Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Říjen 2017

O tom, že tragéd Kalousek už je fakt asi na odchodu.

31. října 2017 v 21:45 | Přemysl Čech |  Ostatní.

https://premekcech.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=631578

Kdo je víc?

29. října 2017 v 14:07 | Přemysl Čech |  Básničky za víčky.

Jak to je u pejsků..

28. října 2017 v 8:23 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Takhle se u nás seznamují pejsci.. Nejdříve sex a potom může být i taneček.. U lidí je to naopak. Tanečky předchází sexu..ÚžasnýMrkající


Nejdříve láska.. ÚžasnýA pak teprve - "Smím prosit?" Mrkající

Průvodčí srandista..

27. října 2017 v 8:45 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Dneska jsem jel opět s naším lokál pacifikem a byl u toho opět nejlepší průvodčí ČD. Už jsem tu jednou o něm psal, jak ve vagonu vždycky perlí a udržuje po cestě skvělou náladu. Dnes u nás v Brodě vystupovaly z vlaku děti asi z družiny a šli plavat do kryťáku.. Průvodčí, jak se vlak zase rozjel povídal své obligátní - "Vítejte na palubě, předložte své výherní losy.." No a pak poznamenal k mé sousedce.. "Hned bych se mladá slečno jel s těmi dětmi koupat.. Ale nemyslete si, já nejsem úchyl přes děti.. To takhle jeden takovej se hájil před soudem a říkal - pane soudce, já nejsem žádnej pedofil, já jsem jen nedočkavý..".. No a celej vagon se chechtal, my co ho známe, tu cestu s ním prostě milujeme..Mrkající

O parku v Miloticích.

26. října 2017 v 16:47 | Přemysl Čech |  Výlety.
Park v Miloticích mám nejraději na podzim, kdy se dlouhé stříhané okrasné stěny vybarví různými barvami a i přilehlý lesopark bažantnice nabere kýčovitých vzhled.. Jen se to chce trefit do doby, kdy listí už má ty podzimní barvy, ale ještě není opadané a to je dost krátký časový úsek. Letos jsem se do něj vlezl s odřenýma ušima..


Ale barvy parku budu prokládat i jeho obyvateli..V parku se spolu baví nejrůznější "slepice", tyhle dvě, když mě spatřily, tak dělaly, že se vůbec vlastně ani neznají..Chytré hlavy, jak těmto stromům říkám jsou hned na začátku zámecké zahrady..Ovšem má hloupá hlava se rozhodla pro selfíčko s kamerou Obscurou, která je trochu zašitá bokem, ale blízko zámku..Můj stím mi tu fotku tak ukrutně záviděl, že jsem musel i jemu udělat společnou fotku s tou kamerou..Pokud vás zajímá, co tam po asi minutě tmy uvnitř uvidíte, právě tuto projekci části zámku.. Je velmi mlhavá a brýle vám pro lepší vidění nepomohou..Další pohled na zámek přes zahradu..U rybníčku je ráj pro zdejší husy, mají asi hlavně na starosti hlídání, protože na rachot, který dokážou udělat nemá žádný alarm.. Jen je škoda, že už jsou v oplocení, protože s oblibou po parku honily zvědavé děti a ty se tak mohly do sytosti proběhnout..
No a za tím oplocením je bohužel i ten rybníček u kterého roste nádherná mišpule se stovkami plodů.. No jo, tak letos žádná na chuť nebude..Opět barevná stěna a kolem ní se pomalu dostaneme na konec parku ve francouzském stylu..Na jeho konci je zahradnictví, které je ale bohužel v této době už uzavřené..A tudy se pomalu dostávám do bažantnice, která je anglickým parkem..Stromy tu v této době nabírají barev a právě, když jste pod tímhle a pofukuje vítr, tak nabýváte dojmu, že sněží zlato..U jezírka se můžete kochat barevnými obrazy i odrazy..Po cestě narazíte na umělou rujnu hradu o velikosti garsonky..A na závěr okrasné slepice - pávi, co byli zrovna v pubertě ...A pavice, co zase zrovna snášela vajíčko, asi nějakou kraslici..
Jinak oni ti pávi se tu i jako slepice chovají.. Žádné plašení, prostě na vás hážou bobek. Nakonec jsou si vědomi toho, že jsou hezčí, jako kdejaký turista..

A to je pro dnešek zase FŠECKO a příště zase od jinud.. Mrkající

O nejkrásnějším kostele na vesnici, co jsem viděl.

25. října 2017 v 18:32 | Přemysl Čech |  Osobní.
Když jsem před 40 roky opouštěl zaměstnání v JZD Šakvice, tak co se mi nejvíc vrylo do srdce a to i přesto, že nejsem věřící ve smyslu jakékoliv církve, tak to byl kostel v Zaječí, v sousední vesnici, která patřila svými polnostmi do družstva.. Ten kostelík byl a je prostě nádherný tím, že vyhlíží naprosto prostě, postavený z kamení a přesto dokáže okouzlit. Bohužel po únoru neokouzloval tehdejší komunistické pohlaváry a tak se snažili, aby kostel byl co nejméně v krajině i vesnici vidět a bohužel se jim to i částečně podařilo, tím že kostel z míst, kde to bylo možné obestavili budovami, hlavně pak velkou budovou školy..
V té době, když jsem působil v družstvu, tak v samotných Šakvicích bylo hodně lidí, kteří chodili do místního kostela, ale v Zaječí nebyl nikdo a tak tam ten kostel byl v té době zcela zavřený. Asi to bylo tím, že to byla původně hlavně německá vesnice a po odsunu Němců se tam nastěhovali lidé ze širšího okolí, kteří k tomu neměli žádný vztah.. Po listopadu se pomalu začalo s mšemi i v tomto kostele, ale lidí, kteří je navštěvují, je velmi málo, asi kolem dvaceti, tak obřady jsou pouze jednou za týden a dojíždí sem kněz z jiné vesnice. A z tohoto prostého důvodu je až na tuto jedinou mši přes celý týden prakticky nepřístupný a to při tom je obec Zaječí velmi turisty navštěvovaná, tedy hlavně kvůli vínu. Ale o tom až jindy. Je to však škoda, že se nedá navštívit, protože na netu jsem viděl pár fotek z jeho interiéru a nevypadal vůbec špatně.. A teď už jen pár jeho fotek ze zevnějšku.


Nejdříve povídání ve stručnosti, podrobnosti jdou nalézt na netu.Pohled z protějšího kopce..Z této strany přes schválně postavenou masívní budovu školy vidíte jen trčet kousek věžičky..Čelní pohled zústal na štěstí zachovaný a také z části zadní, protože je tam hřbitov.Bohužel ze stran nejde kvůli stavbám vůbec fotit, ale snad i tak jste si mohli o něm udělat nějaký obrázek. A třeba pokud někdy navštívíte nějaký místní vinařský podnik či hotel spojený s koštováním vína, tak se zajdete podívat i na tuto skromnou a přece nevšední krásu zachovanou od našich předků..Usmívající se

O tom, že asi povolební uspořádání má pouze dvě možnosti.

25. října 2017 v 11:59 | Přemysl Čech |  Ostatní.

https://premekcech.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630514

O tom, že pan Sobotka opět nezvládl volební sobotu.

22. října 2017 v 23:21 | Přemysl Čech |  Ostatní.

https://premekcech.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630046

Odysseus v Praze

22. října 2017 v 13:33 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky


Můj stín a krtek.

21. října 2017 v 7:25 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Přátelé, nebudete mi to asi věřit, ale můj stín v neděli mi zase ukázal, jak silná je osobnost.. Představte si, že i tak drzé zvíře, jako krtek ho raději podlezl.. Dobře věděl, že tam by hromádku neudělal..Úžasný


O milých Miloticích.

20. října 2017 v 17:18 | Přemysl Čech |  Výlety.
Přátelé, do Milotic se vždycky rád podívám, já, tedy kvůli fotografování nejraději na podzim, ale pokud tam pojedete někdy vy, tak je lepší někdy v době od června do září.. V současné době je zámek přístupný už jen o víkendu a jen do konce října, ale do zahrady se dostanete každý den teď i potom. Jen už neuvidíte zámek, ani nádvoří a také ani výstavu barokních soch. A co je "nejhorší" nemůžete si dát výtečnou zámeckou kávu v kavárně přímo na nádvoří tohoto půvabného zámku..
Ale dost povídání, trochu vás dnes provedu samotnou obcí Milotice a zámkem zvenčí.. Příště to bude zase o zámeckém parku s jeho obyvateli, kvůli kterému jsem tam vlastně hlavně jel.

Jen krátce k obci, nachází se blízko Kyjova, má asi 1900 obyvatel, zámek je na okraji obce, ale ne moc daleko od jejího středu. Když vystoupíte v centru z autobusu, první uvidíte kostel z počátku 18. století..


Postupně pak jdete kolem dalších staveb, které už hlavně souvisí s turistickým ruchem..Protože jsme na jižní Moravě, nemůže chybět vinařství..Samo sebou nemohou chybět restaurace a těch tam bylo po vícero.. Tady v té u Draka se můžete najíst i chytit svého "draka"..Asi nejznámějším místním podnikem je knedlíkárna. Ironií osudu jsem si poprvé všiml, že zaváží své výrobky i k nám do vsi hned příští den po návratu z Milotic..Celkem blízko zámku je tento penzion pro ty, co chtějí vidět a možná i vypít víc, než jen na otočku..A to už je vlastní zámek s přístupem do něj. Pro informaci motoristům, parkoviště je na proti a docela velké, tak že není problém se zaparkováním..Když vejdete ze strany "technického nádvoří" jistě vás zaujme "prádelna" se sušárnou zámeckého prádla.. V době sezony tu zámecké kostýmy za poplatek půjčují návštěvníkům, a ne jen k focení, ale i k získání pocitu, jak se v takových šatech žilo..Pohled na zámek ze strany situované směrem do francouzské zahrady.. Jinak o samotném zámku se nebudu nijak rozepisovat, protože jeho historie a co v něm najdete je dobře zdokumentováno na internetu.Ve dvou oranžeriích jsou výstavené barokní sochy.. Přes zimu slouží k uložení květináčů s rostlinami, které přes léto zdobí a dotváří park.. Do téhle mají přijít rostliny, které nepotřebují teploty moc na nulou..Zato tahle oranžerie pro ty rostliny, co potřebují přitápění, už byla zčásti zavezená a tak si sochy budou moci přes zimu užívat subtropické přírody..Zámek je čtvercovitého půdorysu a uprostřed je nádvoří.. Zajímavostí je, že hodiny má zámek pouze pro tohle své "náměstíčko" a jeho návštěvníky. Z vnějšku zámku se žádné nenachází. Inu šlechta myslela na svůj čas a ne na čas těch druhých..A právě i tady najdete vinotéku a hlavně zámeckou kavárnu, kde si můžete chvíli vychutnat pocit, že popíjíte kafíčko na svém zámku..Aby iluze byla úplná, tak se třeba vyfotíte se zámeckou paní, tak jako já před pěti roky. A mohu vám říct, že na rozdíl ode mě, za ty roky vůbec nezestárla a i šaty měla stále glancovní.. Asi proto, že se jí o ně stará ona zámecká prádelna ze začátku..A když výjdete z nádvoří za zámek, otevře se vám pohled na zámecký park ve francouzském slohu a také na bažantnici.. Ale o tom až v příštím pokračování, protože tohle je pro dnešek už opravdu FŠECKO.Mrkající

A naposled o jarním arboretu..

17. října 2017 v 17:55 | Přemysl Čech |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Tak se konečně dostávám do finále a po tanečnicích ze skleníku, výtvorech ze slámy a fotek od "masožravých jezírek" k tomu co kvetlo jen tak kolem..


Žlutá a zelená snad nejvíce symbolizují jaro..Bylo tam ke konci jara rozkvetlých bezpočet kosatců..A v nejrůznějších barvách..Také růží, co ženy od mužů můží..I lekníny, co nikoho nelekají..A zvonky musely šplhat do pomyslných věží nad větve stromů či keřů..Masožravky se slunily u vody..A překrásný "Trnovník huňatý" vzhlížel se svými květy k modré obloze..Latinsky se jmenuje "Robinia hispida" a na své květy může být pyšná..

A to už je opravdu z pozdně jarního arboreta všechno, tak zase někdy příště na viděnou z těchto krásných míst.Usmívající se

O tom, že Kalousek je naprosto nepoučitelný..

15. října 2017 v 22:58 | Přemysl Čech |  Ostatní.

https://premekcech.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=628717

O dnešním hledání s básničkou - blázničkou..

15. října 2017 v 16:13 | Přemysl Čech |  Osobní.
Přátelé, rád bych vás seznámil s tím, co se mi stalo. Nedávno psala facebooková kamarádka, že se ji doma ztratilo něco, co určitě domů donesla, no a mně se dnes ztratila zase má milovaná osuška, kterou bych z bytu nikdy neodnesl a to ani po vyprání do sušárny.
Se mnou je to tak, že miluji, když věci mají své místo. Prostě i když po tmě hmátnu, tak je tam najdu. Já totiž nenávidím, když musím něco hledat. Třeba zimní ponožky jsou v levém šuplíku, ty letní v pravém, vývrtka, otvírák na sklenice a ten na konzervy jsou pověšené vedle sebe, trencle jsou nakopané do jedné přihrádky, trička na doma halabala složené v největším prostoru skříně, neb se rychle množí, trička na ven s krátkými rukávy jsou pověšené na ramínkách vlevo, s dlouhými rukávy vpravo a tak bych mohl pokračovat dál. Ovšem ve věcech, které moc nepotřebuji mám bordel, ale vyznám se v něm. A patří k tomu můj milovaný velký froté ručník, který používám jen v neděli, když mám relaxační den a jeho součástí je to, že se naložím do vany, většinou jen do vody bez jakýchkoliv příměsí, což je důležité pro pokožku. Před asi 15 roky jsem si totiž všiml, že když kůži necháte dobře napít čistou vodou, má to hned dva dobré účinky. Jednak hydratuje a daleko pomaleji stárne a díky stopovému obsahu chloru ve vodě působí, jako homeopatikum na ekzémy. A že jsem kdysi měl úporný ekzém, co se mi rozlézal po celé hlavě a kolik lékařských sraček jsem na něj bez úspěšně vypatlal.. A nakonec zabrala obyčejná voda. Ale abych se vrátil k dnešku a tomu smyslu mít věci věci na svých místech. Právě u toho ručníku to neplatí, protože po otření si jej uváži, jako sukni a než dokonale oschnu, tak běhám v něm. No a když se zapovídám na počítači, tak se do spodního prádla oblékám v obývacím pokoji, no a ručník už v něm zůstane přehozený přes židli, kterou nepoužívám. Když se však nezapovídám, tak nejčastěji si prádlo odnesu do ložnice a na ručník si sednu na posteli a oblékám se tam. Proto v tohle případě zůstane v ložnici. Když však mám čerstvě donesené prádlo, které dávám do dětského pokoje, tak pochopitelně neberu už ty uložené věci, ale ty donesené a tak se oblékám v dětském pokoji a ručník do další neděle zůstane tam. Prostě v neděli před vaněním hledám ručník na těch třech místech a ještě nikdy jsem s tím neměl problém až dnes. Já prošel všechno třikrát, nahlížel jsem i do koupelny, zda jsem ho nedal sušit na radiátor, díval se do koše na špinavé prádlo, šel jsem i na balkon, zda jsem ho nedal vyvětrat a ručník nikde. Trudomyslně jsem po čase hrábl po ručníku ve skříni a šel do vany. Chci jej hodit na sušák nad vanou, kde ho při koupání mívám a ohromeně zírám, že na něm je ta, tak dlouho hledaná osuška. V tomto případě to bylo prostě poslední místo, kde bych ji hledal. Člověk jednou za život ji vrátí tam kde by měla správně být a když ji tam najde, tak ho to úplně vykolejí.. A tak jsem se pro příště s ní domluvil, že až ji budu volat, kde je, tak mi laskavě odpoví třeba zpěvem, protože všechno se nestane jenom po prvé.. A rovnou jsem ji i složil slova..


Chtěl bych aby osuška
když ji volám
zpívala jak Matuška

Tereza jedině Tereza
ví kde se nalézám
tam za vodou v rákosí
s ručníkem si klábosím
Ach ta láska nebeská
chytila nás pro dneska
a ručník mi dává pro krásu
žluté růže z Texasu
však já mu zpívám smutný hit
Sbohem lásko nech mě jít

Babí léto..

14. října 2017 v 17:44 | Přemysl Čech |  Vejšpechty z FA.
Přátelé, dnes jsem si snad nejvíce za celý život užil babího léta. A to jsem šel prosím jen na Šumák a zpátky. Asi v půlce cesty tam, jsem ho měl už plné oči, ucpávalo mi nos, začal jsem i hůř slyšet, prostě měl jsem ho i plné zuby a nějaké jsem i polkl, snad má alespoň nějakou výživnou hodnotu. Na Šumáku jsem musel vlézt do lesa, abych si mohl s trochu větší chutí, a hlavně bez vykašlávání, zadýchat. Cestou zpět to bylo ještě o to horší, že mě tak strašně moc začala ta vlákna i lechtat na holé lebce, že jsem se škrabal, jako kdybych na ní měl nervozní vši. Ještě štěstí, že doma, kam jsem z posledních sil dorazil, žádné babí(y) léto nemám.. Úžasný