Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Prosinec 2015

Na blogu iDNES.

31. prosince 2015 v 17:41 Ostatní.

http://premekcech.blog.idnes.cz/c/489544/o-tom-ze-na-silvestra-ma-byt-sranda-pestra.html

PF 2016

30. prosince 2015 v 11:02 | Přemysl Čech |  Fotky pro radost.

Krásné vyhlídky a splněné naděje v roce 1016.

Ach jo! VI.

28. prosince 2015 v 15:49 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

O mém nejlepším dárku v životě.

27. prosince 2015 v 16:15 | Přemysl Čech |  Osobní.
Už jsem to tu kdysi na blogu načal, když jsem psal článek o - http://premyslcech.blog.cz/0912/o-vanocnim-silenstvi
Krom hudebního sluchu a schopnost se naučit pořádně jakýkoliv jazyk, zvláště ten cizí, tak nemám ani talent na kupování dárků.. Každé narozeniny někoho blízkého a každé vánoce pro mě byly naprosto stresující záležitostí, protože jsem nevěděl, co bych měl koupit.. Samo sebou se to ale netýkalo dětí, protože těm se nakupují dárky dobře i takovým v tomto tragickým osobám, jako jsem byl já, neboť dárky pro ně kupujeme, jako by byly pro nás.. Jen si to všichni přiznejme, jak často děti dostaly k vánocům to, co jsme v dětství toužili mít a rodiče na to neměli peníze a nebo to prostě tenkrát ještě "nespravedlivě" vůbec nebylo, tak třeba, jako počítače..
Když si vzpomenu na všechny ty hrozné dárky, co jsem ale koupil dospělým účastníkům lidského hemžení, tak mě ještě teď polévá studený pot.. Většinou jsem něco hledal hodně dopředu, ale nic nebylo dost dobré, až jsem na poslední chvíli koupil takovou šílenost, že sám bych asi "odpadl", kdyby mi ji někdo dal..
Ale jednou v životě se mi podařilo dát dárek, za který jsem se nikdy nemusel stydět, ba naopak - stále jsem na něj svým způsobem pyšný.. A tak se i naplnila ironie osudu v tom, že mamce, která se mi nejvíce věnovala jsem, jako dárek nadělil mýdlo, které před tím sama koupila do domácnosti a já jí ho z šuplíku prostě šlohl, tak ten nejlepší dárek dostal ode mě otec, který nám dárky nikdy nedával s tím, že on je financuje..
To bylo tak. V době, když už mamka nežila, někdy když jsem na vysoké škole předstíral studium, přišlo předvánoční období a já usilovně znovu přemýšlel, co koupit otcovi na vánoce.. A jednou jdu takhle v Bně po městě a do mých očí padlo, že si na jednom náměstí zřídil malou provozovnu opravář houslí a já si vzpomněl, že otec s oblibou vyprávěl, jak kdysi dávno v mládí hrával na housle.. Ty housle měl stále doma, ale byly rozbité a nikdy se nepokusil je dát opravit. Tak mě napadlo, že bych to mohl zkusit já. Ten houslař musel být kouzelný dědeček, protože ty housle opravil takřka zadarmo a slepil jim i rozpadlý futrál..
Přišly vánoce a nedočkavě jsem čekal, jak dárek příjme, protože jsem neměl ani tuchy zda ještě na ty housle vůbec něco, po minimálně 30 rocích houslové abstinence, zahraje a zda se mu hlavně hrát bude chtít..
Ale, jak už z názvu článku vyplývá, dopadlo to skvěle a táta se časem rozehrál do své "bývalé" formy.. Hrál mně, hrál i vnoučatům, hrál návštěvám a hrál hlavně pro sebe.. Kdykoliv jsem si odskočil z místa bydliště do Brna domů a po odemknutí dveří slyšel z pokoje hlas houslí, tak jsem cítil u srdce takové to hřejivé teplo, že jednou v životě se mi s dárkem něco povedlo.
Ono tím pravým dárkem asi není to, co třeba i vyvolá chvilkové nadšení, ale co dělá radost i po zbytek života.. A nemusí to často ani stát peníze, jen dobrou vůli a lásku.

Pro úžas na víčku..

26. prosince 2015 v 17:08 Texty písní.
Nejúspěšnější písnička s mým textem.. Vánoční..

https://www.youtube.com/watch?v=sA-voy5JQo4

Vánoční osudy..

24. prosince 2015 v 13:31 | Přemysl Čech |  Básničky za víčky.

Přání vlídných vánočních svátků..

24. prosince 2015 v 10:17 | Přemysl Čech |  Osobní.

O nebílých vánocích na iDNES.

22. prosince 2015 v 19:21 Ostatní.
http://premekcech.blog.idnes.cz/c/488702/o-globalne-nebilych-vanocich.html

Foto blog na iDNES..

15. prosince 2015 v 18:23 Ostatní.

http://premekcech.blog.idnes.cz/c/487885/o-prvnich-multikulturnich-vanocnich-trzich.html

O trnkové marmeládě..

14. prosince 2015 v 17:26 | Přemysl Čech |  O jídle.
Dnes u nás bylo velice krásně a tak jsem se rozhodl jít konečně na trnky.. Už několik týdnů jsem se po nich koukal, že bych zkusil z nich něco vyrobit, když u nás letos tak moc zaplodily.. A tak mimo jiné jsem vyrobil marmeládu.. Kdybych měl mini pálenici, asi bych zkusil trnkovici, ale nemám, tak jen to se dá..


Nasbírané vyhlíží skoro, jako kanadské borůvky..Pak jsem je povařil s cukrem a propasíroval pře sítko..A byla z toho tahle marmeláda.. Konečně po tolika létech přemýšlení, jak asi chutná jsem si to splnil a už to vím.. Bude výborná do zmrzliny a amarounů.. Úžasný

Seriál snů

12. prosince 2015 v 21:52 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

Na iDNES.

8. prosince 2015 v 17:58 Ostatní.

http://premekcech.blog.idnes.cz/c/487116/o-cem-nam-pisi-babisky-a-dalsi-pravdivy-tisk.html

O ztroskotání..

6. prosince 2015 v 11:32 | Přemysl Čech |  Básničky za víčky.