Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Srpen 2015

Láska je láska..

31. srpna 2015 v 14:22 | Přemysl Čech |  Srandofotky.

O prdelovlezci.

30. srpna 2015 v 10:02 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

O cestě na Turold.

28. srpna 2015 v 17:40 | Přemysl Čech |  Výlety.
Tak snad nejdříve, co je to Turold.. Ale vlastně ne, bude se to hodit až na samý závěr, protože, když bych to napsal hned, turističtí lenoši by mohli zrovna odpadnout..

Tak předně váš zážitek z návštěvy Turoldu určitě zvýší, když nepojedete autem, ale v Břeclavi nastoupíte do neobvyklého vlaku..


Jedná se o tak zvaný houpací vlak s panoramatickým výhledem na šílenou Krasomilu.. Škoda, že se sem nedá umístit video z jízdy.. Je to opravdu adrenalinový zážitek.. Ti, co jsou na facebooku mohou se na něj podívat na mém profilu..Vystoupíte v Mikulově a je směr jednoduchý, protože se dáte směrem k zámku a ten je vidítelný po celou dobu cesty..Když vyšlapete velký kus kopce dostanete se do centra k hotelu Tanzberg, který vlastní či spoluvlastní někdejší ředitel televize NOVA pan Železný.. V dobách jeho největší slávy jsem tam s nim a jeho ochrankou kdysi obědval.. Samo sebou, každý u jiného stolu.. Usmívající se

Tento hotel sídlí v historické budově židovského rabinátu.. To jenom na vysvětlení k dalším obrázkům.. Možná si někteří vzpomínáte na můj článek o návštěvě židovského hřbitova v Holešově a o jedné z nejvýznamnějších osobností, která je na něm pochována a to Šach.Působil i v tomto domě a snad půjde přečíst, co je to tom napsáno na pamětní desce..Proto i v restauraci najdete golema a


Ale samo sebou se tu podávají i nekošér jídla.. Tak že pokud jste po výšlapu z nádraží na kopec unavení, můžete si zde odpočinout u nějaké dobroty, protože vás čeká další výšlap a to na "Kozí hrádek"..


Pokud se dobře držíte směru stoupáte kolem synagogy, na které mě zaujala deska cedule, která cosi vypovídá o nekulturnosti jistých našich občanů..


Dále pokračujeme kolem židovského hřbitova..


Zdá se být velmi rozsáhlý..Když konečně vyšlapete na Kozí hrádek, tak zase si oddáchnete chvíli cestou z kopce.. Ale na Kozím hrádku se vyplatí zastavit, protože je z něj krásný rozhled na město.Po cestě mě pobavila tahle cedulka na jednom domě.. Tak já už ji nevyužiji, ale vy třeba ano..Smějící seNo a pak asi po kilometru cesty městem se dostanete na jeho okraj k přírodní rezervaci Turold ve které se nachází i stejnojmenná jeskyně s méně výraznou, ale zato naprosto unikátní výzdobou a ne jen z hlediska Evropy, ale prakticky celého světa..
A o co jde? Tak o tom zase příště přátelé.. Mrkající

Obrana ochrany

23. srpna 2015 v 16:30 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky


Upozornění na blog na iDNES

21. srpna 2015 v 21:45 Ostatní.
Něco o zajímavém muzeu cihel..

http://premekcech.blog.idnes.cz/c/473715/o-tom-ze-cihlu-k-cihle.html

Hrozny..

19. srpna 2015 v 17:45 | Přemysl Čech |  Fotoblogy o městech i přírodě.

Ve vinohradu Uherského Brodu, které bylo v dávné minulosti vinařským městem už zase dozrávají hrozny..
Jak se otepluje, vrací se vinařská oblast tam, kde kdysi už byla.. :-)


Usmíření.

16. srpna 2015 v 18:15 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

Šabtaj ha-Kohen v Holešově a já také.

11. srpna 2015 v 18:22 | Přemysl Čech |  Výlety.
Na konci července a začátku srpna probíhá v Holešově tradiční Festival židovské kultury Ha-Makom. Letos jsem se tam byl podívat právě v těchto dnech, protože jsem si chtěl prohlédnout konečně pořádně židovský hřbitov, jeden z největších a nejzajímavějších v Česku už jen tim, že zde má náhrobek jeden z nejvýznamějších židovských učenců rabín Šach, jak byl zvaný právě - Šabtaj ha-Kohen.

Odkaz na něj ve Wikipedii -
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0abtaj_ha-Kohen

Několik obrázků ze hřbitova pro ty, které to zajímá a nikdy tam ještě nebyli..


Šachova synagoga je od samotného hřbitova vzdálená asi 150 metrů..


Původní náhrobek rabína Šacha..Kvůli čitelnosti písma nový náhrobek.


Celkový pohled na náhrobek.. Židé místo kvítek návají na hrob kameny.. Je to synbolem toho, že kdysi při pochodu i životě v poušti pohřbívali své zemřelé pod kameny, protože to byla jediná důstojná možnost..


Pohled na hřbitov..


Ještě informace pro ty, kterým se nechce hledat ve wikipedii..Ale v Holešově je daleko více zajímavostí, které stojí za zastavení se v tomto městě..

Náměstí v Holešově.. Pokud má někdo rád zdravou a zárověň chutnou stravu doporučuji vegetariánskou jídelnu na Masarykově ulici.. Když jsem v Holešově jinde nejím a z těch co znám mi příjde nejlepší..


Nádvoří zámku už je krásně opravené..


Ze strany zámecké zahrady se na opravu stále čeká na penízky.. Všiměte si přechodů přes keře.. Zřejmě pro zlepšení fyzičky návštěvníků..


V zámeckém parku jsou vodní plochy. Na jedné z nich se koná i známá holešovská regata..


Za návštěvu stojí i místní zahradnictví u zámku, což ví i čmeláci.. Konají se zde pravidelně i výstavy pro zahrádkáře..


Z výstavy..


Ale je tu mnohem víc, takže, jak se nachodíte, je čas se i posadit.. Tak zase někdy z dalšího výletu na schledanou přátelé..Mrkající

Polednice.

9. srpna 2015 v 11:18 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

Terminál v Uherském Brodě.

6. srpna 2015 v 18:09 | Přemysl Čech |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé, co jste četli jeden předchozích článků o terminálu v Uherském Brodě, pak vězte, že slunečnice byla bohužel sklizena a nástupiště už nezdobí.. Možnost přímého přestupování z vlaku na autobus a naopak byla však zachována. Škoda jen, že zastřešení nástupiště nebylo z úsporných důvodů uděláno, jako heliport. Spojit jedno nástupiště pro tři různé druhy dopravy, jak navrhovaly naše noviny, se zatím nezdařilo, ale my u nás věříme, že jednou na to musí dojít.. A také stále ještě hledáme možnost, jak prodloužit "Baťův kanál" až do Brodu, to by pak bylo už naprosto komplexní "termináloviště".. Už jsme objednaní na konzultaci tohoto problém k prezidentu Zemanovi, známému to milovníku kanálu.

Tak zatím alespoň, že tohle..


Z blogu na iDNES

4. srpna 2015 v 18:32 Ostatní.

http://premekcech.blog.idnes.cz/c/471637/o-amarounech-na-sladko.html

Dobře ví to

2. srpna 2015 v 18:03 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

O motýlovi, co napodobuje kolibříka.

1. srpna 2015 v 16:36 | Přemysl Čech |  Hmyzáci..
Jediný motýl, kterého si pletou někteří lidé s ptákem se jmenuje DLOUHOZOBKA SVÍZELOVÁ.. V přírodě je známo hodně živočichů, co klamou svým tělem, kvůli své bezpečnosti před predátory.. Tenhle motýl však klame pouze nevědomé lidi, kterým často ani nevysvětlíte, že to nejsou kolibříci, protože ti by v Česku nepřežili..
"Né, musel to být kolibřík!" Mám s tím osobní zkušenost..


A tak se mi letos podařil zase jeden z důkazů, že se jedna o motýla a ne ptáčka.. Motýla z čeledi lišajovitých. Dost obtížně se fotí, protože na květy neusedá a saje nektar tak říkajíc za letu a to je právě to, čím mate zmatené..
Tak dvě fotky těchto "třepetalek".. Proti zemi nenápadné, ale s květem jim to sluší..


Téměř ani není vidět..Ale na barevném květu už vyniká svou podivnou krásou.. Inu, někdo by mohl říct, že je to kolibřík zkřížený se čmelákem..Mrkající