Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Duben 2014

O jeptišce.

27. dubna 2014 v 20:17 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky


Bacha!

20. dubna 2014 v 18:57 | Přemysl Čech |  Básničky - prasničky

O cumlací dietě a kozičkovém čaji..

18. dubna 2014 v 19:18 | Přemysl Čech
Dneska při cestě do obchodu koukám, jak děti už "vytěžují" třešeň.. Kdyby to bylo za měsíc, tak se nedivím.. Je sice fakt, že právě tahle třešeň rostoucí na kraji farské zahrady má asi nějaké zvláštní požehnání, protože dozrává velmi brzo, většinou na můj svátek, což je 16.května a tak ji i říkám, že má sváteční plody.. Loni, když bylo to zimní jaro, tak dozrály až kolem 25.května.. Jak jsem ty děti viděl "třešňovat" vzpomněl jsem si, jak mě kdysi v dětství z polo zralých třešní bolelo břicho a tak se omladiny ptám - "Snad je nejíte?"
A děti, že ne, že je jen cumlají, protože se nemohou dočkat.. No nakonec proč ne, mohla by z toho cumlání být i dobrá dieta..

No a jak jsem fotil ty plody, tak nějakou prazvláštní asociací jsem si uvědomil, že už před deseti dny můj foťák zhltl začínající květ bezu, ale od té doby, ač tento keř je u nás všude hojně rozšířený, nebylo mi dáno, abych nějaký spatřil v nějaké vyšší fázi vývoje, spíš jsem potkával jen narašené keře.. Nedalo mi to, mrskl jsem nákup domů a vydal se pár km do míst, kde jsem tenkrát fotil.. Po cestě samé bezové (zatím) nedochůdčata.. Až jsem došel na místo mého minulého úlovku a ten bujný BEZ pyšnící se okolíky s poupátky budoucích kvítků se na mě opět usmíval a tak můj fotoaparát měl opět chutnou stravu..


A co ty dva obrázky spojuje? Prostě to, že příroda má ve svém obrovském spektru výjimečné jedince, ale hlavně ty průměrně a podprůměrné.. Zatím co ona se s tím umí srovnat, my lidé často ne. A možná právě proto by jsme se nad tím mohli teď na ty Velikonoce alespoň zamyslet.. Přeji všem, co mě tu navštěvují krásné velikonoční svátky.. A po nich už budou brzo třešně i ten bezový květ na kozičkový čaj.. Pořád je na co se těšit.

O pohledu do hloubky..

16. dubna 2014 v 23:10 | Přemysl Čech |  Fotky pro radost.
Pohled do výšky je to stejné, jako pohled do hloubky.. Všechno je to o relativitě prostoru.. Je ale příznačné, že když se díváme směrem do vesmíru, tak se bojíme méně, než z pohledu do hloubky země. Je to tím, že vesmír, je náš domov a tak cítíme přirozený klid. Zem je pouze jedna z možností našeho života a proto vzbuzuje ten napsrosto zdánlivě nelogický neklid. Je pouze na nás, jak ten neklid využijeme pro klid vesmíru..

O ptáčkovi, co chtěl být kanárek..

12. dubna 2014 v 17:54 | Přemysl Čech |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Jeden nažloutlý ptáček v Česku se rozhodl stát kanárkem..Mrkající

Když tu jednou potkal posmutnělého ptáka, koukajícího někam do blba a tak mu říká: "Jestli chceš, zaspívám ti lépe, jako slavík s Gotem v hrdle, zaspívám ti, jako kanárek..

Ale ten pták se zakyslým pohledem se otočil zády a zjevně toužil po tichu.. A možná, že hlavně po ptačici..

Tak si naser ulevil si pseudokanárek a rozhodl se zpívat sám sobě..

A sám sobě by zpíval do dnes, kdyby ho ostatní ptáci nepřihlásili do soutěže "Hlasu Česko - Slovenska".. Tam se naštěstí otočil Rytmus a z ptáčka udělal rappera..Mrkající

O arboretu v Brně letos...

9. dubna 2014 v 14:58 | Přemysl Čech |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Loni touto dobou byl ještě mnohde sníh a tak jsem tenkrát na dubnové setkání "arboretářů" (nikoliv proletářů) ani nejel. Zato letos na začátku dubna bylo, jako loni v máji.. Spousta stromů, keřů a kvítek rozkvetených do nádherna.. Nebudu k tomu nic dalšího psát, někdy stačí se jen kochat, tak kdo rád, tak pro toho rád nábízím tyhle fotky..


Havranovi se tu tak zalíbilo, že ani na léto neodletel..

A konvalinky první zvonec ohlásil těchto fotek konec.. Tak zase někdy na viděnou..Usmívající se

Tam a zpět.

6. dubna 2014 v 17:35 | Přemysl Čech |  Básničky za víčky.