Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Červenec 2015

Opět něco z mého blogu na iDNES.

27. července 2015 v 9:44 Ostatní.
Zase něco z mého blogu na iDNES.

http://premekcech.blog.idnes.cz/c/470642/o-velkem-vaginalnim-neporozumeni.html

Ti co mají zmiji..

26. července 2015 v 20:28 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

Z mého blogu na iDNES

25. července 2015 v 18:35 Ostatní.
Skoro po roce jsem napsal i něco na iDNES.

http://premekcech.blog.idnes.cz/c/470420/o-prerusovane-soulozi.html

Opět něco z mého kuchtění..

22. července 2015 v 18:01 | Přemysl Čech |  O jídle.

Meruňkové amarouny pro muže.. :-)Borůvková zmrzlina se šlehačkou a strouhanou čokoládou.. :-)

Česká pravďátka

19. července 2015 v 19:50 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

Jerevanské slunečnice v Uherském Brodě..

17. července 2015 v 21:13 | Přemysl Čech |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé okurkové sezony, mám pro vás dobrou zprávu, kterou by nevymyslely ani naše zaručeně pravdivé noviny Jerevan.. Dělníci, pracující pod letos opět silně dotírajícím letním sluncem, si ponechali smysl pro humor, krásu a životní prostředí..
O co jde.?
U nás v Uherském Brodě se staví nový dopravní terminál, který bude mít i jednu velkou zvláštnost, kterou jsem zatím nikde neviděl.. Nádražní peron, který z jedné strany slouží pro vlaky a z druhé pro autobusy, což znamená, že hypoteticky můžete přestoupit z vagonu do busu po 6 metrech.. Ale, jak se ukazuje, bude mít krátkodobě i jedno další NEJ a to ve výzdobě.. Při budování tohoto zvláštního hybridního nástupiště v jednom jeho místě začala růst slunečnice..
A zde se projevil právě ten milý a lidský humor dělníků, co peron budovali.. No pohleďte sami na fotky a pochopíte..


Když jsem slunečnice fotil, myslel jsem, že naposledy.. Ale opak byl pravdou..Slunečnicím jejích místo zůstalo a hrdě zdobily nové nástupiště..


Stavbaři mají prostě obdiv našich novin Jerevan.. Už vidíme, jak po dozrání si budou cestující louskat semínka a nový dopravní terminál mimo lidí oživí i sýkorky..
Ekologové všech měst Česka dojeďte se podívat, jak se ozeleňují levně nástupiště.. Možná, že jsme u nás v Uherském Brodě nastoupili zcela nový trend v přístupu ke zkrášlování nádraží.. Jinde se starají jen o výzdobu kolejí, u nás se dělá něco i pro cestující..


My v novinách Jerevan jsme na Uherský Brod hrdí.. Zaplevelené koleje se nám prostě nelíbí a věříme, že jednou na našem nástupišti nastoupí nový Vincent van Gogh a inspiruje se..NASTOUPIL JSEM... Smějící seMrkajícíSmějící se

Loucký klášter a co s ním?

14. července 2015 v 18:48 | Přemysl Čech |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé, již několik roků čtu o tom, že si Znojemáci neumí poradit s danajským darem z 12.století.. Je to fakt, že ti naši předci ještě neuvažovali tak ekonomicky, jako my a mohli snad už být trochu na rozumu a nestavět něco tak megalomanského. Ale neporadit si s tím v tomto století neomezených možností ???
A o čem, že to mluvím? Nejlépe vám to řekne Wikipedie..

Loucký klášter je významná znojemská památka.
Premonstrátský klášter v Louce založil český kníže Konrád II. Ota spolu se svou matkou Marií v roce 1190.[1] Během husitských válek byl12. listopadu 1425 vypleněn husitskými vojsky. V 18. století byla zahájena mohutná přestavba, která však nebyla dokončena, neboť byl klášter v roce 1784 zrušen během reforem Josefa II. Poté v budově sídlila továrna na zpracování tabáku, vojenská akademie a až do roku1993 klášter sloužil jako kasárna.
V současné době jeho část používá firma Znovín Znojmo pro uložení lahví s vínem, prodejnu vín, pořádání různých společenských akcí a je zde umístěno malé muzeum vinařství.
Využívaná je pouze asi 1/25tina celého obrovského areálu. Většina objektu nečinně chátrá a čeká na mecenáše, který by ho zachránil.


Pohleďte na tu stavbu, kolik skýtá prostoru uvnitř i kolem..

Je velmi atraktivní hlavně na noční prohlídky..

Ekologové jsou štěstím bez sebe, že se sama stavba už začala ozeleňovat..

Turisté se jezdí vláčkem dívat z nechutně dobře opraveného města na to, jak to vypadá, když padá omítka.. Kde jinde zažijete už takový adrenalín? Aby se zase moc nebáli jsou tam záchrané sítě a mysl se otupuje proti strachu z těžkého zranění lehkým vínem za střední peníze..

Bázliví turisté se chodí na bývalý klášter dívat pro sichr jen, jako na jeho odraz ve vodě..

Ovšem areál je opravdu veliký a celý se odrážet ve vodě nemůže, proto těm, co nestojí o adrenalín, doporučuje vzít si sebou na prohlídku dalekohled.. Pak je prohlídka opravdu bezpečná..

Přátelé stav kláštera je opravdu zoufalý, ale my v novinách Jerevan si myslíme, že řešit jde absolutně všechno, jen to chce projevit trochu fantazie a hlavně využít, co momentálně doba nabízí.. Tak třeba v tomto čase by tu opravu EU velmi ráda zaplatila.. Stačilo by kývnout na to, že do tohoto obrovského objektu vezmeme všechny uprchlíky z jihu, co míří na sever.. Oni by si ten klášter sami opravili za peníze EU a vytvořili by si tam vlastní stát, takový arabský Vatikán.. Stala by se z toho velká turistická atrakce, oblíbené vepřové maso by nám neubývalo a to by nebylo, aby z nich Vlk neudělal katolické beránky.. Nakonec svatostánek je v tomto areálu také a jako jediný je i zachovalý..

Znojemáci, chce to opravdu jen odvahu myslet.. MrkajícíKonvence..

12. července 2015 v 8:18 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky


Vlohy.

5. července 2015 v 11:14 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

O generační výměně.

3. července 2015 v 18:15 | Přemysl Čech |  Objevy novin Jerevan.
Mám pro vás přátelé novin Jerevan dvě zprávy, jednu smutnou a druhou nesmutnou..
Když jsem před léty začal psát svůj blog měl jsem tam jednoho pravidelného diskutéra.. Později jsme se i několikrát setkali a byl to v podstatě on, kdo mě inspiroval k založení fiktivních novin Jerevan a on se stal jejich stejně fiktivním redaktorem.. Minulý měsíc jsem se od kamarádky blogerky dozvěděl, že bohužel zemřel. Jak jsem ho znal, tak si myslím, že pro naše noviny začne určitě dopisovat z nebe a zase bude sranda. Vím, že mě nezklame a snad nebude vadit, když uctění jeho památky tu připomenu jeden "zápis" ze společné schůzky novin Jerevan.A teď ta nesmutná zpráva. Můj vnuk když se dozvěděl, že se v novinách Jerevan uvolnilo místo okamžitě se rozhodl o něj usilovat. Nasadil si jerevanské brýle a mám obavy, že mě brzo i vyrazí z mých vlastních novin. Inu zase je tu ono známé - "Mládí vpřed!"


A už má i šéfovský pohled. To budu asi muset daleko víc kmitat.. Mrkající

Sekretářka.

1. července 2015 v 19:27 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky