Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Květen 2012

O stromu v čase..

27. května 2012 v 17:42 | Přemysl Čech |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Když už jsem udělal časosběrný blog o skupině stromů, vracím se k podobnému, ale tentokrát k jediném stromu, kolem kterého chodím prakticky každý den. Je to převislá forma břízy, která svým tvarem trochu připomíná deštník. Zachytil jsem ten strom v ročních obdobích po jednom snímku, jen v zimě jsem udělal dva kvůli jeho proměně.. Takže si to dáme od jara do zimy..


Rozkvetlé jehnědy na jaře..a bílý kmen, jako by na památku zimy..Deštník se stal slunečníkem...Ze slunečníku se stává prosluněný mráček, ze kterého padá zlatý déšť...V zimě se na jemných větvičkách stromu sníh příliš neudrží, ale zima dokáže bříze zajistit tu marnivou krásu jinak...A teď sami řekněte ve kterém měsíci je ten strom vlastně nejkrásnější... Já si to netroufám...

O skupině stromů.

22. května 2012 v 17:37 | Přemysl Čech |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Po delší odmlce kvůli zinfarktovanému počítači se vracím na blog a tím i na své stránky. Dnes bych vám chtěl nabídnout skupinu stromů, jak jsem je fotografoval po celý rok v různých barevných fázích.. Musím říct, že ta honba za obrázky mmě i zlepšovala fyzickou kondici, protože cesta k místu focení je vzdálená několik kilometrů.. Tak a teď mi držte palce, aby se mi podařilo stáhnout obrázky, protože jsem za tu dobu počítačového lenivění už zapoměl asi, jak se to tam dává.. Ale dám si lžičku protisklerotického rybího oleje a snad se mi to vybaví.. Jdu na to ZLATO. Ano tím nefalšovaným 20 karátovým zlatem začneme a zelenou nadějí zkončíme....Tak a to je poslední snímek z letošního května, loňským květnem jsem fotit začal. Přeji vám samé krásné a Usmívající se dny.