Lepší je jít za sluncem, než za svým stínem.

Přátelé buďte vítáni!

Srpen 2010

O kaštanech.

15. srpna 2010 v 14:12 | Přemek. |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Proč zrovna o kaštanech? Protože jsou to svým způsobem vyjímečné stromy v tom našem prostoru.
Vždyť už v minulosti se jimi určitě musel inspirovat Žižka, když hledal pro své vojsko vhodnou zbraň...


Už můj předek Cimrman si napsal do svého deníčku, že nebýt toho, že mu "nebezpečný" plod spadl na hlavu, prožili by Husité Lipany už u Sudoměře.. Jiná má předkyně Hilda, jej doplnila v tom, že z vděčnosti k tomuto stromu, nechal kaštany vysazovat na všech obsazených územích. Tak se i zasloužil o jejich rozšíření.

Ale tento strom má z hlediska "vojenství" ještě jeden význam. Dochází na něm k jediným legálním výbuchům....k "výbuchům pupenů"... Je to téměř fascinující, jak z poměrně malého "nic", v krátké době vznikne "kytice" listů s velikým květenstvím uprostřed... Jako by nám je květinářství přírody naaranžovalo přímo na stromě. Je ale faktem, že letošní rok byl pro výbuchy kaštanových pupenů dost netypický... Zatím co jedny bouchaly, jiné vyčkávaly, protože co kdyby? A pak, že jsou rostliny hloupé. Právě naopak, ale o tom až po snímcích jarních "detonací"...


Výbuch začíná tím, že pupeny se začnou lesknout tak, že odráží i slunko a pak se i špatně fotí...


Pak úhledně zabalené listy vykouknou opatrně ven, zda už pro tu jarní explozi nastala vhodná chvíle...


Tento strom se zjevně už rozhodl a z útulného tepla v pupenu poslal své listy do nejistoty aprílového počasí...

A pak už to letí...

Výbuchy jeden za druhým...

A ani se nenadějete a už i kvete...

A místy, kde se jen bezcílně proháněl vítr je teď zeleno a rozkveteno... Míluji ten den, kdy si kaštany obléknou ten státeční šat jara... Je to tak rychle, že si nelze ani uvědomit kdy...

Jednou se prostě probudíte a zjistíte tu nádheru...

A když otkvetou a začnou se tvořit "žiškáče", začíná pro kaštaný to druhé, zdánlivě smutné období, boj se škůdcem, s Klíněnkou jírovcovou.
Když se k nám dostala, zdálo se, že to mají kaštany u nás už spočítané.. Vymýšlelo se, jak jim pomoct, ale v přírodě, která není moc narušená člověkem si dokáže rostlina pomoci sama, i když to trvá třeba někdy i desetiletí..

Takhle začne ničit listy...je to neveselé pokoukání...

A to je pohled z blízka na tu "denní i noční můru" kaštanů...

Ale zatím, co dříve už byly stromy touto dobou hodně zdevastované, není to už dnes taková hrůza, jak před léty.
Alespoň u stromů, co rostou pospolu...

Tohle je pohleded na kaštany ze včerejška u nás v Bánově...

Ne, že by nebyly napadené, ale odolávají a jsou stále zelené...

Úplně jiné je to ovšem u osamělých stromů, protože se nedokáží, tak účině bránit..
A tak už většinou vypadají, jako kaštan vyfocený také včera v Uherském Brodě...
Ten hnědý strom, to je on. A já si v posledních létech všiml, že vždy, ty osamělé stromy kaštanů méně vzdorují nemoci. A proč? Logicky vzato to může být tím, že na osamělém stromu se škůdce víc "vyřádí", kdežto na skupině stromů se víc rozptýlí....a hustota napadení není tak vysoká. Ale má to jeden háček, ještě před léty, byly skupinové i osamělé stromy prakticky stejně napadené, co se to tedy stalo, co způsobilo tu změnu?
O rostlinách se ví, že pokud je napadně nějaký patogen, po určité delší době se naučí s ním bojovat a to buď tím, že začnou vylučovat látku, která "nepřítele" odpuzuje a nebo jej přímo zabíjí.. A někdy se s ním dostane do tolerantního vztahu.. A je známo, že se tak děje skupinově, jako by si rostliny na krátkou vzdálenost dokázaly předávat informace....Jedna to "zrealizuje a svůj nápad" předá nejbližšímu okolí a to se zařídí podobně. Ale ty osamělé, pokud to zrovna "na to nedojdou" samy, nedostanou se k informaci a trpí stále stejně.
A jakže si rostliny předávají zprávy? Tak, že právě, jako zvířata dokáží, na rozdíl od lidí, byť jen v malém procentu, využít informatiku vesmíru. I lidé to kdysi dávno dokázali, ale to bylo ještě v dobách, kdy byli existenčně daleko víc závislí na přírodě... Ve chvíli, kdy z ní odešli do pohodlí příbytků, tuto schopnost ztratili.. Ale třeba v Brazilii v pralese se jistě ještě najdou...a ví určitě dřív o "pohromě", jako naše citlivé přístroje.
Já jsem přesvědčený, že informatika vesmíru se určitě v jiné formě a v omezené míře vrátí do našeho života. Bude důležitá pro přežití naší civilizace. A věřím, že první se s ní začnou zabývat v USA. Proč tam, protože nejsou předem předpojatí k ničemu... Oni ví, co dávno už formuloval Cimrman a to, že ze zdánlivé blbosti se může stát vědecký objev a z vědeckého objevu časem, nezdánlivá blbost.
A pak mají HAARP, rozsáhlý přístroj, který je maličkou brankou k vesmírné informatice.
Ale to už je o něčem jiném, než o kaštanech.P.S. Nakonec jsem se rozhodl, že s "fotoblogy" tu zůstanu a občas nějaký uveřejním.

Mám proto tři dobré důvody.
Tak za prve jsem líný se učit natahování a umísťováni fotek v jiném prostředí.
Za druhé se mi nikde nechce znovu vysvětlovat svůj Cimrmano-Hildovský původ.
A za třetí, hlavně jsem dostal pocit, že kdybych odešel úplně, tak by agent Zdenál tady úplně zlenivěl a to bych určitě nemohl mít na svědomí...

O Vážkách a o tom, že jsem byl na vážkách, ale už jsem se rozhodl.

9. srpna 2010 v 17:57 | Přemek. |  Osobní.
Takže nejdříve o těch Vážkách, protože tento blog už jsem některým slíbil a sliby se mají plnit.
A pak o tom, co jsem slíbil před deseti léty sobě, že už se nenechám nikým ohýbat a že půjdu za svým obzorem, i kdyby si kolem mě všichni ťukali na čelo.

Musím přiznat, že právě ty vážky se mi docela hodí pro tento článeček, neboť jsou krásné, pamatují snad pravěk a přitom mají krátký život.
Zdají se být vrtulníky v okolí vodních ploch.
Blízko Bánova máme přehradu, hned vedle ní jsou ukrytá v porostu dvě jezírka a ty se stala rájem pro ta štíhlá "šidla". Mají jen jednu hloupou vlastnost, pro svou neposednost se docela nerady fotí a tak jsem je pro tentokrát nefotil jen makrem, ale i díky většímu zoomu na dálku.


Tak nejdřív začněme....no řekněme láskou... Musí být totiž hodně nakažlivá, vždyť jen o kousek dál se po nich opičlili úplně jiní přátelé jezírka....No ano, příklady táhnou, ale vraťme se za jednou zvláště vypečenou vážkou, která mě k sobě nepustila na méně, jak dva metry.Zato se předváděla v obratnosti přistávání...na zemi...I na větvičce v "luftu"....


A tahle, jako by říkala, čekám na tebe, leť za mnou...ale my lidé máme křídla jen na svých snech a tak nám nezbývá, než pozorovat tu krásu "letícím" pohledem...


A tak se k podobnému "šídlu" vracím do Štramberku... Tady je vyfocené i ze předu...
Ale zpátky k jezírkům...


To tahle krasavice splývá za letu s blankytnou oblohou...


A tento módní znalec už má na sobě podzimní kolekci....To tahle jako by měla skleněné tělo, prostě jako pipetu....
Tak "jezírkáči", vracím vám váš klid vodní hladinky a kolem přehrady pomalu se loudám k domovu...když tu najednou slyším... a co mě...mě nevyfotíš jen proto, že k nim nepatřím? Ohlédnu se a s úsměvem nad tím rozmarem, dělám momentku...Konečně, ta zelená slečna jim určitě ostudu nedělá... Tak naschledanou...A teď o tom, proč jsem byl já na vážkách.
Když jsem se rozhodl před necelým rokem a půl, že zkusím psát svůj blog rozhodoval jsem se o tom kde, spíš emotivně, než racionálně a pak ta adresa byla přitažlivá. Přibližně ve stejné době, tam přišel člověk se zkušenostmi z televizní práce a musím říct, že psal zajimavě, byť to třeba nebyla přímo témata, které nejraději čtu, ale ani tak jsem žádný jeho článek nevynechal.
A najednou se ztratil. Pořád jsem vyhlížel, kdy už něco napíše, říkal jsem si zda není nemocný, co se prostě stalo... A pak jednou na hlavní stránce iDNES, kde redakce doporučuje články svých blogerů vidím jeho jméno... Najednou mi prostě došlo, že se mu nic nestalo, jen se přestěhoval.
A taky jsem si poprve všiml, že tam má mnohonásobně větší čtenost, než míval u "nás". Nikdy jsem se s tím do té doby prostě nezabýval. Tak jsem zapátral v minulosti blogů na Novinkách a užasl jsem, kolik tam bylo skvělých autorů a téměř všichni se vytratili. I jaká byla velká čtenost tenkrát a jaká pidičtenost je tam teď. A co je zvláštní, ty články staré i několik let se stále čtou a často víc, jak ty nové. Pochopil jsem, že něco musí být zhnilé v tomto prostoru.
Proto jsem už na konci loňského roku avizoval, že buď zkončím a nebo omezím své psaní. Dokonce jsem si i založil blog na jiné adrese, ale pak jsem ho nechal odpočívat a zkusil psát dál na Novinkách..
Chtěl jsem prostě pochopit asi pro mě v tu chvíli to nepochopitelné, jak nějaké médium dokáže docela dobrovolně vyklízet prostor a dávat šanci konkurenci... A možná jsem byl i dost ješitný, když jsem si myslel, že i já bych mohl přispět k tomu zastavění odumírání čtenářů a blogerů. Měj jsem řadu námětů, které jsem tlačil před sebou, ale jaksi pro okurkovou sezonu Jerevanu na ně nebyl čas. Je ironií osudu, že právě ve chvíli kdy jsem chtěl napsat článek o své vizi blogů 21.stoleti, o jejich možném novém pojeti, kde by každý našel svůj prostor a kde by ty prostory vzájemě působily synergicky, který by i mohl položit základy inteligentní informatiky a stát se vážným konkurentem "oficiálních" zpráv, tak právě v té chvíli mě donutí čtenář "zirk" k zamyšlení. Najednou mi došlo, že tady už kulhá ten příslovečný pes a nikdo ho nemá chuť léčit. Zřejmě se čeká, až chcípne.. A u toho já rozhodně nechci být aktivní. Jestli ten pokles čtenosti a psavosti půjde tím tempem jako do teď, tak za rok už bude jedno, zda psát sem a nebo do šuplíku.
Ten můj minulý blog byl mým předposledním pokusem o záchranu tohoto prostoru. Schválně jsem napsal provokativní nápis, aby to ostatní blogeři nepřehlédli. Dík těm, co se ozvali, ať už mě podpořili či ne. Myslel jsem, že se ozve víc lidí, škoda, asi jim záleží víc na "domácím teplíčku", možná se bojí konkurence a možná se rozhodnou bojovat, až bude po všem. Chápu to, všichni jsme přece jen Češi.
Co, ale nechápu, tak to jsou majitelé Novinek. V tržním světě, kde informatika bude tou nejdůležitější cestou k "přežití", takhle nechat usýchat větev, na které sedí.
To snad nemá precedens široko daleko u nás, natož po světě.
Ale já se nerad vzdávám, když jsem přesvědčený, že mám pravdu. Nemám v úmyslu bezeslova, jako ostatní, co tu byli nespokojení, utéct od rozdělané práce, ale je to můj poslední pokus někoho probudit.
Tak tedy noviny Jerevan i já vyhlašujem časově neomezenou stávku.

Vím, je to úsměvné, říkám to z úsměvem, ale myslím to naprosto vážně.

O tom, že Novinky se nejspíš za své blogery stydí.

6. srpna 2010 v 16:46 | Přemek. |  Osobní.
Nepíše se mi právě tento článek dobře, tak nějak se mi tohle téma nikdy nechtělo načínat, ale včerejší reakce na můj článech o "škrtech" od "zirka" mě k tomu rozhoupala...

Co vlastně napsal:

[6] zirk., 5.8.2010 17:30

To autor a diskutující - domnívám se že zde pláčete na nepravém hrobě.
Protože řada z vás má velmi dobré znalosti ekonomiky a i dokáží dobře odhadovat vývoj, uděláte jistě lépe když si otevřete svůj profil na Facebooku- socialní web a zde budete získávat přiznivce apro své názory a pod. Pak i bez voleb máte možnost někdy dost podstatně ovlivnit veřejné mínění lidí. Zde na blozích je to k ničemu, protože na ty chodí stále stejní disksutéři většinou se s někým hádat a pod.
Věřte Facebook pomohl vyhrát volbu Obami totéž i v ČR vznik této silné škrtací vlády.


Nechci s jeho připomínkou vůbec polemizovat, snad bych jen podotkl, že alespoň já a myslím si, že i mnozí další tu nepíšeme ať už článečky, nebo reakce na ně v touze "měnit svět"..
Ale v jednom mu musím dát určitě za pravdu, na Blogu Novinek se vytvořila jakási téměř uzavřená komunita lidí, která se tu baví, vyměňuje názory a snad se i trochu vzdělává... Někdy si připadám spíš, jako v rodině, než v otevřené (tedy té OPEN) společnosti. A proč tomu je. Protože Novinky drží sve blogy téměř v utajení. Kdykoliv se s někým mluvím o tom, že se bavím psaním blogů na Novinkách, ještě se mi nestalo, že by kdokoliv věděl, že tam něco takového vůbec je a dokonce to někteří ani nenajdou, i když jim to vysvětlím. Pět malých písmenek mezi mnoha se přehlédnou velice lehce. Tak před rokem jsem se divil, proč někteří hodně čtení i diskutovaní blogeři se tak nějak vytratili a najednou jsem došel na to, že se jen přestěhovali, většinou na iDNES. Abych pravdu řekl vůbec se jim nedivým, protože je tam čtenost nesrovnatelně větší, jako tady. A proč?
Protože na iDNES si svých blogerů víc hledí a ví asi proč. Nejen že blogy na hlavní stránce dobře najdete, ale je na ni i "vytažena" nabídka nejnovějších článků i těch, co redakce doporučuje. Vše je přehledné a jasné. Dokonce některé zajimavé články se dostanou i do jejich novin DNES.

V dnešních novinách byla opět reklama na to, že Novinky jsou nejčtenější zpravodajský portál.
Je to ironie, že jejich blogy jsou snad nejméně viditelné na světě...Jako by se ti, co Novinky tvoří za más styděli..

Ale nepíši to proto, že bych se taky chtěl "stěhovat"... Je to jen takové povzdechnutí nad tím, co napsal zirk a nad reklamou v novinách.

O tom, že na škrtání se dá nejvíce vydělat.

5. srpna 2010 v 11:15 | Přemek. |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé, je nám to v Jerevanu už skoro trapné, že přinášíme některé zprávy dřív, než vůbec vzniknou... I tahle je určitě jednou z nich, ale máme pocit, že by jste měli být informováni s předstihem a na tom si my v Jerevanu zakládáme. O co jde.

Když, se nově složená vláda sešla, před prvním oficiálním zasedáním, na utajeném setkání, čekalo budoucí ministry překvapení. Premiér totiž pro ně připravil školení - O ŠKRTÁNÍ.
Možná vám to bude připadat směšné, škrtat přece umí každý, ale ono není holt škrtání , jako škrtání. To se prostě musí umět a máme v Jerevanu pocit stejný jako p.Nečas, že jedno školení stačit nebude... Ono totiž hrozí, že ze škrtání by mohl vzniknout docela slušný byznys a to nejen pro ministerské úředníky. Jerevan má zprávy, že v jedné stavební firmě už se i zaměstnanci v hrůze, že ten škrt postihne i je, začali skládat na úplatek.
Proto si myslíme, že to škrtací školení by se mělo týkat všech ministerských úředníků. Hlavně tak, že by za nestandartní neškrty, byli vyškrtnuti z ministerstva... Tím by se uspořilo možná nejvíc.

Pak by mělo proběhnout škrtací školení i pro obyvatelsvo, aby lidé věděli, co vůbec po škrtech státních, vyškrtnout z rodiných rozpočtů... Akorát, že v tomto případě lidé na škrtech nemají šanci vydělat. Rozhodnete se třeba ušetřt na vodě deset kubíků a oni vám ji vodárny, jako kompenzaci o patnáct zdraží. Normální člověk škrtáním nic moc neovlivní, ani při volbách. Ale přátelé nezoufejte. Noviny Jerevan mají pro vás i dobrou zprávu.

Ze známých miliardářů ať už bývalých škrtů, či neškrtů se staly fylantropové a přislíbili miliardy dolarů pro potřebné.

Už v minulosti totiž někteří politikové věděli, jaká nutná spoušť (a možná i časem poušť) po nich zůstane a tak k nám s perspektivou "výhledu" zvali Billa Gatese a to by v tom byl čert, aby se díky této známosti něco, o naší proškrtanou republiku, "neotřelo"...i když tušíme, kde by to asi skončilo, ale nechci tuto optimistickou zprávu končit sprostým slovem.

P.S. Noviny Jerevan vám prozradí i tuhle drobnůstku z budoucnosti... Exkluzivně, věrným čtenářům a prosím, berte to tak, že je to zatím důvěrné.
O Nečasově vládě se bude v budoucnu mluvit jako o "škrtčí vládě" a o ministrech jako o "škrtcích"..

O neskutečných dětech.

4. srpna 2010 v 11:00 | Přemek. |  Ostatní.
Přátelé, když jsem si dnes přečetl na netu článek o novince, která se ze "západu" šíří k nám, přepadl mě pocit, že dějiny psychiatrie si zapíší do svých knih novou nemoc a to "Rebornmanii"..

Specializované firmy, ale i samotné ženy vyrábí tak realisticky vyhlížející panenky ve formě miminek, že jsou na první pohled k nerozeznání. A tyto "umělecké" výtvory mají dokonce i své rodné listy. Nejsou to ale hračky pro děti, ale docela vážná věc pro některé ženy. A mají pro to důvody, někdy snad i pochopitelné, i když...já je nechápu. Jedním z důvodů je, že nemohou mít vlastní dítě, ale co pak to může nahradit umělecky do dítěte sladěná umělá hmota???
A ty ostatní důvody jsou tak absurdní, že to závání už tou novou nemocí - rebormánií.
Pořídit si umělohmotné dítě, protože nikdy nebrečí, nic nevyžaduje a "má levný provoz"???
Copak to je vůbec normální?
A to nechci domýšlet ani další důsledky, které mi při tom napadají... Jako třeba únosy těchto panenek za výkupné, alarmování policie, protože je někdo uvidí zavřené v autě, po znelíbení třeba i pohřeby atd. Jistě i vás napadne dost prekérních situací, co díky nim mohou nastat.. Já osobně se těším na jedinou. Až první "reborn matka" odloží své "dítě" do babyboxu. To budou porodníci nevěřícně koukat...

O Badoo naivitě.

4. srpna 2010 v 9:41 | Přemek. |  Kdo jsme...
Kdysi před rokem mi od něčeho neznámého, co si říkalo Badoo, přišlo oznámení, že mi tam můj známý, či známá zanechala vzkaz a další dvě neznámé osoby si chtějí se mnou psát, neodolal jsem. Jsa nalákán na tu známou osobu i krasavici přímo vesmírnou, co chce mít se mnou Badoo korenspodenci, nakoukl jsem do toho zákoutí netu a zjistil hned, že se jedná o podvod a mou demenci. Někdo jen prostě "vytuneloval" člověka z rozšířené sociální sítě, k tomu přidal vábničku tajemna a byl jsem lapen. Od té doby mi stále to "milé a laskavé" Badoo posílá zprávy tohoto charakteru.

3 lidé na Badoo na tebe čeká a chtějí si s tebou popovídat!

3 lidé si s tebou chtějí povídat:

Zkontroluj to!


Odkaz nefunguje? Zkopíruj následující odkaz do okna svého prohlížeče:
http://badoo.com/access.phtml?UID=145514757&secret=Ev6HCToysG&g=29


Tento email je součástí procesu doručování zpráv a komentářů v systému. Pokud se ti nelíbí, co ti bylo posláno, tento email jednoduše ignoruj.

Dobře se bav!
Badoo teamNakonec musím být rád, že už i v Badoo jsou "OPEN" a rovnou mi radí, že pokud se mi nelíbí, to co mi zasílají, ať to jednoduše ignoruji. Pomalu se ze mě stává netový ignorant, protože to není jen Badoo, ale Netlog a jiné sítě, co lákají na vykradená data. Děsím se toho, až mimo ty alespoň OPEN sítě, na netu rozhodí pořádné sítě, třeba na peníze důchodců, podvodníci většího kalibru.
A mohou začít třeba u těch, co zjevně dávají všanc veřejně své pocity a poměrně důvěrné informace. Stačí se podívat třeba v Seznamu na Lidech, co všechno lidé o sobě dokáží veřejně napsat. Zmanipulovat takové lidi až k vypumpování jejich úspor na dálku se bude jistě jevit, jako lákavě beztrestné. Ale nemusí jít vždy jen o peníze. Ještě horší jsou různí "úchylkoví" lidé a pro ně to tam musí být přímo zlatý důl. Lidé by měli být opatrnější a citlivěji zacházet s daty a to nejen o sobě, ale i o svých známých a rodině. Měli by ponechat to "OPEN" Badoo a podomným vlezprdelkům v síti.

O možnostech levné energetiky...

3. srpna 2010 v 11:54 | Přemek. |  Objevy novin Jerevan.
Přátelé, vůbec nechápu ten chaotický přístup státu k energetice. Asi se rozhodl, že příští generace bude žít v solárním státě... "Chytači" slunka se šíří jako lavina po nejúrodnější půdě a mám pocit, že jednou dojde i na lesy... Teď dokonce přímo u místa kde pracuji, se má stavět další "slunečné pole"... Tedy, až pokosí pšenici... To, abych už si sehnal nějaké kvalitní sluneční brýle na cestu do práce. Ovšem bude to mít i výhodu, zdálky získá Uherský Brod na lesku. Zajímalo by mě, kam se ztratili ti zelení, co to svými zelenými mozky rozjeli a teď se někde schovávají a nebo, že by chodili do solárních elektráren na hříbky, tak jen mezi těmi panely nejsou vidět?

A při tom se přátelé naskýtá spousta levných a přírodních zdrojů... Chce to jen trochu zdravého rozumu, jaký my v novinách Jerevan určitě máme.
Tak kupříkladu jsme se dnes dozvěděli, že tři vesnice na Štenbersku jsou bez pitné vody, protože tam bobři postavili na místní říčce, co slouží za zdroj k pitné vodě, dobrou hráz a voda se rozlila po pastvinách, kde se pasou stovky krav. No a ty jejich kravince se vymacerovaly do vody...a z dobré vody se stala kravská... A stát si opět neví rady co s bobry. Přitom řešení je zcela jednoduchě. Chce to jen domluvit se s ČEZem, kde chce stavět další vodní elekrárnu a bobry tam soustředit. Na energetické firmě by pak už jen bylo vybudovat turbinu s generátorem, ale jistě, když budou mít "čezáci" dost trpělivosti i to jednou bobry naučí...
Jenže náš stát nechce levný proud, protože zelení se kdysi rozhodli, že eletřina musí být drahá, aby se s ní šetřilo. Tak místo bobrů raději rozjeli ten solární průmysl.
Ještě, že Vietnamští přátelé se na to připravili a nabízejí dostatek "solárních" brýlí... Bez nich by jsme časem asi oslepli.

No copak by to, tak chytrý a pracovitý tvor nezvládl?

O krásném "opencard životě".

3. srpna 2010 v 0:18 | Přemek. |  Ostatní.
Tak jsem se přátelé dozvěděl, že se budou rušit rodná čísla a je mi z toho na nic. Díky své celoživotní skleroze, nejsem schopen udržet jakékoliv číslo v hlavě, krom toho rodného a to mi teď chtějí vzít, ten poslední ostrůvek naděje před "alzheimrem"...
Okamžitě noviny Jerevan začaly pátrat, co je ve věci... Přátelé, asi se už ani nebudete divit, už to konečně dobře znáte, osvědčené věci se ruší jen proto, aby se zavedením jiné věci na tom vydělalo. A někdy se povede vydělat i dvakrát, to, když se původně osvědčená věc zase po nezdaru novinky vrací zpět a opět to může dělat stejná firma, protože je zase nejlevnější...
I řekli si v Praze "opencardisté", nejsme mi příliš maloměští, jen v Praze? Co tak tu naši úspěšnou a levnou novinku rozšířit po celé republice. A máme na světě projekt "Opencard Česko"... a v myslích těchto myslitelů už je i "O-C-EU", čti oceu..
Začít však musí Českem, tak si domluvili, že se republikově zruší rodná čísla a když kolem toho nebude moc velký humbuk, tak i občanky a to vše nahradí POC - tedy personální opencard.
Už v porodnici ji dostane novorozenec ve formě čipu (ne čípku) někde pod kůži zadečku, možná, že i podpaží, není o tom zatím rozhodnuto. Zamezí se tak záměnám dětí a to dokonce i v pozdějším věku, protože mnoho rodičů kvůli budování kariery, je tak zoufale málo, kdy vidí...
A v 15 letech dostane každý svou první krásnou "Opencard"... Nahradí mu snad všechno, občanku, rodný list, šalinkartu, výpis z restříku trestů, výpis z úřadu práce, volební průkaz, stranický průkaz, pracovní průkaz, jídelní průkaz, řidičský průkaz a taky ten filmový, divadelní, lékařský, manželský, hasičský, zaměstnanecký a mnoho jiných. Člověk pak povede spokojený opencard život.. Další možností bude vlastní úvěrová Opencard banka. Tím sny nekončí. Věří, že je jednou to dokáží zrealizovat v celé Evropě a časem i v celém světě. Bude to krásný OPENCARD svět.
A nebo se taky tiše vytratí po zpětném zavedení rodných čísel.
Ale to už se budu určitě převalovat v hrobě, tak mi bude už šuma fuk, že jsem zapoměl to své rodné číslo.
Přátelé, tak takové divoké sny někdy mívám. Ještě, že to byl jenom sen... Nebo nebyl?

O Lednici.

1. srpna 2010 v 23:09 | Přemek. |  Fotoblogy o městech i přírodě.
Když tak přemýšlím, kde jsem se v životě cítil dobře, myslím opravdu dobře, tak těch míst zase tak moc nebylo. Když vynechám úplně jasné rodné Brno, tak to bylo určitě Nantes, Znojmo a Lednice. Proto se, až na Nates, vždycky do těch míst rád vracím. Ale věřím, že se vrátím jednou i do Nantes, do míst, kde jsem si uvědomil, že v mém krevním oběhu není jen pár mililitrů francouzské krve, ale i kus lásky. Musí se to přenášet genetickou informací, ale jsou i informace, které člověk získává svým životem... A právě Lednice se pro mě stala tím, co možná mé vzdálené potomky, pokud nějací vůbec budou, bude přitahovat k jižní Moravě...
Lednice na jihu zní přirozeně pokud člověk to bere doslova a s malým l, ale místo na jihu s tímto jménem s velkým L zní velmi podivně. A tak je docela přirozené a vtipné, že místní představitelé reklamu svého "prostoru" pojali, jako pozvání do místa, kde se lze ohřát. A mně nezbývá nic jiného, než s nimi souhlasit. V Lednici opravdu není, jako v lednici, ba naopak. Je tam , jako za lednicí, u toho výparníku....pěkně horko. Tak nechte se provést, jak jsem to posledně vnímal očima svého fotoaparátu...


Lednické rybníky jsou krásné. Vzpomínám si, že ještě na škole v zimě, když zamrzly dalo se na nich bruslit několik kilometrů, až k minaretu... Jinak jsou plné vodních ptáků a co hlavně, na jednom ostrůvku sídlí jedna z největších kolonií volavek... Nejlepší je, když se tam člověk dostane na začátku května, když hnízdí a vyvádí mlaďochy volavky... Mají tam svůj ostrůvek...plný vhodných stromů...


Vím, že ten snímek není moc dobrý, ale neměl jsem foťák s dobrým teleobjektivem...

Tak raději za bližšími krásami v Lednici...

Lednický zámek se konečně dočkal trochu zásadních oprav, za socialismu byl opravovaný systémem - makeup... Naplácala se omítka, která za chvíli slezla, protože nebylo opravené to podstatné - střechy a okapy... Stala se z toho sisyfovská práce...a jen na části, co byla nejvíc vidět. Do této části, tak lešení tenkrát nemělo vůbec šanci dojít....


Skleník zrovna tady moc nemusím, i když je jinak miluji, ale ten zdejší je spíš zařízený, jako park a obytný prostor, já mám víc rád ty sbírkové...


Ale zámek s jízdárnami a skleník tu nejsou jedinými zajimavostmi z minulosti... Dřívější majitelé si potrpěli i na atmosferu a tak, začali budovat i jakoby starší věci, tedy zříceniny, umělé jeskyně...
Vchod je raději zamřížovaný, aby náhodou turistům nebyla zima a neměli pocit, že jsou v lednici..


Naštěstí viadukt uměle zchátralý už zamřížovaný není, asi by to ani nešlo...Ale Lednice má touhu nabídnout víc, než jen stavby.. Tady se třeba můžete naučit střílet z luku. Konečně nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit... Třeba po roce 2012...
Nejste v životě dravec, chyba, v tom českém kapitalismu to musíte umět a v Lednici vám pomohou... Kupříkladu tento teplomilný dravý pták to má taky těžké... Je totiž sameček a ti zrovna u tohoto druhu jsou menší, jako samičky, aby byli hbitější a dobře lovili. Musí uživit nejen mláďata, ale i samičku. A pokud ne, samička se dojí na něm.....
Ovšem ta milá děvčica od ptáka trvala na tom, že ona taková není... Byla tak milá, že jsem ji to rád uvěřil...Teplo navozují i výstavy, tahle je o určitě přímo horké Indonésii...Jen ta horní socha u vstupu na výstavu mě zarazila... Co se to z ní tyčí směrem nahoru, neví to někdo?To v mořské "rybárně" bylo všechno jasné na první pohled... Samé teplomilné ryby... Ostatně my v lednici "chováme" většinou jen fillé...A protože tepla není nikdy dost, mají v Lednici i lázně a v nich je stoprocentně teplo i v lednu...
A proč teplo... Každoročně se tu vyrábí sochy ze dřeva a to víte, že odpadu je dost, tak s topením pak nejsou žádné starosti, snad...


A nespočet hotelů a restaurací je v pohotovosti po celý rok... Tak vítejte v Lednici, je tu opravdu na co koukat a čím žít.

O kruzích v obilí a kdo je způsobuje.

1. srpna 2010 v 17:06 Objevy novin Jerevan.
Přátelé už jsem byl naprosto nervozní, žně v plném proudu a žádná pořádná zpráva o kruzích v obilí, to copak na nás ti mimozemšťani už s odpuštěním se..., no raději bez odpuštění, kašlou?
Co pak už ji nestojíme za tu námahu nás varovat před, kde čím? Nebo, že by se jen už unavili vtipálci a pod dojmem, že starý vtip už netáhne vymýšlí něco jiného? A ejhle, přece jen se dnes zprávička objevila. Pravda kruhy nic moc, proti těm uměleckým dílům, co známe z Anglie, kde je snad přímo ráj tohoto piktogramování. Oni Britové musí být buď miláčky zelených mužíků a nebo si prostě jen rádi hrají.

Možné výklady ufologů - brýle...nasaďte si brýle.... Možná to jsou prsa, možná oči, možná perpetum mobile.... Možná v tom nějaké sdělení najdete...já se nechytám...


Tak ve Velešovicích na Brněnsku si mohou mnout rukama, žně budou průměrné, ale publicita nadprůměrná, opět se sjedou ufologové měřit záření, možná se několik lidí v kruzích uzdraví, ale to nemění nic na tom, že pachatel bude opět neznámý.
Rozhodli jsme se v Jerevanu přijít tomu na kloub a myslíme, že víme, kdo ty kruhy vytváří. Tak předně jsme vyloučili UFOuňata, zdálo se nám nepravděpodobné, že s tak vyspělou technikou, jakou by museli mít, tvoří obrazce jenom na rovině a do kopců na svahy se bojí... Ta rovina spíš mluví pro lidské recesisty, ale některé obrázky se zdají tak složité... Připadlo se nám nepravděpodobné, že by to dokázali amaterští vtipálci.
Ale, jak už jsem několikrát tady psal, náhoda přeje připraveným a tak, když jsme si v redakci přečetli o Supových inteligentních větrech, hned jsme věděli odkud foukají...a jak jsou šikovné...