak nějak pro "souvěrce".. On se svou kapelou táhl program a aby si hlasově chvilku oddáchl, tak jsem jsem udělal dva výstupy, v jednom jsem recitoval své básničky -prasničky a v druhém, četl svou srandopovídku. No a jednou mi kamarád ráno telefonuje, že na nějaké oslavě MDŽ se omluvili pro nemoc vystupující a že tam má za ně zaskočit a že by mě potřeboval, ale, že mám mít tři výstupy, aby jsme to natáhli.. No nebyla to pro mě v té chvíli žádná sranda.. Ženy z 95% o dost starší, jako tenkrát já, vůbec jsem netušil, jak budou na mé srandičky reagovat a co ten třetí výstup? A vtom mě vám vpadla do mysli knížka Brouk Pytlík, hned jsem ji našel a rozhodl jsem se, že v tom třetím vstupu z ní zazpívám operním hlasem, což jsem docela dobře uměl nakamuflovat.. Začalo vystoupení, v sále přes dvě stovky žen.. Nejdříve byly ty oficiality a děkovačka od mužského vedení podniku, pak došlo na jídlo a když donesli víno, nastala chvíle pro naše vystoupení.. Kamarád to rozjel a když došlo na mě měl jsem v sobě malou dušičku, ale na štěstí jsem se hned první básničkou trefil a ženy povzbuzené vínem se smály.. Vystoupení pak probíhalo bezvadně dál, nálada byla čím dál veselejší a kulisa skvělá. Pak přišlo na mou operu o brouku Pytlíkovi a začal zpívat svou vlastní improvizaci textu v knize.
"Beruška
šeptá Pytlíkovi do úška -
Pytlíku,
co máš v tom pytlíku?
Beruško to co minule,
proč se mě pořád ptáš na kule.. 3:)
Přátelé, to bylo po prve a naposled, co jsem měl strach, že spadne sál. Ty dobré ženy posilněné vínem se řehtaly, jako koně.
Jo, jo, to bylo mé nejlépe prožité MDŽ.. Úžasný

Zážitek z plavání před 3 roky..

5. března 2018 v 8:04 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Přátelé já poslední dobou mám asi víc zážitků z plavání, jako ze společenského života.. Snad mi odpustíte další, opravdu je sem všechny nedávám.. Tak já dneska mám asi tak prvních sto metrů za sebou, když do dráhy vedle mě vlezla taková festovní padesátnice.. Teda tlustá přímo nebyla, ale vlny dělala solidní a co bylo nejhorší, tak pořád vybočovala do mé dráhy, kolikrát jsem ji míjel i tak, že jsem se odřel o bok bazénu.. Ovšem nejhorší byly ty vlny, v životě jsem nevypil tolik kýblů chlorované vody a neprotáhl tím chemickým sajrajtem svůj velice citlivý nos.. Říkal jsem si - baba mě buď chce sbalit a nebo vypudit z mé dráhy, což mě teda dost nas.alo.. To by bohdá nebylo, aby z boje Přemyslovci utíkaly.. Tak jsem plaval dál a čelil vlnám i po tom, co už jsem měl svůj 400 m. limit splněný.. Při 700 m. to konečně tvůrkyně tsunami vzdala a odešla se uklidnit do sauny.. Od radosti jsem udělal konečně v bohovském klidu ještě jednu stovku a vím, že kdyby tam zůstala, tak dám i ten kilometr..Úžasný

V trafice.

4. března 2018 v 16:35 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

O zámeckém Uherském Ostrohu.

3. března 2018 v 16:58 | Přemysl Čech |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Pokud projíždíte Uherským Ostrohem, tak se vám musí nutně zdát, že se jedná o nezajímavé město, kde nemá cenu ani zastavit. Pokud ale odbočíte směrem k zámku, pak zjistíte, jak jste se mýlili, i když po pravdě se zdá, že ten zámek je vlastně všechno, co se dá uvidět. Tak trochu se to sice může jevit, protože ten zámek je naprostá dominanta města, je velmi multifunkční a stojí za to si ho určitě prohlédnout. V něm a v přilehlých bývalých hospodářkých budovách naleznete bezpočet možností, ale hlavně v letní turistické sezoně.
Na samotném zámku, krom městského úřadu a knihovny najdete velmi zajímavou a pro zámek nevšední a řekl bych i přímo unikátní epozice v podzemí zámku. Je zde Křišťálová jeskyně jejíž tématem je voda ve formě skla, pak zde najdete paměť světa - Atlantidu, což je interaktivní epozice, která na pozadí iluze podmořského světa je poselstvím ve kterém světlo proniká časem a prostorem, dále je tu tak trochu cimrmanovská podzemní věž z rozhlednou a epozice planety jednorožců Lukuma.. Jinak je na zámku ještě prohlídkový okruh s návštěvou zámecké věže, o té se ještě zmíním při obrázcích. V zámku je také městská galerie. V bývalých hospodářských budovách je informační centrum, šicí dílna lidových krojů a ubytování v apartmánech. Docela blízko je i ta pražírna skvělé kávy o které jsem psal minule.
Tak že zámek je za námi a protože nemá svůj zámecký park, tak krásy přírody musíme hledat v okolí.. Jinak ještě cosi o zámku a tom ostatním z města dál u fotografií.


Když jsem vcházel zámkem na nádvoří přivítal mě tento světelný artefakt.. Náhodný, ale zajímavý..A to už jsme na arkádovém nádvoří..Při pohledu na druhou stranu je vidět zámecká věž, která velmi nenápadně slouží i jako rozhledna.. Zajímavostí je, že se díváte do kraje přes prosklené hodiny..Pohled na zámek zvenčí..Přilehlá bývalá hospodářská budova..Pohled na starou i novou zástavbu náměstí.. Všiměte si obchůdku úplně vlevo.Tak to je snad poslední trafika v Česku, jakou pamatuji z dětství..Na druhé straně náměstí je kostel sv.Ondřeje s farou..Kousek od náměstí teče řeka Morava.. Když přejdete po mostě dostanete se k Baťovu kanálu, je zde také přístaviště s kotvištěm a zázemím pro "námořníky"..


Plavební komora..V době léta skýtá řeka Morava krásné odrazy.. Jinak zámecký park nahrazuje v okolí lužní les, chráněný, jako přírodní rezervace Kolébka..No a na závěr přátelé VÉČKO, které jsem spatřil, když jsem dorazil po tůře z Ostrožské Nové Vsi až sem.. Mrkající

A to už je přátelé opět FŠECKO, tak příště zase odněkud.. Usmívající se